Pizza z lososom

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 6. avg 2011 13:00 | ogledi: 13.492 | odgovori: 18

Živjo,

danes bi prvič poizkusila doma narediti pizzo z lososom (tistim "nalistanim", vakumsko pakiranim), pa ne vem, ali bi ga najprej malo popekla, ali bi ga dala ar direkt na testo in v pečico?

 

Kaj vi mislite?

 

Hvala in lp :)

nike

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. avg 2011 13:13

Šunko nisem še nikoli popekel. Ne vem zakaj bi lososa. Redno pa na olju popečem šampinjone, če jih že dam gor.

p.s. Veš kaj! Daj pol pol in potem poročaj. Mogoče bo zanimiva razlika.

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 06. 2011 13:17

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. avg 2011 14:07

Lososa lahko ješ surovega, ali pa uporabi dimljenega, že v rezinah.

 

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. avg 2011 14:31

Nikakor nič pečt, samo naloži ga gor na koncu peke, na vročo pico in to je to. Predvidevam, da imaš v mislih dimljenega lososa pakiranega v blistru !?

hedonist

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

6. avg 2011 14:48

ja, vem, da se lahko je surovega, ampak jaz ne maram takih stvari - carpacca in podobnih zadev, še pršuta ne :)

zato sem mislila, da bi vsen lososa prej popekla. ampak se bojim, da bi bil potem pa presuh, zato sem se tudi odločila vprašat... ampak mislim, da ga ne bom nič popekla, dala ga bom na začetku peke gor in to je to...

(Sergej C - glede na to, da pizzo delam za obiske, raje ne bom eksperimentirala, bom drugič ;))

 

nike

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. avg 2011 16:13

OK, Nike, naredi tako kot misliš. Ampak ne ga dat gor na začetku ker se ti bo povsem zapekel in to ne bo to ampak ga daj gor tam nekje na plovici, bo stokrat boljše. Pa potem poročaj, kako ti bo izpadlo, me zanima.

Uspešno kuho ti želim.

hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. avg 2011 18:59

Če ne maraš takih stvari, potem ne uporabi lososa. Prepečenega je enostavno škoda.

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. avg 2011 19:21

Če meni ni kaka stvar všeč, je tudi ne bi niti kupila niti dala na pizzo ali v kako jed po vsej sili.

 

Če pa boš že dala losos na pizzo, ti ni treba skrbeti, saj se bo vendar spekel s testom vred.

 

Vanja

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

6. avg 2011 20:14

Vanja in zzak1977, losos mi je ful všeč, ampak ne v kaki surovi ali polsurovi (carpacco) obliki. Testenine z lososom obožujemo vsi v družini, pizze pa še nisem delala.

 

No, sicer pa je pizza že v naših trebuščkih in s(m)o jo vsi pohvalili. Naredila pa sem tako: Testo namazala s pelati, čez njih sem potresla malo navadnega ribanega sira, čez to sem polila malo mešanice sladke smetane in razžvrkljanih jajc (to mešanico velikokrat prelijem čez pice vseh vrst, pizza je bolj sočna, sploh, če stoji), naložila čez natrgan losos, vmes na polovico prerezane kroglice mozzarele, še malo nakapljala mešanice smetane in jajc, potresla z narezanim drobnjakom in čisto malo kopra ter spekla. Losos se ni ne preveč zapekel ne zasušil, ker je bil v omakci od smetane in jajc in je ostal ravno prav sočen. Super je bilo in bom še delala :)

 

Hvala vsem za komentarje in nasvete :)

nike

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. avg 2011 12:11

Nike,

seveda se me to čisto nič ne tiče, ampak če boš še enkrat to delala, potem ne zapravljaj denarja za nalistanega lososa v delikatesi, ampak ga kupi v kosu v ribarnici. Vse čirečare na pici okus dimljenega lososa tako ali tako prekrijejo, tako da se na okusu ne bo nič poznalo, pa še precej ceneje te bo prišlo. 

Sonja

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

7. avg 2011 13:58

Ne, limnol, saj ga ne kupujem v delikatesi, kupim vakumsko pakiranega v hoferju ali sparu; v hoferju je 100 g 1,79 eur, kar se mi ne zdi drago... če ga pa spečem kot file, potem pa ga kupim tudi v ribarnici...

nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti