Italija maranello

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

tema odprta - 1. avg 2011 11:08 | ogledi: 8.533 | odgovori: 4

Ima kdo kakšne informacije o izletu oz.obisku Maranella v Italiji; tam je ferrarijev muzej, tovarna,možna je vožnja s Ferrarijem,... Moj bo imel RD, pa mu je velika želja obiskati ta kraj, ker je ljubitelj F1, športnih avtomobilov,...

No,če je že kdo bil tam...?

paulina d

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

1. avg 2011 12:15

Paulina, če je res ljubitelj, potem pojdita. Sicer vstopnina v muzej ni poceni, je pa kar zanimivo za videt. Res, lahko se tudi pelješ s ferrarijem, to ti bo denarnico izpraznilo še za kakšnih 100€ za približno 10 minut. Pa če bosta že šla tako daleč, pojdita še v Modeno, Parmo, Reggio nell'Emillia. Lahko si narediš yelo lep dvodnevni izlet ;) Za kaj več pa kar poguglaj, je veliko informacij na internetu. Srečno! Mateja

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

8. avg 2011 8:59

Hvala za odgovore. Barbara9 ali si sama organizirala ali si šla prek agencije,kaj je najbolj zanimivo,da se ne sme izpustit,kako dolga je vožnja...?

Ima okroglo 30 let,pa zato bi odšteli pač malo več.



paulina d

Sporočilo je spremenil(a) paulina d dne 08. 2011 09:00

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. avg 2011 10:34

No tudi jaz sem bila tam predlani v juniju, ustavili smo se na poti v Toskano. Muzej v Maranellu je lep a ni prav velik in si hitro naokoli. V neposredni bližini sta bili takrat dve "poslovalnici", ki sta izposojali Ferarije za peljat, ena je imela menda tudi Lamborghinijev Diablo. Moj si je nudil 10 minutno vožnjo v Ferrariju (takrat je to stalo 40 Eur), za izpolnitev otroških želja. Pa je bil kar malo razočaran - seveda - gospod se pelje s tabo in zelo pazi, da nimaš pretežke noge, saj narediš krog po mestu oz. neposredni bližini. Daljši čas oz. ali je možna vožnja po pisti - tega pa žal nismo preverjali. Mislim, da je bilo možno najet za pol ure, za nekih 120 evrov, več se pa žal ne spomnim. Zraven muzeja je še nekaj trgovinic s spominki in to je v glavnem to.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti