Pšenični gluten

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

5. nov 2010 14:16

ne vem, ampak verjeno ni celo premoženje, 1kg v zrno do zrna je bil manj kot 2 eura. se pravi mora biti pri veletrgovcu okoli evro ali manj kg... se pozanimam in sporočim. 25 je sicer zame zaloga za 12 let... ;) bi še kdo? cellnet ps. prodajajo res. danes sem bil prepozen sporočim v ponedeljek. če še koga zanima naj se javi. Sporočilo je spremenil(a) cellnet dne 05.nov 2010 14:20

Seth  

član od: 5.11.2010

sporočila: 4

5. nov 2010 15:16

Sergej C je napisal/a:

Če iščeš za povečanje elastičnosti in ne dobiš, poglej za alternativo tu:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2169

LP

Sergej
Zanimivo, nikoli še nisem slišal za to. Kje se pa dobi baobab? Si kdaj primerjal z učinkom glutena? Jaz sem načeloma uporabljal 410 g moke + 50g glutena in kruh je izjemno narastel in hkrati ostal sočen, prožen in obstojen. Malo sem skeptičen, da bi lahko vse to dosegel s pol čajne žličke baobaba :) Sicer pa sem gluten uporabljal tudi v druge namene, dokler ga niso nehali prodajati (zdaj z njim šparam in ga uporabljam samo še v malih dozah za kruh), tako da ga vseeno potrebujem. Seth

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

5. nov 2010 15:47

dvomim, da ima lahko baobab podoben učinek kot gluten. gluten je naravna sestavina pšenične moke, po slovensko lepek. aktivira ga voda in mesenje, skrbi za strukturo in elastičnost testa. moka ga vsebuje v povprečju od 8-13%. v zgornjih procentih je moka primerna za peko kruha, v spodnjih pa peciva, na sredini je univerzalna. meni zadostuje zvrhana žlica glutena (cca. 35g) za kg moke, da iz univerzalne naredim moko primerno za kruh. cellnet

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

5. nov 2010 17:58

Z glutenom nimam popolnoma nobenih izkušenj. Baobab je lahko nadomestilo za kalijev tartrat, ki ga uporabljajo peki. Tu ne gre za dodatne beljakovine, ampak za dodajanje organske kisline, ki jo je baobab poln. Kako kislina deluje na beljakovine, bo moral pa kdo drug povedat.

Ker pa tudi s tartratom nimam izkušenj, bolj tipam in da bo zadeva še bolj pestra, kruh skoraj ne jem.  :(

Baobab naj bi imela v ponudbi Kalček in Planet bio (če so se kaj dogovorili) ter Teotrade kot uvoznik.

Sergej

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

5. nov 2010 23:03

Seth je napisal/a:

...Sicer pa sem gluten uporabljal tudi v druge namene, dokler ga niso nehali prodajati (zdaj z njim šparam in ga uporabljam samo še v malih dozah za kruh), tako da ga vseeno potrebujem. Seth

 

Za kaj pa se še lahko uporablja??

 

Samo radovedna sem... hvala.

Nasja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

6. nov 2010 18:26

gluten je osnovn sestavina "pšeničnega mesa", seitana. če ga zamesiš z vodo, dodaš začimbe, dobiš veganski nadomestek za meso. zato so ga prodajali v trgovinah, kot so kalček, zrno do zrna, jablana... zdaj prodajajo seitan mix, ki pa je že začinjen in zmešan z moko... neuporaben za peko. cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. nov 2010 10:28

tako: najmanjše pakiranje v vr. po 25 kg, cena je, 1,65 € / kg + 20 % DDV če je kdo kandidat za delit tole vrečo... cellnet

Seth  

član od: 5.11.2010

sporočila: 4

8. nov 2010 12:41

cellnet je napisal/a:
tako: najmanjše pakiranje v vr. po 25 kg, cena je, 1,65 € / kg + 20 % DDV če je kdo kandidat za delit tole vrečo... cellnet
Jaz sem za! Kako bi se pa zmenila za prevzem? Jaz sem iz Ljubljane. Seth Sporočilo je spremenil(a) Seth dne 08.nov 2010 19:45

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. nov 2010 17:46

jutri ga naročim, ti sporočim. jaz sem tudi iz ljubljane. se pravi te zanima polovica? 12kg? cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti