Učbeniki, delovni zvezki in ostalo za srednje šole/gimnazije

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

14. avg 2011 16:01

Tudi pri nas letos še ne bomo šli v nakup delovnih zvezkov, lani ni bil niti en list popisan, tako, da smo stran vrgli čez 50€. Tak je dogovor med sošolci,(jih je veliko iz slabše situiranih družin) čeprav imam sama kar slabo vest.

Lp,

anitram1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2011 17:47

No, če smem pripomniti, delovni zvezki se seveda lahko uporabljajo tudi za (samostojno) učenje, kajneda? Mislim, za delo doma.

Meni se zdi malo mimo, vsaj za cel kup predmetov, da bi v SŠ delali pri pouku z delovnimi zvezki, čas je šel pač naprej in zdaj se dela drugače. Če nič drugega, zakaj bi dijaki nosili cel delovni zvezek v šolo, če uporabijo lahko tisti dan le kakšno stran, morda še te ne. Če bi delovne zvezke puščali v šoli v garderobni omarici, bi delovni zvezki svojemu namenu služili še manj. Učna snov pač ne teče nujno po šabloni delovnega zvezka, saj ima učitelj avtonomijo, kako si snov znotraj letnika (pri nekaterih predmetih pa celo znotraj celega obdobja, ko se predmet poučuje v nekem programu) razporedi. Sodobni učni načrti so pač tako zasnovani in zagotavljam ti, da je s tem lahko pouk veliko bolj kvaliteten in zanimiv. Je lahko, sem napisala, odvisno pač od izvajalcev in "uporabnikov" in njih (so)delovanja.

Toliko, naor, ko si me ravno potegnila za jezik.

Zdaj ko, ko je skoraj greh, če učitelj da domačo nalogo, hud greh pa, če zahteva, da je narejena in jo pregleda, so očitno časi, ko so dijaki/nje toliko samostojni, odrasli, odgovorni, da uporabljajo delovne zvezke za vajo in delo doma.

A da jih ne? Hmmmmmmmmmmmm..... Bi se bilo treba zamisliti. Upam, da je jasno, nad čim in kom.

 
rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. avg 2011 19:23

Ja, hvala Rimljanka za tvoje razmišljanje, bolj kot tebe sem mislila Elaphus, pa nič ne de.Lepo si razložila. Veliko ali pa vse je odvisno od profesorja, tako kot nekje drugje od zdravnika, sodnika, varuške itd. Postavljen naj bi bil okvir, tako si predstavljam, znotraj njega pa kot si ti že napisala. Moti me samo, ker so (bili) delovni zvezki obvezni, potem pa prepuščeni dijakovi samoiniciativi. Toliko. Sem pa več kot ne glasno razmišljala in želela neko potrditev, da mislim prav.

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. avg 2011 20:51

Jaz učim v Oš, tam delovni zvezki niso obvezni. Če se mi zdijo taki, da jih ne bi v celoti izpolnili v šolskem letu, jih učencem ni treba kupovati, če želijo, pa naj jih rešujejo doma. Odkar v OŠ del. zvezki niso obvezni, je manj negodovanja s strani staršev, češ, DZ smo kupili, izpolnjen pa ni. Nivo ocen se pa ni nič znižal, res ne.

Kar se pa SŠ tiče, moja hči je letos končala gimnazijo, pa nimamo nič za prodajo. Delovne zvezke (kolikor jih je sploh imela) je popisala (mislim, da je imela v celem srednješolskem obdobju dva ali tri), učbenike si je pa izposodila v šoli.

Moja opomba se je nanašala na to - zakaj jih kupujejo, če jih ne popišejo? Kot učiteljica in kot mama tega ne razumem - v OŠ niso obvezni, v SŠ so pa tiste, ki so jih morali kupiti (in ne tiste, kjer je bilo napisano - priporočamo) popisali. Sklepala sem, da je na vseh srednjih šolah tako - oz. da povsod zahtevajo enako raven znanja. Če pa ni - hm, potem se je pa treba nad našim šolstvom zamislit (to se je treba tako ali tako - pa ne bi o tem na tem mestu).

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. avg 2011 20:56

naor je napisal/a:

Sicer že dolgo ne rabim uradnih učbenikov in delovnih zvezkov, me pa čudi, ko se " tršica" čudi, zakaj bi jih kupovali, če se jih ne uporablja. Če šola zahteva delovni zvezek, se bi moral uporabiti, saj starši ne pobirajo denarja po cesti.

 

 



naor

Naor, v celoti se strinjam s teboj, zato sem pa rekla - zakaj kupovati, če se ne uporablja???? Ne razumem, zakaj se čudiš, če sem jaz kot učiteljica to napisala. Če vem, da DZ ne bomo popisali, ga ne zahtevam. Povem pa, da obstaja. In starši imajo vso pravico, da se jezijo na učitelje, če zahtevajo DZ, potem pa ni popisan. In lahko tudi dvignejo glas. Ne pa, da nepopisane del. zvezke prodajajo naprej (ker obstaja velika verjetnost, da spet ne bodo popisani). In, kakor je rekla rimljanka - kdor je zavzet za učenje, jih bo izpolnil doma.

lp

P.s. O tem, da obstaja velika razlika (oz. vsaj morala bi) med samozavedanjem učenca o učenju in domačem delu med OŠ in SŠ, pa celo gimnazijo, pa spet ni treba ponavljati.



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 14. 2011 20:58

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. avg 2011 21:07

Hvala, ker si se oglasila Elaphus. In razjasnila stvari. Ni lahko ne vam učiteljem, ne učencem. Moje mnenje.

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. avg 2011 21:54

Ah, saj veš, naor, težko je živeti, ampak, vsi se oklepamo življenja, ker je življenje  - lepo.

Moje mnenje je, da, dokler bo (gledano v svetovnem merilu, mlad človek je mlad povsod, ima povsod želje, ideje, interese,....) na vsakega šolajočega se mladca/mladenko, prišlo kar nekaj mladcev/mladenk, ki morajo pri enakih letih (da se razumemo, govorim o letih pred 18, pa tam od 6 ali 7 let) delati oz. si ne morejo privoščiti šoel, do takrat onik prvim ne boi hudega. To, kako jim je hudo, pa bomo, se bojim, spet slišali čez kake 14 dni, ko se bodo iztekle počitnice pri nas. takrat se mediji kar cedijo od besede tipa: "ubogi šolarji, konec prostosti, začenja se šola.....", za jokat, za zamislit se, za .......uf, mene to vedno tako zelo jezi. Če bi vsak, ki se noče šolat, ki se mu ne da, ki.......samo 14 dni menjal s kom iz one druge skupine (pa ne bi vedel, da bo po 14 dneh rešen te izkušnje), bi bil, sem prepričana, za vedno ozdravljen vseh zgodb tipa" je brez veze, se mi ne da, kaj bom pa to rabil",....in kar je še takih besednih zvez).

A kaj ima to z učbeniki, delovnimi zvezki,.... O, veliko, zelo veliko.

rimljanka

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

24. avg 2011 22:57

Prodam več knjig, zapiskov, skript... za 1. in 2. letnik (BVS) EPF (za predmete: gospodarska matematika, osnove ekonomije, osnove ekonomike podjetja, poslovna nemščina, osnove poslovne informatike, pravo EU, analiza poslovnega odločanja, denarno finančna analiza, ekonomska politika...)

vse dodatna informacije na zs ali preko maila: osiris.kinder@gmail.com

osiris

BubyLuby  

član od: 31.7.2011

sporočila: 7

5. sep 2011 16:02

 

 

Ostalo mi je še naslednje:

1) KEMIJA - laboratorijske vaje - navodila za učitelje. V bistvu so notri rešitve za laboratorijske vaje. =>5€

2) Kemija za gimnazije 2 (Nataša Bukovec, Darko Dolenc, Boris Šket)-učbenik (nepopisan) =>8€

3) Fluor ni flour (Andrej Smrdu, Založništvo Jutro)-zbirka nalog+rešitve - le malo rešen=>7€
4) Anenin (Andrej Smrdu, Založništvo Jutro)-zbirka nalog+rešitve - le malo rešen=> 9€
Cena obeh: 15€.

5) Na pragu besedila 1 - delovni zvezek za slovenski jezik v 1. letniku gimnazij, strokovnih in tehniških šol (Marja Bešter, Martina Križaj Ortar, Marija Končina, Mojca Bavdek, Mojca Poznanovič, Darinka Ambrož, Stanislava Židan)-malo rešen ~5€

6)Na pragu besedila 3 - delovni zvezek za slovenski jezik v 3. letniku gimnazij, strokovnih in tehniških šol-malo rešen ~ 8€ (nov 15,8€)

7) Na pragu besedila 4 - delovni zvezek za slovenski jezik v 4. letniku gimnazij, strokovnih in tehniških šol - NEREŠEN - 10€

9) Zbirka maturitetnih nalog za nemščino (1995-2003)-malo rešena- 8€

10) Svet književnosti 3 (učbenik za književnost) ~14€
11) Svet književnosti 4 (učbenik za književnost) ~13€
Cena za oba skupaj je 25€ ;)

12)Deutsch mit Grips 1 - DZ  ~8€

13)Deutsch mit Grips 1 - UČB  ~12€

14)Deutsch mit Grips 2 - DZ  ~8€

15) Deutsch mit Grips 2 - UČB ~12€

16) Opportunities Intermediate : učb  ~ 15€

17) Opportunities Intermediate: dz ~ 10€

18)  Opportunities Intermediate: ~ 4€

19) Stare dobe - delovni zvezek (Stane Berzelak, Tatjana Rozman, Andreja Valič Zupan)- za 1. letnik gimnazij ~5€

20) Srednji in novi vek - delovni zvezek (Stane Berzelak, Tatjana Rozman, Maja Vičič Krabonja) - za 2.letnik gimnazij ~5€

21) Naloge iz Organske kemije. (Margareta Vrtačnik, Boris Šket). So nerešene in nepopisane.
=> 6€

22) Biologija (Smilja Pevec) - Laboratorijsko delo    ~ 3€ (delno izpolnjeno)
23) Biologija: Navodila za laboratorijsko delo ~ 3€
Če kupiti oboje => 5€

24) New Headway (Elementary) - Liz and John Soars - delovni zvezek za angleščino - 7€

25)Zbirka maturitetnih nalog za kemijo z rešitvami (2002-2004) =>8€

 

Cene niso končne. Če kupite več, se lahko dogovorimo za popust. Lahko pošljem po pošti, lahko pa prevzamete  v MS, v MB ali po oktobru v LJ (:
Za več informacij pišite zasebno :)

BubyLuby

BubyLuby  

član od: 31.7.2011

sporočila: 7

17. sep 2011 18:31


1) Kemija za gimnazije 2 (Nataša Bukovec, Darko Dolenc, Boris Šket)-učbenik

2) Kemija za gimnazije 1 - učbenik

3) Na pragu besedila 1 - delovni zvezek za slovenski jezik v 1. letniku gimnazij, strokovnih in tehniških šol 

4)Na pragu besedila 3 - delovni zvezek za slovenski jezik v 3. letniku gimnazij, strokovnih in tehniških šol

5) Na pragu besedila 4 - delovni zvezek za slovenski jezik v 4. letniku gimnazij, strokovnih in tehniških šol 

6) Zbirka maturitetnih nalog za nemščino (1995-2003)

7) Svet književnosti 3 (učbenik za književnost) 

8) Svet književnosti 4 (učbenik za književnost)

9)Deutsch mit Grips 1 - UČB 

10)Deutsch mit Grips 2 - DZ 

11) Deutsch mit Grips 2 - UČB 

12) Opportunities Intermediate : učb + mini slovar

13) Opportunities Intermediate: dz 

14) Opportunities Intermediate

15) Stare dobe - delovni zvezek (Stane Berzelak, Tatjana Rozman, Andreja Valič Zupan)- za 1. letnik gimnazij

16) Srednji in novi vek - delovni zvezek (Stane Berzelak, Tatjana Rozman, Maja Vičič Krabonja) - za 2.letnik gimnazij

17) Biologija (Smilja Pevec) - Laboratorijsko delo 

18) Biologija: Navodila za laboratorijsko delo 

19) New Headway (Elementary) - Liz and John Soars - delovni zvezek za angleščino 

 

Za več informacij piši zasebno ali pa pokliči - 031770180.

 

lp, BubyLuby

BubyLuby

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti