Ogrevanje kopalnice

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

tema odprta - 30. jul 2011 17:40 | ogledi: 9.752 | odgovori: 8

s kom v hladnejših dneh ogrevate kopalnico, pri nas smo imeli dolga leta infro, sedaj pa je dotrajala in moramo zelo vkratkem času namestiti drug vir toplote, vendar ne bi več infre, saj je velik porabnik el.energije.

Ali imate kak nasvet, moramo ga čimprej realizirati, ker v hišo prihaja dojenček.

Lp,

onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. jul 2011 17:50

Če ne boste korenito posegali v kopalnico (talno gretje ali druga oblika centralne kurjave), ti kaj veliko drugega kot razni električni grelci niti ne preostane. Kolegica zelo pohvali marmorne električne radiatorje, t.i. glamox radiatorji naj bi bili tudi varčni, pa se priklopijo direkt na štrom. To je prišlo na pamet meni.

tjas

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

30. jul 2011 18:25

problem pri ogrevanju je le ta prehodni čas, v zimskem času imamo ogrevanje urejeno.

Lp,

onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

30. jul 2011 19:03

tjas je napisal/a:
...radiatorji naj bi bili tudi varčni...

101: Električni radiatorji, kaloriferji in vsi drugi pretvorniki elektrike v toploto, ne morejo bit bolj ali manj varčni, ker vsi pretvorijo vso (100%) elektriko v toploto in vse kaže, da bo to še naprej tako - vsaj dokler bo ta fizika veljala in bo zjutraj sonce vzhajalo! Do kdaj bo lažnjivo in zavajajoče oglaševanje tolerirano, je pa stvar dogovora v tej družbi.

Sergej

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. jul 2011 20:12

Sergej ........................ čeprav, če pomislim, kaj pa, če pri rdiatorjih s manjšim izkoristkom del energije ponikne prek nultega vodnika v zemljo, , tega se pa nisi spmnil.

 

ežoj

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. jul 2011 20:28

Torej ne more biti razlike npr. zaradi materiala, ki se segreva? Ker se kak material prej segreje kot drug, dalj časa drži toploto,... ?

tjas

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. jul 2011 20:34

Odvisno od velikosti prostora - imam majhno kopalnico in jo v času med poletjem in začetkom/koncem kurilne sezone zelo uspešno grejem s kaloriferjem, tako da sploh nisem razmišljala o čem drugem. Zdi se mi, da mora biti kopalnica topla pač tisti čas, ko jo uporabljaš, ne pa ure dolgo - saj pozimi, če prav razumem, jo boste pa tako ali tako ogrevali s centralno.

Sonja

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

6. avg 2011 8:36

Najbolje da uporabljate še naprej infro. Namreč pri nas smo imeli marmorni radiator tudi v kopalnici je rabil cca 4 ure, da nam je prostor segrel. Če rabiš na hitrico je seveda infra boljša. Je pa marmorni radiator super za ostale sobe, saj ko se enkrat segreje, to toploto vzdržuje, in tudi ko ga ugasneš do še držal nekaj časa (prbl 5-6 ur).

Prodajalci pa ne priporočajo kaloriferja, saj mora biti le ta na tleh in je "lahko nevarno". Spet odvisno kje ga imaš postavljenega in če ga imaš vklopljenega med tuširanjem ipd. Mi smo pred infro tudi imeli kalorifer pa smo še živi. 

Monika7

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

8. avg 2011 11:02

Oj, mi imamo elektrićni grelec, podobno kot kalorufer, pa je lepo obešen na steno ( je take bolj ploščate oblike), dali smo ga talo da piha vate ko stopiš npr. izpod tuša in čist lepo pogreje za čas tuširanja, pa tudi pri porabi elektrike ni take razlike saj je res samo za prehodni čas.

tabu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti