Spletne knjigarne, diskonti, bukvarne...

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

tema odprta - 22. jul 2011 13:31 | ogledi: 7.998 | odgovori: 15

Morda bi bilo dobro imeti temo tudi za to (če že ne obstaja seveda). Skratka naslov, ki bi ga jaz rada podelila je sigurno www.bestseller.si

imajo preko 10.000 blazno poceni knjig v angleščini (nekaj v drugih jezikih) in najlepše je, da četudi naročite le eno knjigo, je poštnina vedno brezplačna. Priporočam!



terakota

Temo je spremenil(a) terakota dne 22. jul 2011 13:32

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jul 2011 14:23

Ej,

jaz sem ta zadnji, ki bi koga popravljal v jeziku, vendar me večkrat zmoti podobna napaka, kot tukaj: poštnina je brezplačna. Poštnina je lahko visoka ali nizka, draga ali poceni. Dostava je lahko plačljiva ali ne, v slednjem primeru je brezplačna.

glede linka: mal pogledal. Recimo Milton Friedman, Kapitalism and freedom  ( pa mimgrede, bolj neumnaga naslova si ne moreš izmislit: če je kapitalizem že avtomatično ni svobode, skor po definiciji, pa pustimo to ) stane pri amazon.com 11,15 $, tukaj pa 39,76 €, tako, da je vseen boljše prej preverit.

ežoj

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

22. jul 2011 14:34

aha, link te v bistvu (potem, ko želiš kaj naročiti) preusmeri na bookdepository.co.uk, preko katere sem že večkrat naročala in so zanesljivi, akcije pa so tudi zelo ugodne, tako da jaz sem že večkrat dobila kakšno krasno knjigo praktično za drobiž.

tunna http://titabota.blogspot.com/

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. jul 2011 16:26

ežoj je napisal/a:

Ej,

jaz sem ta zadnji, ki bi koga popravljal v jeziku, vendar me večkrat zmoti podobna napaka, kot tukaj: poštnina je brezplačna. Poštnina je lahko visoka ali nizka, draga ali poceni. Dostava je lahko plačljiva ali ne, v slednjem primeru je brezplačna.

Kaj pa je narobe s poštnina je brezplačna?

ežoj je napisal/a:

glede linka: mal pogledal. Recimo Milton Friedman, Kapitalism and freedom  ( pa mimgrede, bolj neumnaga naslova si ne moreš izmislit: če je kapitalizem že avtomatično ni svobode, skor po definiciji, pa pustimo to ) stane .pri amazon.com 11,15 $, tukaj pa 39,76 €, tako, da je vseen boljše prej preverit.

 

res je, dobro je preverit, zato preveri prosim še enkrat za katero izdajo si gledal. Ta na Amazonu je mehka izdaja in stane malo čez 11$, tudi na bestsellerju stane mehka izdaja dobre 10€ in če upoštevaš, da tu ne plačaš nobene poštnine potem je stvar več kot samo zelo ugodna.

http://www.bestseller.si/stran.php?isbn13=978022626421

 

 

Tunna, ja! To je to. Res dobra izbira in poceni najdeš, jaz sem našla Ženske, ki tečejo z volkovi za 5€

terakota

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jul 2011 17:15

Če je poštnina, pol je poštnina, ne more bit brezplačna, kot bi rekla suha voda ...... ah pustimo.

Jaz sem po iskalniku iskal družboslovje, naprej ekonomija in milton friedman in mi je pokazalo tole:

http://www.bestseller.si/stran.php?isbn13=978022626420

une druge nisem videl, uno drugo prodaja amazon.com. Drugač, ne vem, meni nekako tale " ne sede "( ravno tako evropski amazoni ), jaz se vseen držim ameriškog amazona navkljub poštnini in carini.

Prav bom preveril nekaj knjig, ki jih imam pri amazonu v košarici in primerjal. Bom poročal !

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 22. 2011 17:17

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. jul 2011 17:35

ežoj, meni se vedno najbolje obrestuje, da v iskalnik vpišem, ime in priimek avtorja in pregledam vse zadetke (no, če jih ni neomejeno). Na teh spletnih straneh namreč dobiš ne samo trdo in mehko izdajo, amapk tudi več izdaj trdih in mehkih izdaj različnih založb ali prevajalcev s seveda tudi različnimi avtorji, na primer:

http://www.bestseller.si/stran.php?keywords=Milton+Fri

 

Drugače pa, če poštnina ne more biti brezplačna naj se me kar popravi, sem to besedno zvezo vnesla v Google in vidim, da tudi največja naša podjetja kot so Mobitel (in še veliko drugih) uporabljajo zvezo isto domnevno napačno. Dalj pa nisem šla v raziskovanje...

terakota

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. jul 2011 17:37

EŽoj, a mi zaupaš, v katerih primerih ti zaračunajo carino in koliko je. Hvala.

Vanja

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

22. jul 2011 21:38

Kolikor imam jaz izkušnje, je carina zaračunana ob vsem kar kupiš izven EU. In to niti ne tako malo. Najbolj se splača kupovati prek nemškega amazona. Nekako se da - tudi brez znanja nemščine. Težje, ampak se da.

Ko sem kupovala Mastering the Art of French Cooking, Julia Child, vol. 1 in 2 (še tako lepo škatlo sem dobila zraven), trda vezava, prek ameriškega Amazona, me je vse skupaj prišlo 40€, od tega je bila carina mislim da okoli 7, 8€ ... nisem prepričana, je že kar nekaj časa, kar sem kupila.

Zame osebno je bookdepository.co.un zdaleč najbolj ugoden (+ preverjeno zanesljiv).

tunna http://titabota.blogspot.com/

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

22. jul 2011 21:42

Aja, terakota, da sploh ne začnem govorit o cenovni ugodnosti bookdepositoryja - knjiga z naslovom Show Me How (take razne ideje, od najbolj odpiljenih do najbolj preprostih in praktičnih (katero vino postreči h kateri jedi, kako se obleči priložnosti primerno, kateri del živali je primeren za kakšno jed, kako opremiti stanovanje, ...) v Ljubljani v bivši trgovini Vale Novak - 30€, bookdepository - 15€. Tako da je res super, če človek ve, kaj išče, ali če kupuje kar tako (različna dela iz zbirke Penguin Classics - Sherlock Holmes, Alica v čudežni deželi ... vse po 2€) ...

tunna http://titabota.blogspot.com/

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

22. jul 2011 23:25

tunna, da sploh ne začnem govoriti o izbiri, ki je voljo! Ena izdaja, druga izdaja, skrajšana izdaja, intervjuji, best of...jaz sem kar zaplavala, ko sem prvič našla. Pa še hitrejši so kot kakšna slovenska stran pri dostavi

 

Od mojega zadnjega nakupa prek ameriškega Amazana je tudi že nekaj časa, mislim, da sem plačala 8% davek, izjema je bila neka knjigarna kjer so mi poslali kot darilo in nisem plačala nič davka...

terakota

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jul 2011 8:06

Ma, Vanja, saj ti je tunna že odgovorila, čeprav se jaz ne bi čist strinjal. Se mi zdi, da se carina začne od nekega zneska, se mi zdi, da nisem nikoli plačal carine za eno knjigo, plača se " usluga " carinske pošte ( ali carinjenja ) ali kaj podobnega, pa spet ne grozno velik, tako napamet, po spominu cca manj kot deset €v.

Pa drugač, prej je bila najcenejša varianta: rabljene knjige pri Barnes & Noble ( amazon ne pošilja rabljenih v Slo ), sedaj ne več, so zelo zvišali poštnino.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti