Vegeta...kaj namesto nje?

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

2. dec 2003 11:40

Drugače pa, Mišo, glede vegete in raznih kockic je bilo že veliko povedanega tudi v kulinariki. Dejstvo je, da vsebujejo Na-glutaminat, ojačevalec okusa, ki je zdravju zelo škodljiv, poleg tega pa jedem z dodakom teh stvari ubijemo njihov pristni, sveži okus, saj ima potem vse okus pač po vegeti.

tomko  

član od: 1.11.2003

sporočila: 17

2. dec 2003 18:51

Noa...najlepša hvala...

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. dec 2003 8:02

Recept kaj v juho namesto VEGETE zraste na mojem in vašem vrtu . Korenček ,petršilj -korenina in listi ,zelena ,drobnjak ,koleraba ,paprika ,cvetača ,česen, čebula ,.... Jesen je najboljši čas za pripravo domače vegete ,-vse kar naberete na vrtu drobno zmeljete dodate na 1kg zelenjave 20 dkg soli ,sol dobro zmešate z zelenjavo, pustite čez noč na hladnem ,drugi dan napolnite manjše steklenice in hranite na hladnem .NEKAJ MINUT PRED SERVIRANJE DATE V JUHO ČAJNO ŽLICO -lahko tudi več- morate pa vedeti da je domača vegeta precej slana ,da manj solite juho ,ko jodate kuhat. LP Marta

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

4. dec 2003 8:10

Marta, ali je potrebno zelenjavo, preden jo zmešate s soljo, kaj osušiti? LP, Alenka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. dec 2003 9:40

Alenka , jaz jo nič ne sušim ,vzamem svežo zelenjavo .Važno je ,da zelenjavo ,ko jo dajete v steklenice dobro potlačite -izstisnete zrak in ste brez skrb, da bi se zelenjava skisala. LP Marta

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

4. dec 2003 11:40

Jaz sem naribala gomolje zelene, korenja, peteršila in pastinjaka, zelene dele peteršila in vse skupaj posušila pri priprti ventilatorski pečici na 50 stopinj.Že posušene zelene dele petršila sem zdrobila, vse skupaj premešala in mi je zelenjava ostala vse do spomladi. Pazi pri zeleni, da je ne daš preveč, ker potem prevladuje okus,zelenih delov zelene nisem uporabila zaradi premočnega okusa. Osebno mi pa je všeč pastinjak. Lahko ga dodaš k vsaki svari. Tudi Prekmurkin recept sem že poskusila in je zadeva OK. LP, Klavdija

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

8. dec 2003 10:53

Vegeta ni strupena, to je moje mnenje, vemo da so vsi nadomestki veliko slabši od sveže zelenjave. Če se da, uporabljajte samo svežo zelenjavo in to čim več sort skupaj !

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti