Se gremo potepat?

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

9. mar 2014 14:44

Ma ne moreš verjet, največkrat imena rastlin pozabim skoraj tako hitro, kot jih slišim, imena teh rož pa nisem pozabila (ne v moški, ne v ženski različici)

A je hotel kaj povedat, tale naš ežoj?

lp

p.s. Dolg, ežoj, dolg (nima nič veze z zgoraj omenjenim imenom, prisežem)

 



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 09. 2014 16:05

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. mar 2014 0:31

Ola, spet jaz,

ma, glede unih rožic sploh nimate prav, moje poznavanje rožic objema vrtnice in ostale. Une " frajle " ali kar so že, sem poslikal na poti do pavletove hiše ( ki ga, kot že veste, ni bilo doma ), tako, da  ni iskati nobene simbolike.

Včeraj je bil zadnji dan ( no, vsaj za letos ) v Valparaisu. Imel sem v zmrzovalniku neko ribo ( reina, se mi zdi ) ki sem jo mogel porabit, seveda nabavil vino tinto, spekel ribo, porabil celo buteljko vina ( a ste pozabili, nič ne skrbim za notranjo lepoto ), jetra pridna, se nič ne oglašajo, iz česar sklepam da je z  mojo notranjo lepoto vse v najboljšem redu. Po poznem kosilu, spoznam enega kanadčana, 18 let živel v Yellowknife, sedaj živi v Vankuvru, ne morete verjamet, 69 let ima. Sploh mi ni jasno kaj se taki starčki potepajo po svet, mar bi lepo sedel doma in kašljal in čakal uno gospo, saj veste katero...........

Zjutraj se odjavim iz hostla, na avtobusni postaji na custodio oddam equipaje ( a ste pozabili, tako po špansko rečejo kuferu z umazanim perilom ) in se še mal sprehodim po tistem delu Valparaisa. Praktički je vse videti kot en bolšji sejem, prodajajo vse živo ( in mrtvo, seveda ), zmeraj se ujamem, da hodim po takih mestih, pa me itak nič ne zanima za kupit, morda edino kakšna knjiga, skor bi eno kupil ( sabes que,,,,,,,, ), zelo zanimiva, predvsem za učenje spanščine, možakar hoče imeti  quince mil pesos ( cca 20 €v ) sziskač v meni me pocuka za rokav; drago in tako nisem kupil.

Tam je tudi en velik park, tam pa se sliši splošen ropot. pridem bližje nek ansabl nabija južnoameriške ritme, skupaj s pevcem in pevko. Ne daleč stran, se en drug ansambl zbira, da verjetno tudi oni začnejo s muziko. Z drugega konca parka odmeva neko govorancija. Pomislim, brača južnoameričani nas prehiteli, začeli revolucijo ( sodeč po intonaciji ki se sliši na večjo razdaljo ). Pridem bližje, mal prisluhnem ( se mi zdi, da sem bil edini poslušalec ), en možakar je odkril, da so nam ubili Jezusa  in smo vsi pekadori.............. Ma *ebe se njim za svetovno revolucijo, oni trajbajo svoje, ko se revolucijua začne, jih bo zapljusnil val kapitalističnih lopovov ( kot po drugi vojni nacistov ), pol bojo videli, kako se bojo izkopali. Ma, jaz na njih v svetovni revoluciji sploh ne bi računal, edino so jim svetle osebnosti Che Gevara, Castro, Aljende, Chavez in  Neruda in se že konča.

Pridem v Santiago ( ves v skrbeh za svetovno revolucionarno gibanje ), v Santiagu pripeklo kot da je sred poletja, un moj equipaje težek kot hudič, mobena čikita se ne ponudi  da bi kaj pomagala, equipaje težje za nekaj knjig iz Valparaisa, spravim se do hostle. Naj bi se nekam sravil kaj pojest, grem mim samopostrežbe, vstopim, kupim pečenega piščanca, paradajz, mango, vino , pivo............... matr, pa kaj rinete v mene, kaj vas to vse zanima............., vrnem se v hostel, pišćanec premal pečen ( krvav pri kosteh ), vino tako kot mora bit ( pa notranja lepota gor ali dol ), vrnem se v sobo, vključim računalnik................

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

10. mar 2014 1:02

ežoj je napisal/a:

Včeraj je bil zadnji dan ( no, vsaj za letos ) v Valparaisu. Imel sem v zmrzovalniku neko ribo ( reina, se mi zdi ) ki sem jo mogel porabit, seveda nabavil vino tinto, spekel ribo, porabil celo buteljko vina ( a ste pozabili, nič ne skrbim za notranjo lepoto ), jetra pridna, se nič ne oglašajo, iz česar sklepam da je z  mojo notranjo lepoto vse v najboljšem redu. Po poznem kosilu, spoznam enega kanadčana, 18 let živel v Yellowknife, sedaj živi v Vankuvru, ne morete verjamet, 69 let ima. Sploh mi ni jasno kaj se taki starčki potepajo po svet, mar bi lepo sedel doma in kašljal in čakal uno gospo, saj veste katero...........

 

ežoj

Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2014 1:21

Ola, jaz sem.

a je kdo videl jade, kako je kaj, kaj počne?

Kaj pa stano? Po Santiagu se neki govori, da je nehala kuhat, sam kozerve jedo in kupuje linško pecivo in domačico za posladek. Ma jaz tega ne morem verjamet, od kod bi oni to tukaj vedli, čeprav nikol ne veš........

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2014 1:48

Danes sem neki veliko hodil po različnih koncih Santiaga, spoznal metro do potankosti, lahko bi bil vodič............. obvladam vse linije, prestope.......

Nekje v centru v bližini plaza de armas, na zidu tole:

Uf si mislim, tile pa se ne pustijo kar tako. Grem mal naprej, nekakšno vpitje, pridem bližje: policija na konjih:

uf, uf, se je začelo, pa brez mene, zavzdihnem da zavpijem vivo el revolucion, pol mi španska slovnica brenči v glavi, ma revolucion je samostalnik ženskeg spola, pol moram zavpit: viva la revolucion, pol se spomnim, da niti taprave majce nimam, take revolucionarne, erdeče, imam čist tako praktično skoraj črno, ki dalj časa drži čistočo, pridem še bližje:

e *ebiga, ni svetovna revolucija:

Naredim nekaj posnetkov za arhiv svetovne revolucije in se izmaknep po svojih opravkih.

Mal se me že loteva potovalna mrzlica, še dvakrat prespim v Santiagu in polet domov. Vi pa neki pri Velkovrhu zriktajte vreme, gledam imate 5 stopinj, jaz sem tukaj navajen kratkih rokavov in čez 25 stopinj, tam bom zmrznil

ežoj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

11. mar 2014 7:43

ežoj je napisal/a:

... Vi pa neki pri Velkovrhu zriktajte vreme, gledam imate 5 stopinj, jaz sem tukaj navajen kratkih rokavov in čez 25 stopinj, tam bom zmrznil
ežoj

Urejeno! Ob tvoji vrnitvi bo 20 in nekaj čez , naj ti bo za tokrat

Tistih 5°C je samo zgodaj zjutraj, nč bat!

Srečno pot

lp

mzm

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. mar 2014 17:58

Dej ežoj mal pazi, na kater avion se boš spokal...Ne vem, če si kaj seznanjem z novicami, ampak eno letalo so pred par dnevi nekam skrili, kar ni ga nikjer. Vprašaj torej prej šoferja, če pozna traso do Pariza!

Mi tu ti res nekaj toplo vreme štimamo, ampak ne bo zastonj . Srečno pot domov ti želim! 

Ajoj, skoraj sem pozabila: zdaj tam že vse poznaš, bi lahko jade in stani kak biznis zrihtal, da jim punci pokažeta, kaj so to čudovite torte 



Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 11. 2014 18:01

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. mar 2014 20:38

Ma saj sem vedela, da boš vendarle našel nekaj pametnega.

jade

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2014 23:54

ola, spet jaz

tokrat na hitro, zadnje priprave za odhod so že, jutri ( let prestavili za eno uro ), pa odrinem za Europo. Pri meni računalnik kaže, da je v Ljubljani nula, matr, še zmrznil bom.

Sedaj sem se spravil na hladilnik, da porabim kaj je moje, nekaj piva bom pustil, vino je že porabljeno, une totrice od včeraj tudi. Ne bom mogel vse pospravit, imam dva čudovita manga in več kot kilo grozdja............ , saj vem kolk vas to zanima.

Še zadnji pozdrav in Santiaga, gre moji sošolki  iz gimnazije v Sl.Gradece: ola Maja............. ( maham )

Ma, Ognjič, glede onega letala, tukaj se govori, da so spet amazonke na delu, ženske vzamejo za sužnje za čistit in pomivat, moške tudi za sužnje, sam ene druge vrste. Za sedaj so preskrbljene s sužnji, tako, da se ni za bat.

Jutar ob tem času bom že letel Europi nasproti, pojutrišnjem se tudi ne bom oglasil, šele dan pozneje.

Vsem lep pozdrav iz Čila

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti