Se gremo potepat?

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

8. mar 2014 12:17

Od Kostarike do severne Kolumbije

Viva Meier

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. mar 2014 18:43

Super, pa še ti kaj napiši, kako je potekalo tvoje vandranje ... jaz sem si takoj  nekaj malega o Kostoriki in Kolumbiji   prebrala pri stičku Googlu (sem morala malo osvežiti znanje, locirati državi, saj  je vse  zbledelo ).

Lep večer

sonce51

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. mar 2014 19:50

Hvala, hvala, fotke so izjemne , školjk očitno koker češ:)  Ja vem, težko je včasih dobiti info o tistih ribah, ki pridejo na kopno in še kako se strinjam s tabo, tud če je ribe je ziher užiten. ( vem Rimljanka se zgraža, ampak kaj čem, sem pač zaprisežen mesojedec in bolj ko je cudna žval, rajši bi jo probal ) .In ko vidim eno fajn korpulentno živinče mi je sicer všeč v primarni obliki ampak pred očmi se mi že zavrti film, kolk zrezkov, kotletov, rebrc,.....bi lahko sproduciral iz nje, žal, tako je to :) 

Ezoj, sem pa eni fotki videl celo en zanimiv objekt sicer od zadaj ampak, kot se reče - daj što daš :)

Uzivaj na polno, zdej noge v oceanu al vidim al pa ne, mi je vseeno, rajši kej druzga  in naj te boginja potovanja ( saj res, katera pa je ?) varno vodi še naprej vse do tvoje vasi ! 

hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. mar 2014 20:05

Če se prav spomnim, je bil na Olimpu za mobilnost zadolžen Hermes. V naših logih pa v isti pisarni sedi Sv. Krištof (z ežojem sta na ti).



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 08. 2014 20:05

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. mar 2014 22:13

Čudovito...od ežoja in Vive Maier!!!

Okej, ežoja se ne da prepričat, da bi odprl blog ali novo temo z naslovom potovanja, pač neposlušna in "buntovna" študentarija. Viva Maier, a tebe nam bo pa uspelo nahecat za blog z naslovom potepanja? Meni je res brez veze, da se takšne zanimivosti izgubijo v teh "črevah", ki se vlečejo par let .

Kako je pa kaj z 8. marcem v Čilu? Počas bo treba ruzak spakirat in it domov štihat, anede? 

Srečno še naprej in pazi nase!

Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. mar 2014 0:04

ola, spet jaz,

tukaj ni videti, da bi se muhere ali čikite kaj borile za svoje pravice, jaz pa pozabil. Torej s moje strani: felicidades:

PPo drugi strani, tile čileanci so res humoristi, poglejte tole:

v celem Valparaisu ni dveh žensk ( vključno s srednješolkami, ki jih je vse polno na cesti v kratkih šolskih kiklcah ) ki bi lahko take hlače oblekle: tukaj so konkretne punce, nič sestradane, tist na sliki so verjetno exportni modeli za evropo. Enako velja za sujetadore, tukaj rabijo le velike.

tukaj imajo tudi:

in tam kupil ( por practicar espanol, naturalmente ) uno libro " los mitos de los dioses griegos " in tam na hitro pogledal na konec, med seznamom bogov je tudi hermes, piše:  uno de los doces olimpicos, hijo se Zeus y de la nimfa Maia. Tako, ne bi vedel, če je on zadolžen za potovanja, no Krištofa pa vsekakor obrajtam, in on mene, kot kaže.

Kakorkoli, tole moje se počasi izteka, kupil vozovnico za Santiago, jutri ob enih po poldne je avtobus, še par dni in me čaka spet doma jamranje: danes nisem spal, jedel............. ma se hecam, upam da ne in se to moje bo uredilo, magar, da hodim v tople kraje večkrat nalet.

A ja, skor bi pozabil: danes bil v hiši nekega Pavleta ( Nerude ), hiša kot hiša, le mal večja in lepša, Pavleta ni bilo doma, pa me niso povabili niti na kavo. Ja, kaj pa čem, verjetno me niso prepoznali

 

.

ežoj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. mar 2014 11:55

hvala, ežoj, za tele rožice za osmi marec - imajo pa precej pomenljiva imena

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. mar 2014 13:14

Evo, ko sem jih zjutraj voidela, sem takoj pomsilila na cvsaj dve pomenljivi imeni! Koliko jih poznaš ti, elaphus?

rimljanka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. mar 2014 14:02

Kar se tiče rožic sem bolj laično naravna,toda tele Ežojeve nočne frajle so pa čiste lepotice... ..no vsaj mislim da so frajle...hvala Ežoj za čudovit potopis in slike...

Vrtejbenka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. mar 2014 14:28

V naši vasi, kjer domujemo iz bukove hoste odsekane grče ali klade, kaor vam je ljubše, jim rečemo še drugače, ne tako poetično....

lp

P.s. tudi dve, oz. tretja verzija je čisto sprejemljiva, ena je pa seveda taka, kot jo je navedla Vrtejbenka

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti