Se gremo potepat?

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. avg 2011 21:19

Vanja

tulka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

8. avg 2011 21:49

 

Po temle sem pristala...

...tule...

...videla, da simbioza med različnimi kulturami še obstaja ...

...pol smo pa rekli, da je stare celine dost in da gremo od prejšnje lokacije še kam drugam...

...kjer so lepe palače skrite za zaprtimi vrati...

 

...roki uporabe in HAACP pa španska vas. Pa smo vsi še živi

Viva Meier

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. avg 2011 8:56

Ah, Vanja, ti je malo toplo pri srčku zaigralo

Meni je najboljši tale izrazr v članku "a stout woman with fuchsia hair" - zna biti, da ga bom začela uporabljati

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. avg 2011 10:18

Za uverturo:

Malo treniranja želodca:

 Malo Bohinjskega morja (čez Komarčo do Lepe Špice):

Malo nižinskega skalovja (Gradiška Tura):

Malo paše po planinah pod grebenom Košute:

Malo lazenja na očaka:

Pa seveda veliko degustiranja, od masovnika, ajdovih žgancev, kislega mleka, štrukljev, jedi na žlico v visokogorju do sladoleda pri Marjanci v Vipavi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loni Makaroni

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

9. avg 2011 10:33

Tudi mi smo ravno prišli s potepanja. Letošnji dopust je bil kar se tiče kulinarike, v znamenju školjk, predvsem ostrig.

Takole je zgledala degustacija v trgovinici, kjer smo kupovali ribe in školjke.

Afrodizijak, čisto svež, živ, odličen.

Lokacija: Etang de Diane

Vilma

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. avg 2011 10:57

Viva mayer, kongratuliram, jaz se potepam po takih krajih, kjer je internet španska vas. Kje so dežele, ko na vsakem vogalu najdeš lokal z internetom. Tistega predvčerajšnjim sem dobil za 4€.

Sedaj sem na Danskem, kamp v mestu, kot sem ga iskal. Pred Kobenhaven-om se ustavim in na enih informacijah vprašam za kamp, dobim brošuro s veliko kampov. Zberem takega, da je čim bližje mestu, pa da ima internet. OK, grem naprej, bom že našel. Se peljem, ko se mi zdi, da sem že v mestu, zavijem s avtoceste se nekam peljem, spet nekam zapeljem, v smeru centra mesta ( po občutku ), zagledam tablokamping, zavijem, in ne boste verjeli, ravno tisti kamping, ki sem ga nameraval poiskati. No, da bi ne bilo vse tako fino, internet ne dela ( naj bi bil v celem kampu ), ja kaj pa čem, postavim šotor, ko se vlije............... pa pustimo detajle, do kod sem bil moker.

A, ja: na Dansko se pride( na ta konec kjer je glavno mesto ) s trajektom iz Rostoka in Puttgardena. Sem prej nekje dobil informacijo, da ni velike razlike v ceni. Ko pa se pred Rostokom pozanimam pri eni turistični  info točki, izpade, da je in to več kot 100€-ov. Opa, tu pa že nastopi moja religija, ki mi prepoveduje, da bi tolk dražje plačal, in se seveda napotim na drug trajekt v Puttinkarkoli že. Pridem na Dansko seveda, takoj poiskat črpalko. Saj ni problem, obvladam, ni mi prvič. Ko se pritaknem tiste ročke, da nafilam, nič, sam neki piska. OK, treba je kartico vtaknit ( tako imajo ponekod v ameriki, a ne Vanja ). Vtaknem kartico, spet piske, vtipkam pin, še kar piska. Grem noter za help. Pride babnica, mal mlajša, enih petdeset, poskusi, en čas poskuša, pol pravi pojdite na mesto 4, jaz tudi pridem tam. Tam ona spet neki čara, pol pravi, nalijte, in pridite noter plačat. Pa mimgrede, bencin niti ni tako drag, kot si morda mislite, nekaj čez 2€ ( lahko bi bil tudi tri ali več ).

No na celi poti od nase vasi do Kobenhavna, videl policaje petkrat, enkrat pri Leipzigu, ko je bila prometna nesreča ( arct, erste hilfe ) vendar se mi zdi da ni bilo hudega, avti vso bili razbiti le spredaj, Ostala štiri policijska vozila videl med našo vasjo in tunelom Karavanke. Po celi poti do sem ni nikjer nihče vprašal po kakih dokumentih, zanimivo pa, da po denarju večkrat ( naj živi kapitalizem ( vse do svojega konca )).

Tukaj na severu, se vsepovsod vidi veliko vetrnih elektrarn. Lako njim, ko imajo pametne ptiče. Pri nam so tako neumni, da bi se skos zaletavali v krila vetrnice ( po mnenju naših okoljevarstvenikov ).

Danke so večinoma plavolase, lepe, in vse znajo angleško (  vsaj vse tiste, ki sem jih jaz ogovoril ). Moške pa si nisem veliko ogledoval, razen enega fanta, na kasi v samopostrežbi: bil je črn kot saje, vendar se mi zdi, da to ni tipično za dance.

Kolikor je bilo videti, ženske tukaj nesejo nahrbtnike, in ko se vlije dež, takoj icvlečejo pelerine ali kaj podobnega, ko neha, so spet v drugačni opravi.

Vreme je tukaj zelo lepo, Velkovrh bi rekel dinamično, vsake pol ure se vlije kot iz škafa, pol mal posije sonce.

Kadar je sonce, bi bilo prav prijetno, če bi ne pihalu,............*ebiga, ne moreš vsega imet.

Baltik ima temperaturu 19,8 stopinj, včeraj izmeril in posnel enega turista ki noge namaka, vendar slik ne morem pripopat. Trenutno se javljam iz enega Mcdonaldsa, ko imajo free internet, verjetno me že krivo gledajo, čeprav sem kavo plačal 16 kron ( več kot 2€ ), v čilu bi za ta denar imel internet za 8 ur.

Danes si bom poskusil ogledat delovni kabinet Nielsa Bohra ( to je en danski kuhar, v prostem času se ukvarjal s drobnarijami, ki se jin reče atomi ), pol bi si rad ogledal en stolp, kje je en drug  kuhar po imenu Tiho de Brahe, ogledoval za zvezdami............. bom videl, kaj mi bo uspelo.

Jurti odrinem za Malme, upam, da tam že poznajo internet.

Viva, keep as informing, to tvoje je muy interesante, le da jaz sedaj moram neha, drugač me bojo nagnali.

Kot vidite ( verjetno ) sedaj ni nobene časovne razlike.

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. avg 2011 11:07

Tole se pa bere! Čisti "kulinarični " užitek. Bravo Ežoj, še bi radi! Želim ti čim več

 

 

P.S. Mimogrede sem pozabila na Loni, ampak tudi ona dobi od mene čisto desetko!

naor

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

9. avg 2011 11:29

Ma, ežoj, jaz te občudujem, tvojo pozitivno in humorno naravnanost, res.

Mene pa potepanje še čaka, še ne vem, kdaj in kam.

Lepo se imej.

rosie

Amelia  

član od: 9.11.2009

sporočila: 322

9. avg 2011 11:51

ezoj, zelo zanimivo branje tudi za mene ceprav sem po tej kot tukaj pravijo "pticja linija" potovala najmanj 40*

Upam, da v Malmeu prides do interneta in se ti  ze vnaprej zahvaljujem za potopise, ki delis z nami s tvoje perspektive.

                  Srecno pot se naprej

Amelia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. avg 2011 11:55

Končno se je ežoj spet nekam odpravil, sem zelo vesela, ker bom spet brala njegov potopis

Lepo se imej, poročaj, pa poskusi še kakšno fotko pripopat

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti