Ameriški zajterk

asiral  

član od: 29.7.2011

sporočila: 1

tema odprta - 29. jul 2011 11:04 | ogledi: 9.426 | odgovori: 4

  zdravo vsem

 

   sem nova na forumu. Zanima me, če kdo od vas je bil v ameriki in imel priliko jesti ameriški zajterk (jajca, panceta, krompir in kruh)?

   Rada bi našla recept za kruh (ima poseben okus in je popečen) ter krompir (nekako nariban ter popečen)!

   Lep pozdrav in hvala usem

asiral

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. jul 2011 11:41

Če vpišeš v gugle in podobno "english breakfast", boš našla, kar iščeš. Krompirjevi polpeti se imenujejo hash brown, kruh je bil pa verjetno toast, popečen na maslu.

 

Aja, pa še mal slavističnega tečnarjenja: zajtrEk (brez E).

tjas

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

29. jul 2011 11:57

V Ameriki "All Americal Breakfast" tudi ni povsod čisto enak, še posebej ne, kar se tiče krompirja. Stalnica so jajca, popečen toast in veliiiiiko slanine, ostalo je že bolj opcijsko, krompir je pa popečen v kockah, narezan na ploščice, lahko tudi v polpetkih kot jih opisuje tjas (čeprav imam te bolj v spominu z Britanskega otočja). Tako da - samo da malo hrustlja in je mastno, pa bo pravo, oblika očitno ni prav važna.

Meni so od ameriških zajtrkov daleč najbolj prirasli k srcu ovseni kosmiči z javorovim sirupom, orehi in sadjem ("oatmeal"). Mljask.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. jul 2011 16:54

Krompir je v slow service restavracijah najpogosteje v majhnih kockah, prepražen s čebulo in papriko. Fast food restavracije jih imajo naribane, oblikovane v polpete in pohane, da jih lahko ješ tudi na poti. Obema načeloma rečejo hash browns. Za kruh sem enkrat objavila tale recept:

http://www.kulinarika.net/recepti/12453/kruh/southern-b

 

Popečen kruh je najpogosteje samo toast, čeprav se popečejo tudi bagel-si.

 

Panceta bi se verjetno našla v kakem hotelu s 5 zvezdicami, ker je za te namene predraga, najpogosteje se ponudi slanina ali pa popečena šunka različnih vrst.

Nikakor ne smeš pozabiti na žlico ali dve grozdnega želeja, ki jo daš na šunko, jajček in sir, če delaš sendviče iz tehle biskvitkov. Uf, pa na vodeno kavo s plastično smetano sem pozabila.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 29. 2011 17:05

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. avg 2011 10:32

In po rednem zauživanju ameriških ali pa english breakfastov - zlasti v špici poletja je tole nazarensko primerna in uravnotežna stvar- se velja še vključiti v vse skupine vseživljenjskega spopadanja s preobilnostjo, zamašenimi žilami in kar je še takih zadevščin.

Lahko pa vzameš tudi orto-slavonsko varianto zajtrka, je tudi nazarensko podobno

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti