Kako vložiti zelene bučke

jinja  

član od: 14.6.2009

sporočila: 51

tema odprta - 23. jul 2011 10:28 | ogledi: 17.858 | odgovori: 17

Imam zelene jedilne bučke. Kako jih naj vložim, po katerem receptu mi predlagate? Jih moram zelo mlade olupiti? Želela bi imeti kot kisle bučke. LP

jinja

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

23. jul 2011 11:53

Misliš tiste temno zelene okrogle??Jaz jih ne lupim ,vlagam pa jih kot kumarice.LP

Engie

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. jul 2011 13:22

 

Jaz si bom drugo leto psoadila 'piškotke' prav za ta namen (sunburst), ki pridejo kot zelo majhne rumene patišonke in jih cele vlagaš. Komaj čakam

S temnozelenimi verjetno misliš te, ki jih ponavadi vidimo v trgovini, navadne cukete? Ne vem kako bi nam bile všeč vložene v kis, bom pa sigurno poskusila. Sicer sem jih popekla, naložila v kozarec ter pasterizirala, sedaj pa razmišljam, da bi tako napravila čisto navadne nakockane brez vsega, ki jih ponavadi zamrznem, da bi prihranila pri prostoru v zamrzovalniku; tako bi jih enostavno nakockala in dala v kozarec, zaprla ter dala v pečico na 100 stopinj za kakšne 20 min.

 

Recepta za vložene bučke pa žal ne poznam, meni paše poleg bazilaka najbolj, jaz bom dala kakšen list bazilike, cel česen, nekaj črnega popra, morda malce koriandra ali/in kopra.

terakota

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

23. jul 2011 14:02

Terakota  to niso cukete iz trgovine  -to so okrogle malenkost sploščene  zelene bučke.

Engie

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. jul 2011 14:05

Pojma nimam. Napisala je zelene jedilne bučke. Nikjer ni napisala, da so okrogle...drugače pa je verjetno isto z vlaganjem pri vseh teh, ne?

 

konec dežja, šibam na vrt=

terakota

jinja  

član od: 14.6.2009

sporočila: 51

23. jul 2011 16:32

Ja, ja, to so temnozelene okrogle-podolgovate bučke, ki jih v trgovini vedno imajo. Kako naj naredim, z malo olja zraven kisa in vode? Koliko soli in sladkorja? Dam še kakšno drugo stvar zraven?

jinja

jinja  

član od: 14.6.2009

sporočila: 51

23. jul 2011 19:25

Oh, hvala Teka. Bom naredila po tem receptu. Mogoče bi poskusila v kakšen kozarec dodati še razrezan feferon ali pa rdečo papriko. Za preizkus.:) LP

jinja

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

23. jul 2011 19:58

To so  moje okrogle bučke  za vlagati

Engie

jinja  

član od: 14.6.2009

sporočila: 51

24. jul 2011 6:50

Joj kako lepa zbirka zelenjave. Teh bučk še nisem imela, si bom pa drugo leto priskrbela, da bom imela tudi te, seveda če je seme le teh za dobit. Mogoče veš kako se imenujejo te bučke, ki jih vlagaš?

jinja

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

24. jul 2011 9:10

jinja, vrtnarija Reš ima lepo zbirko buč, pošljejo semena tudi na dom.

http://www.misti.si/buce/

Če pa klikneš tule na sortiment ti odpre še zelo podrobno razpredelnico o tem koliko časa je od sajenja do pridelka in podobno...Pri bučah je najpomebneje vedeti ali so grmaste ali vretaste in koliko vretaste. Prvo pomeni, da zraste velik grm, drugo pa, da se vlečejo po tleh tudi do 12m in ponavadi niso primerne za mnajše vrtove. Jaz sem te ta dolge, ker imam možnost, zasadila na konec vrta kkjer se začne travnik.

 

 

terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti