Kruhovi cmoki in..?

SuziG  

član od: 15.4.2011

sporočila: 5

tema odprta - 26. jul 2011 23:06 | ogledi: 13.925 | odgovori: 4

Takole.. Za jutri sem si namislila kruhove cmoke. Kupila sem tudi piščančja prsa - file.. V bistvu pa nimam ideje, kaj naj naredim. Meso še gre, pri omaki se mi pa zatakne. Sita sem smetanove omake in podobnih. Ima kdo kakšno idejo, kakšna omaka bi pasala? Res sem čisto brez idej. :)

Hvala in lep večer,

Suzi

SuziG

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jul 2011 23:13

Suzi, a vidiš tisti razdelek levo zgoraj, kjer piše Recepti srce kulinarike? No, tisto klikni. Pa še nekaj klikov, ne?

Vendelina jr.

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. jul 2011 6:31

Mi smo ravno ta teden jedli cmoke in bučkino omako. Na čebulo sem dala na olje, ko se je malo prepražila sem dodala na kocke narezano 1 srednjo bučko in 1 korenje drobno zrezan. Malo tenstala, dodala 3 česenčke, malo majerona, popra, soli, lovorjev list. Po 10 minutah sem dodala 2 olupljena (ni panike če ne) drobno zrezana paradižnika. To sem tenstala še 10 minut, dodala 3 žlice kisa in 1 veliko žlico mezge. Čisto malo pe pokuhamo. 

Pribljižno tako je delala moja stara mama bučke, ki pa jih takrat ravno nisem imela rada. Zdaj po 20 letih sem si jih zadnjič zaželela in so bile super.

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

29. jul 2011 23:38

Gobova omaka?Jaz jo naredim  kr iz gobove juhe v vrečki Bom pa poskusila krokijevo bučkino omako,,obožujem bučke,,njamii

sweety

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

1. avg 2011 9:15

Pred časom sem naredila piščančje zrezke  v omaki tako, da sem podušila kar precej čebule, dodala začimbe (timijan, baziliko in majaron, česen, sol , rdeča sladka paprika, poper), svež paradižnik brez lupine zalila z mešanico vode in vina in zmiksala, da je nastala gladka omaka.

Zrezke sem na hitro opekla, dodala na rezine narezano korenje in omako. Kuhala do mehkega. Otroci so bili navdušeni.

Zraven sem naredila zdrobovo klobaso, odlično pa gre tudi kruhova.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti