Vegeta...kaj namesto nje?

tomko  

član od: 1.11.2003

sporočila: 17

tema odprta - 30. nov 2003 17:40 | ogledi: 4.010 | odgovori: 17

Pozdravljeni... Sama sem ljubiteljica Vegete... Ampak...zelo je nezdrava. Kaj mi priporočate, da dam v juho namesto vegete (katere začimbe)? Prosim za pomoč, saj imam juho zares zelo rada.

Hvala!

Temo je spremenil(a) tomko dne 30. nov 2003 20:30:14

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

1. dec 2003 9:00

Hojla! Povej še kakšno juho imaš rada! Juh je res ogromno vrst in ne podajo se ravno vse začimbe k vsaki!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

1. dec 2003 9:23

jaz dodajam posušena zelišča-mešana, ampak vseeno še malo vegete, nikoli pa toliko, kot jo priporoča recept.

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

1. dec 2003 10:46

Jaz vegete, začinke, knorr kocke in podobnih zadev sploh ne uporabljam. Jedi začinim s soljo, poprom in svežimi ali posušenimi zelišči. LP,

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

1. dec 2003 10:50

Jaz Vegete že dolgo ne uporabljam več. V vse juhe, omake, golaž itd pa dodam posušeno jušno zelenjavo od Kotamija. Zdi se mi super. Lahko jo pa jeseni pripraviš sama, recept imam doma, ga bom jutri napisala. LP, Klavdija

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

1. dec 2003 11:20

No, tudi jaz uporabljam posušeno jušno zelenjavo, potem pa posušena ali sveža zelišča. Krasna se mi zdi kombinacija bazilike, timijana in lovorjevega lista, pa peteršilj redko kdaj izpustim, v zelenjavne juhice, ki vsebujejoi krompir se odlično poda majaron. Okus izdatno obogati tudi nasekljan česen (jaz ga nič ne pražim, dodam kar nasekljanega, ko se juha že kuha). Včasih zelenjavo najprej malo podušim na maslu, predno jo zalijem z vodo. To da izjemno bogat okus. S trikotničkom zdenka sirčka včasih popestrim kremne juhe (npr. blitvino). Drugače pa s primerno kombinacijo zelenjave in pestrim izborom zelišč pripraviš zelenjavne juhe enkratnih okusov brez vsakih dodatkov, kot so vegeta, začinka in razne kocke. Če rabiš pa še kakšen konkreten recept za juhice, pa povej. Jaz jse jim namreč kar precej posvečam, saj so moji, še zlasti pa otroci, pravi "župcarji"! Pozdravček vsam!

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

1. dec 2003 16:29

Prvič slišim da je Vaegeta nezdrava ! Če ni zdrava, kako to da je ne prepovejo za uporabo v prehrani ? To pomeni da nas namenoma zastrupljajo ! Kar se tiče kuhanja juhe, to je osebna iznajdljivost i ni noben bau bau če imaš dobro voljo za kuhanje. Uporaba začimbic v kuhanju je domišljija, mar ne !

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

1. dec 2003 19:12

Kaj pa npr. daste v piščančjo juho? Jaz dam: sol, poper, česnov strok (ga prerežem po dolgem), popečeno čebulo, korenček, svež petršilj in - Vegeto... za popestritev okusa: se mi zdi, da brez nje kar nekaj manjka. Lp! Silva

tomko  

član od: 1.11.2003

sporočila: 17

1. dec 2003 19:36

Noa... res se priporočam za kakšen recept. Tudi sama imam zares fulll rada juhr... Še posebno govejo, gobovo, korenjčkovo, pa vse zelenjavne... Res prosim... HVALA! Sporočilo je spremenil(a) tomko dne 01. dec 2003 19:36:41

tomko  

član od: 1.11.2003

sporočila: 17

1. dec 2003 19:37

631141...res prosim za recept...tudi tebi hvala

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

2. dec 2003 9:23

Hej "Tomka"! Ja, juhice in domišljija je definitivno krasna kombinacija, to se z Mišem povsem strinjam! Moji otroci imajo najraje porovo juho s krompirjem, blitvino kremno juho z zdobovimi cmoki Porova juha Na malo maščobe-jaz najraje uporabim maslo-zdušiš na večje kose narezan por. Posoliš, zaliješ z vodo, dodaš začimbe (suho jušno zelenjavo, lovorjev list, timijan, majaron, peteršilj ali pač po okusu). Ko se por zmehča vse skupaj zmiksam s paličnim mešalcem in dodam na koške narezan, v slani vodi skuhan krompir, z vodo vred. Pokuham še minutko ali dve, da se še krompir navzame okusa po poru in to je to. Blitvina juha Na malo masla zarumeniš žličko moke, zaliješ z nekaj mleka, začiniš s soljo, poprom in muškatnim oreškom. Dodaš blanširano, odcejeno blitvo, trikotniček zdenka sira in nasekljan šesen. Malo pokuhljaš in zaliješ z vodo v kateri se je kuhala blitva. Ko zavre, s paličnim mešalcem blitvo zmiksaš (po želji, ali povsem, ali tako da so še koški listkov). Na koncu dodaš zdrobove žličnike. Jaz jih skuham posebej in potem samo vložim na krožnike, ker se mi je že zgodilo, da so popili preveč juhe. Juha iz stročjega fižola Na koščke narežeš krompir, stročji fižol, korenček, zaliješ z vodo, posoliš in kuhaš toliko da se krompir zmehča. Posebej segreješ žličko olivnega olja in na njej zdušiš paradižnik (ali svež, ali pelate, ali koščke paradižnika iz konzerve), dodaš nasekljan česen in baziliko. Še malo prevreš in streseš v lonec z zelenjavo. Dodaš začimbe po okusu, še malo prevreš in to je to. Jaz ne gostim z moko, če pa želiš da ima juha bolj "povezan" videz in te moka ne moti, jo lahko uporabiš. Mogoče ob priliki napišem še kakšnega. Upam da sem kaj pomagala! Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 02. dec 2003 11:47:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti