Mačka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. jul 2011 16:27

So pa tudi muce, ki imajo glasilke tako deformirane, da se lajanja nikoli ne naučijo. Naj te to ne moti, saj se bo kljub temu počutila kot psiček v krdelu lajajočih .

zeta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. jul 2011 17:23

llilli,

vse so mal žleht, te hočejo ustrašit, pa nič verjet gre vse skupaj tudi brez glazbene šole in silfegia, vse se da naredit, home made.

Moraš bit potrpežljiva in ne pretiravat, počasi. Začni ob naslednji polni luni ( dva dni prej in dva dni pol, skupaj pet dni ). Stopite nekje na balkon-teraso in ( obvezno po deseti ( še boljše po enajsti uri ) začnite tulit v lono, ti pa hčetka, muca naj bo zraven, in tako za vsako polno lino nekaj mesecev, pol pa kakšen dan podaljšat.......... boš presenečena nad rezultatom. Pa, od začetka nobenega lajanja, sam zavijanje, lajanje pride pozneje.

I hope this help, kot bi rekla ena moja dobra prijateljica!

 

ežoj

llilly  

član od: 2.4.2010

sporočila: 16

29. jul 2011 17:56

ežoj je napisal/a:

llilli,

vse so mal žleht, te hočejo ustrašit, pa nič verjet gre vse skupaj tudi brez glazbene šole in silfegia, vse se da naredit, home made.

Moraš bit potrpežljiva in ne pretiravat, počasi. Začni ob naslednji polni luni ( dva dni prej in dva dni pol, skupaj pet dni ). Stopite nekje na balkon-teraso in ( obvezno po deseti ( še boljše po enajsti uri ) začnite tulit v lono, ti pa hčetka, muca naj bo zraven, in tako za vsako polno lino nekaj mesecev, pol pa kakšen dan podaljšat.......... boš presenečena nad rezultatom. Pa, od začetka nobenega lajanja, sam zavijanje, lajanje pride pozneje.

I hope this help, kot bi rekla ena moja dobra prijateljica!

 



ežoj

 

llilly je napisal/a:

in kaj če zbudiva vse sosede?

llilly

 

llilly

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. jul 2011 17:59

A z lajanjem?

nola

llilly  

član od: 2.4.2010

sporočila: 16

29. jul 2011 18:01

nez zavijanjem

llilly

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. jul 2011 18:13

Sosedi bodo pokazali veliko razumevanja, sem prepričana, če jim zaupaš, tako kot si nam, da se maček mora naučit lajat. Sam od sebe se ne bo nikoli. Nekaj vztrajnosti bo potrebno in tale Ežojev predlog, mislim, da kar zanesljivo vodi k uspehu. Saj veš, llilly, brez muje se še čevelj ne obuje.

zeta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. jul 2011 18:21

To pa sploh ne bi smel biti problem.

Kot sem razumela, so v Slovenski Bistrici že pred časom organizirali dobrodelno akcijo za brezplačne tečaje mačjega zavijanja ob ritmični spremljavi šivalnih strojev. Za mame, hčerke, muce in kužke.

Tečaje za mačje lajanje je pa zaenkrat potrebno plačati.

nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jul 2011 19:33

Josef Lada: Maček Mikeš; v tej knjigi so sicer napotki, kako naučiti mačka govoriti po človeško, ampak, če povzamemo Balaševića: princip je isti, sve su ostalo nijanse...

http://www.knihy-dvd.cz/image.php?idx=36037&am

 

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

29. jul 2011 19:48

Kot dodatno literaturo priporočam Obutega mačka bratov Grimm. Sicer tudi ta ni lajal, imel je pa dobre pogajalske sposobnosti.

 

Sicer pa  - sto mačkov, sto čudi:

http://www.mojvideo.com/video-macek-ki-laja-dokler-ga

 

 

Sonja

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

29. jul 2011 21:09

In jaz sem vedno mislila, da moja sodelavka, kadar laja v telefon (ja, brez heca!), klepeta s svojim psom. Seveda ne - gotovo je nesebično pomagala mačku ponavljali lekcije...

 

P.s.: Že dolgo se nisem tako nasmejala - hvala Nola in ostali!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti