Se gremo potepat?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

tema odprta - 5. avg 2011 22:48 | ogledi: 53.500 | odgovori: 486

Pa gremo. Jaz štartam jutri. Najprej prečkam potok pri železniški postaji v naši vasi, pol naprej ( vzvodno ): Konjščica, Renke, Polšnik. Tam pa postanek, znana kulinaričarka bo žihr ponudila prigrizek ( nekaj ribjega, kaj če bit drugega ), pol naprej Sava, potem se oglasim pri jade na gobe, pol pri hedonistu ( verjetn bojo ribe, kaj če bit drugega ), pa še kakšno bomo rekli........ pa sploh na tem koncu je kulinaričark kot listja in trave. Seveda se bom oglasil, če bo le priložnost. To sicer ni Južna Amerika, da je na vsakem vogalu " center de llamados ", bomo še videli. A da nisem resen! Bejžte no. Evo, preizkus opreme na domačem dvorišču:

Širni svete: hir aj kam!

Pa dobrodošli, vsi, ki se potepate, ma gar do sosednje vasi, mal poslikajte, pa se oglasite.

Jaz se oglasim naslednjič, ko bo priložnost.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. avg 2011 22:50

A ja, maček ne gre z mano, je le za umetniški vtis!

ežoj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. avg 2011 23:43

Juhu, ežoj, se že veselim!

 

tulka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

7. avg 2011 12:35

Ej, da se ni izgubil kje okoli Tujega grma ???

lp

mzm

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. avg 2011 20:29

Nič se nisem izgubil, ni interneta, ne v Konščici, ni kulinaričarke v Polšniku, ni jade s gobami, hedonista nisem niti iskal, sem kar peljal naprej. Včeraj prespal v vasi Fichtelberg, cca 180 km pred Leipzig-om v kampu po imenu Fichtelsee, to jezero sem si tudi ogledal............. mal većje od mojega ribnika. Po poti lepo toplo, termometer je kazal v avtu 37 stopinj, ravno prav, da mi ni bilo treba klimo vključit ( beri okno odpret ) razen pri kakem zastoju. Danes odrinil naprej, pa druga pesem: klimo je bilo treba vključit ( beri gretje ), zjutraj je bilo le 16 stopinj. Tukaj na severu nemčije zastoji na avtocestah nenehno. Jaz pravim, da uživam v potovanju, danes je pa bilo to dokaj teško: zjutraj okrog Leipziga je dve uri lilo kot iz škafa, da je prav bilo zoprno za peljat, pozneje ni lilo vendar nenehni zastoji na avtocesti, tako se mi zdi, da sem ene tri ure kar stal praktički na mestu, na avtocest. Za uživanje v tem bi rabil res veliko domišljije. sedaj sem namestil šotor v kampu Am Strande, v vasi Neustadt, enih 50 km severno od Lubecka. Bodi za sedaj dovolj, bom videl kako bo s javljanjem jutri, pa morda kak slikica, če mi bo uspelo. Morda dobim kakega turista, ki noge namaka v Baltiku.

Kaj je, a se nobeden drug nikjer ne potepa?

 

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. avg 2011 7:28

Ežoj, a to ti po poteh Thomasa Manna?

Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. avg 2011 8:11

Matr, ežoja sem zamudila! Nikol si tega ne bom odpustila . Ampak, kaj se če, jaz sem se tudi potepala....

(ne znam tolk fajn pisat kot ežoj, slikce pa kar nekaj povedo):

lp

P.s. Aha, tole ni morska školjka, pač pa sladkovodna, jezerska brezzobka, će me spomin ne vara. Tista leva je bila kar kapitalni primerek, takole, kakih 18 - 20 cm  po dolžini.

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. avg 2011 8:27

Ja, elaphus, brezzobka, saj poznaš tipično vprašanje enega Tineta? Koliko zobcev ima v sklepu anodonta?

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. avg 2011 8:34

 

lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. avg 2011 12:53

Ežoj, jaz komaj čakam, da pofotkaš pečene bedrce od severnih komarjev , pa Silvo in Vikico pozdravi in srečno pot 

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti