Pizza z lososom

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

7. avg 2011 22:05

dimljenega lososa se pač ne peče, ker je potem klump, enako kot pršut.

Če ga daješ gor na pizzo, ga daš na koncu.

Ker ti ne maraš carpaccia (BTW carpaccio je surovo meso s prelivom, ne polsurovo ?), pršuta, "surovega" dimljenega lososa in podobnih stvari, jih zanemari.

Speci pizzo in posebej speci svežega lososa in ga daj na pečeno pizzo, isto kot se dela stake pizza.

Stake pečen na pizzi je za v smeti, zato se ga speče posebej, isto naredi z lososom.

Dodaš pečenega na koncu in je problem rešen, pač ni bljižnice. Podobno je jajce 15x boljše, če ga pečenega daš na pečeno pico, vsaj meni.

Verjamem, da je to kar si opisala zelo, zelo dobro, že po opisu samem, ampak je bolj podobno piti (vzhodna Slovenija - Ptuj, itd.) in ne pizzi.

 

archi

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

7. avg 2011 22:56

archi - na pizze se zadnje čase daje vse mogoče in ne mogoče, kakor sledim trendom po naših restavracijah. Vprašanje, kaj je sploh še prava pizza in kaj ne? Vem samo to, da je bila zadnjič kolegica z nekim Italijanom na pizzi v Ljubljani in da mu nikakor ni šlo v račun, kaj se vse pri nas daje na njih...

 

Čisto točno, kaj je carpacco in kaj ni, nisem vedela, zato sem napisala surovo ali polsurovo :) Hvala za dodatno pojasnilo.

Pizza, kot sem jo naredila, nam je bila vsem ful všeč, zato jo bom še delala, pa naj bo podobna pizzi ali piti :)

Bom pa poizkusila lososa tudi posebej spečt! Naslednjič, ko jo bom delala. Da vidim, če bo res bolje :)

nike

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. avg 2011 23:04

No, najbolj in edino pomembno je, da je bila jed, kakorkoli jo že imenujemo dobra in jedcem okusna.

In še bolj imenitno se mi zdi, da se lahko mirno pomenite o tem, kako bi lahko bila še boljša. Bravo za nike, archija, limnol in vse ostale konstruktivce!

nola

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

9. avg 2011 9:51

pa da še sebe korigiram, STEAK se napiše ne stake, stupid me

archi

tiaxa  

član od: 1.3.2007

sporočila: 10

10. avg 2011 9:56

Mi jo večinoma delamo z lososom in nam je super. Kupim unga v slanem olju k je okol 1,5 EUR. Naredim testo, zlijem gor sladko smetano, zložim gor te rezine in potresem s sirom.Nam je skratka super in simpl.

tiaxa

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

11. avg 2011 20:20

Tisti losos v olju, ki se prodaja npr. v Sparu, zanimivo sploh ni losos.

Iz glave ne vem katera riba je, ampak piše na etiketi v drobnem tisku.

Kmalu nam bodo umetna jajca prodajali :(

 

Drugače so mi te debate o pizzi naredile lušte in so včeraj padle margerite z mocarelo in šampinjoni.

Omako sem pripravil iz paradižnika iz lastnega vrta (volovsko srce hibrid), jama.

Še ena slikca, da prenesem lušte ;)

 

 

archi

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. avg 2011 21:50

mmm, super slikica :)

nike

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. avg 2011 8:56

Do sem je zadišalo, kolega Archi, čeprav nisem nek hud picoljub.

lp

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti