Se gremo potepat?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. mar 2014 22:06

Ola, spet jaz ( un s avenide kostanjera ),

ah limnol, le naključno sosledje dogodkov. Na haciendi ( uni, na avenidi kostanjera ), imam dve kopalnici, eno s tušem in eno s banjo. Vsake tolk me prime, da se fajn pregrejem, pol segrejem vodo za banjo, pol se začnem pajsat, pol se mi mal pridremlje, pol se mal prestrašim, ker, zaradi moje notranje lepote ni dobro da se preveč namakam v vroči vodi, in tako je bilo tudi danes. Edino kar ima kakšno zvezo: jutri imam zdravnico, pa je boljše če ne srdim preveč, kajti, morda je zaprosim za recept za Amerika del sur. Obisk pa ni take sorte, da bi rabil kakšno urejanje, en kamerat se je oglasil.

Prej sem imel polno glavo misli, kaj naj bi še napisal za nekakšn zaključek, sedaj mi vse izpuhtelo iz glave, pa niti ne vem, kako naj tole zaključim.

No recimo to, kar je itak vsem znano, taka potovanja te vsekakor obogatijo ( no vsaj mene ) na več načinov. Pred leti sem tudi dostikrat potoval službeno, vendar taka privat potovanja so vseen nekaj drugega. Sem mal stiskave sorte in spim po cenenih mladinskih hostlih ( zanimivo, to se v amerikah in Kanadi da brez problemov, ponekod v evropi pa nočejo sprejet starejših ( ki jih v ZDA prav vabijo )), in po moje je to veliko boljše kot spat v imenitnih hotelih ali motelih. Hostli so manjši, ponavadi imajo en skupen prostor s računalnikom, televizijo, imajo kuhinjo za pripravo hrane, gostje so večinoma mlajši, komunikativni, firbčni, zanimivi. Koliko spoznam ljudi na enem takem potovanju, v imenitnih hotelih jih ne bi spoznal v stotih letih. Od takšnih naključnih srečanj tudi veliko zveš, tudi o poti, zanimivostih........... Tudi so različni razlogi za potovanja. Spoznal dva nemca ( no nemko in nemca ), ki sta s kajakom prevozila vse v Čilu, in se odpravljata v Argentino, Amgleža, ki potuje na motorju, brazilko ki je s biciklom prepotovala brazil, argentino in precej čila, kitajca, ki so ga oropali v Valparaisu, 74 letno norvežanko, ki je prepotovala velik del čila, kanadčana, ki je dolgo živel v Yellowknife, in je bil zelo presenečen, ko sem mu povedal, da sem bil tam, novozelandca, ki je povedal, da pri njih menda tudi sedaj večinoma hiš sploh ne zaklepajo........... skratka veliko ljudi spoznaš, žal še najmanj domačinov.

Pri teh potovanjih, jaz ponavadi pridem na svoj račun tudi s sadjem. Sedaj v čilu sem veliko jedel grozdja in manga, nekaj tudi jagod in breskev. Glede ostale hrane je različno: mene vse zanima, pa sem tudi kupil ribo in je tudi sam pripravil, ravno tako, kupil prekajeno ribo in škampe za preizkušnjo. Toliko opevane empanade, pa mi niso posebej teknile, za moj okus ima fil večinoma preveč sestavin in za mene nobenega izrazitega okusa, one na cesti s filom iz šunke in sira, pa spet niso dobre............

ponavadi na teh potovanjih imam zmeraj kakšno kolobucijo s denarjem in sem se odločil pred tem zavarovat. Ponesel sem keša 200 €v in imel namen da jih imam kot rezervo, da jih uporabim v " sili ". Ravno tako sem dvigoval denar na bankomatih dokler sem še imel denar, tako, da sem imel rezervo............ No, izpadlo je tako, da nobenih težav ni bilo.

Če sem že pri denarju, morda bo koga zanimalo, koliko je vse skup stalo. Ravno prej sem potegnil stroške s kartice. Vsi stroški so:

-zavarovanje coris                         40 €v

- prevoz naša vas-Ljubljana in nazaj: 10€v

-prevoz lj.-benetke-lj.                    70 €v

letalska karta benetke - santiago-

benetke                                     688 €v

dvig v Čilu                                    940 €v

skupaj 1748 €v, dvesto evrov prinesel nazaj in Čilskih pezet za enih 30 €v.

No, spomnil sem se ene zanimivost: ona francozinja na letalu je plačala povratno karto iz Pariza do Santiaga malo več kot 1200 €v, una nemka iz Bremna do santiaga in nazaj mal manj kot 1000€v, jaz pa 688 €v, vse Air France, pa naj razume kdor lahko.

Se mi ne da več, upam, da smo kolk tolk ( kukr tuk, kot bi rekla sdanja iphone generacija )smisleno vse skupaj zaključili.

Vsem se zahvaljujem za prijazne besede in priložnostne dobre želje.

Do naslednjeg potovanja

ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

23. mar 2014 22:40

Krasno te je bilo prebirat.     

Kot se je potem izkazalo nisi *ebal mačka v Parizu     

Do neke nove poti - pozdravček!

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

23. mar 2014 23:08

Hvala Ežoj, da deliš izkušnje iz potovanj z nami. Škoda, da je že konec potovanja. Držim pesti za recept.

minka2

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. mar 2014 0:22

Hint, hint...zelo zanimiv bi bil potopis Od Paname do Guatemale...ali v obratni smeri...  



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 24. 2014 00:22

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. mar 2014 18:02

Ežoj, hvala Ti lepa, za čudovito popotovanje in doživetje, če dohtarca recepta ne bo napisala, bom med prvimi za prostovoljni prispevek v tvojo skrinjico, da bi te le lahko še velikokrat na tvojih potovanjih spremljala

želim si: " da nauš še kmau doštudirau " peder tošl s tistim kar je ostalo, pa le merkaj...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

13. apr 2014 16:19

Ojoj, Ežoj.

V tvojem priljubljenem mestu Valparaiso, divja ogromen požar.

začetnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. apr 2014 22:42

Takole, en zanimiv potep je za menoj. Nekaj kulinarikov ve, da sem bila v eni najbolj izoliranih dežel na svetu, v Severni Koreji, in to prav v tednu, ko so slavili njihov največji praznik, obletnico rojstva Kim Il Sunga, ustanovitelja današnje Koreje.

Veliko zanimivega sem doživela, se srečala s popolno informacijsko blokado (ni tujega tiska, njihovega itak ne razumem, tv programi so le korejski, le za nekaj minut sem v sobi enega angleškega novinarja prisluhnila novicam na BBC World), ugotovila, da se da teden dni prav prijetno preživeti brez interneta, ko sem z mobitelom opravila nekaj najnujnejših klicev sem ga imela potem le še za kakšno dodatno fotografijo.

Bom blog napisala, samo da vtise v red spravim in izberem fotografije (slabih dva tisoč sem jih posnela v tednu dni), za začetek pa nekaj fotografij.

 

Mlade in lepe policistke usmerjajo promet; ta itak ni gost, a vseeno, včasih je potrebno zamahnit z roko ...

 

 

 

Mogočna kipa Kim Il Sunga in Kim Jong Ila ... 

 

... op prazniku se pridejo ljudje priklonit, ženske tudi v tradicionalnih dolgih oblekah živih barv ...

 

 

Javni promet funkcionira v nulo - avtobusi, trolejbusi, tramvaj in metro, a kolo je še vedno osnovno prevozno sredstvo:

 

 

 

 

Tudi Korejci niso imuni na igre na srečo - igralni avtomati v velikem bowling centru:

 

 

Pa še malo kulinarike:

kumare s hobotnico, hladna solata:

 

 

 

 

In še: svečan korejski obed: mesno-zelenjavna juha v posebni posodici, pod katero je gorilnik, in zraven osem različnih prilog; vsak si kombinira, kot mu ustreza, Korejci jedo večinoma s kovinskimi paličicami in žlico:

 

 

Otroci so povsod prikupni:

 

Korejke pa zelo lepe:

 

 

Nadaljevanje sledi.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 29. 2014 22:45

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

29. apr 2014 23:25

Kaj nimajo navadno vse zelo zrežirano, ko dejansko dovolijo vstop tujcem?

(vključno z vnaprej pripravljeno hrano)

Case in point: http://www.youtube.com/watch?v=24R8JObNNQ4

Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 29. 2014 23:32

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. apr 2014 0:10

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Tale je od National Geographic:

https://www.youtube.com/watch?v=mxLBywKrTf4



Vanja

 

Vanja_v_ZDA, nam Slovencem ne dovolijo ogleda tega posnetka

mamamia, komaj čakam blog!

Sunny09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti