Kje je možno kupiti petrahan?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. avg 2011 7:20

Točno tako, rimljanka, jaz sem morala vsako leto znova po sadiko v Ljubljano, ker naše zbite in ilovnate zemlje ni prenesel. Zadnja leta ga imam v loncu in sem ga prav letos skoraj spravila preč, ker sem ga preveč zalivala.

 

nola

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

19. maj 2017 8:58

Ponovno odpiram temo o pehtranu. Od znanke sem dobila sadiko pehtrana za posadit, vendar nima niti malo vonja po pehtranu. Večkrat sem že pekla s svežim pehtranom, vendar sem tokrat skeptična in res ne vem ali ga naj sploh posadim. Ona sicer zatrjuje da bo vonj razvil šele v pečici, pa vseeno ne upam raskirat. Mi lahko katera odgovori, prosim.

LP

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

19. maj 2017 9:27

Pehtran diši že, ko ga samo povonjaš, še bolj pa, če listke pomečkaš med prsti.

Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. maj 2017 10:04

limona je napisal/a:

Ponovno odpiram temo o pehtranu. Od znanke sem dobila sadiko pehtrana za posadit, vendar nima niti malo vonja po pehtranu. Večkrat sem že pekla s svežim pehtranom, vendar sem tokrat skeptična in res ne vem ali ga naj sploh posadim. Ona sicer zatrjuje da bo vonj razvil šele v pečici, pa vseeno ne upam raskirat. Mi lahko katera odgovori, prosim.

LP

 Verjetno si dobila sadiko tako imenovanega ruskega pehtrana, ki je boilj visoka, močna rastlina in res komaj kaj diši, za razliko od nežnejšega, francoskega. Gre pa za različlice iste vrste, Artemisia dracunculus, navadni pehtran.

rimljanka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

19. maj 2017 10:05

Na drugi strani te debate (tretji post od spodaj navzgor) je nola pisala o ruskem pehtranu...po moje je poleg tega, kar ti je oglnič napisala, tudi to odgovor na tvoje vprašanje.

Lahko pa vržeš malo pehtrana v pečico- lahko samega ali pa tudi z žlico skute in smetane, da bo poskus bolj verodostojen, pa boš videla oz. vonjala, če ima soseda prav 

V.

kozamurnik

sporočila: 2311

21. maj 2017 6:32

V  Kaliji  sem zadnjič le staknila zadnjo, bolj ubogo sadiko. Me pa  zanima ali lahko vzgojim novo rastlinico če odrežem en del; da ga ne bi skubila po nepotrebnem in če je sploh vredno? Ker je že tako švoh. Bi prezimila?

murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. maj 2017 8:00

Po izkušnjah moje znanke se najbolj obnese, da odkrhneš eno vejico tako, da se je drži delček osnovnega stebelca, tako, da je videti, kot, da ima odkrhnjena vejica peto. Posadi v lonček, pokrij s plastenko, ki si ji odrezala dno in odvila zamašek in daj v senco, zmerno, res zmerno zalivaj.

rimljanka

kozamurnik

sporočila: 2311

21. maj 2017 8:49

Hvala☺

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti