Torta za 100 ljudi

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

9. avg 2011 21:35

Imam nekaj izkušenj s peko tort,ampak navadnih okroglih in za manjše št. ljudi. Evo nekaj slikic mojih tortic.

paulina d

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

9. avg 2011 21:36

 hvala vsem za odgovore in pomoč,mi bo prav prišlo.

paulina d

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

10. avg 2011 14:24

Mogoče prepozno ampak vseeno.

Jaz kadar pečem za večje število ljudi, ampak naročnik noče nadstropne torte,  spečem biskvite v največjem pekaču, ki še gre na 1 polico v hladilnik. Torti/-e imata/-jo podstavek tako velik kot je torta sama (mogoče 2mm več;)) potem pa tako okrasim, da torte pašejo skupaj. Naročnik lahko potem lepo po delih torto odpelje in jo na kraju samem samo skupaj stakne:) in ima ta-da "eno" veliko torto.

 

LP

asimetra

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

10. avg 2011 18:18

asimetra, mislim, da nisi prepozna.

 

Paulina, tudi jaz bi upoštevala asimetrin nasvet. Podobno idejo sem dobila, ko sem prebrala tvoje vprašanje.

 

Mislim, da bi morala zadoščati torta v velikosti dveh pekačev (iz pečice). Rešiš lahko tako kot je predlagala asimetra, da se na samem mestu združita skupaj, kar je za prevoz vsekakor lažje in bolj zanesljivo. Lahko pa narediš dve identični, vsako z drugačno kremo, lahko pa dve ločeni tvorita celoto.

Osebno ne bi strmela za nadstropno torto, ki zna v toplih dneh povzročati skrbi in zgago.

 

Želim ti prijetno ustvarjanje in veliko veselja, pa čim manj skrbi. Sploh ne dvomim, da tega ne bi zmogla!

Balenka

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

10. avg 2011 22:18

Praznovanje je konec meseca. Asimetra kakšne podstavke za torto pa imaš to? Kje se kupijo?

paulina d

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. avg 2011 23:30

Draga moja, podstavki niso prioritetno vprašanje. Prioritetno vprašanje je, koliko prostora imaš v hladilniku. Drugo vprašanje je, če ima tisti, ki te je prosil za tole izdelavo, kolikor toliko spodoben prevoz (hladilnik), da se bo zadeva lahko transportirala. Ker peljati nekaj v poletju ali pa pozimi sta dve različni zgodbi.

Vendelina jr.

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

11. avg 2011 8:28

Zmerila sem pekač od pečice in taka velikost gre v hladilnik.Ja glede prevoza pa res?! Nimamo hladilnika za prevoz,peljat bi jo pa morala 30km.Torta bi bila za tasta.Zgleda,da jih bom morala razočarat.Za torto so me prosili,ker bi radi imeli doma narejeno in ne kupljeno.

paulina d

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

11. avg 2011 8:45

Zakaj bi ga morala razočarat ? Mal logistike, beri skoraj čisto prazen hladilnik, 2 torti, 2 okusa, transport ne rabi biti nujno v hladilniku, tam na licu mesta organiziraš prostor v hladilniku. Torte se itak ne je takoj, tako, da se ponovno ohladi. Vzameš 2 po sebi sočni, a bolj kompaktni torti. Tast bo tvoje torte zagotovo bolj vesel, kot kupljene in zgleda, da zna cenit domače.

Tudi, če predaš 2 torti, vsako posebaj, se lahko spomniš kakšnega hecnega posvetila zakaj 2 torti. Tako veliko ljudi spelje svoja darila, npr. da so spekli košaro breskvic, češ, da se vedno pasejo v njegovem sadovnjaku, ko so na obisku, zdaj pa mu malo vračajo.....in itd. ...... v teh stvareh je čar.

 

Kako organizirat peko in ostalo, nekaj je bilo povedanega, drugo ti bomo pomagali z nasveti, a ne punce ?

Kar korajžno.

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

11. avg 2011 9:04

Jaz kar malo goljufam...doma naredim iz kartona podstavek in ga oblečem v alufolijo.:) Tak podstavek lahko gre takoj po uporabi v smeti.:)

 Aja pa peke se nič ne bat. Jaz sem doma spraznila cel hladilnik saj sem pekla 4 srčke. Bom pripela še sliko kako je izgledalo v hladilniku;)

LP



asimetra

Sporočilo je spremenil(a) asimetra dne 11. 2011 09:06

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

11. avg 2011 9:10

Nekako tako je izgledalo v hladilniku....vse natrpano:)

asimetra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti