Zajec

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. avg 2004 9:34

Imam nekaj kosov zajčka pa bi rada naredila obaro. Nisem jo še delala in bi rada kak nasvet. Lumpica

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

28. avg 2004 10:05

Ja često i rado spremam zeca na sljedeći način: Na maslinovom ulju prepržim luk, dodam na kockice narezan pršut ili pancetu. Zatim na to "bacim" na komade narezanoga zeca i pustim da se zarumeni s jedne i druge strane. Po zecu naribam mrkvu, krumpir i korijen peršina. Zalijem mješavinom vina i vode (prema ukusu da li više vina ili vode), posolim, popaprim dodam lovorov list i na sitno nasjeckan peršin i češnjak. Pri kraju dodam žlicu vrhnja za kuhanje (ali se i ne mora - i opet prema ukusu). Ako saft nije dovoljno gust, može se dodati malo krušnih mrvica. Uz zeca pripremljenog na taj način, obavezno radim i knedle od kruha. Lidija...

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

28. avg 2004 22:32

Pri nas natremo meso z zenfom in ga spečemo vpečici ,ko je nekoliko mehak dodamo korenček ,krompirček ,lahko tudi drugo zelenjavo.Solimo šele na koncu, da je meso bolj mehko. Lahko ga spečemo na žaru je zelo dobro. lp goga

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. avg 2004 14:01

Pri nas je kunec na meniju vsaj enkrat na teden, jih imamo doma. Pa še zdrav je. Naša dva sta se ravno začela meniti, da bi ukinila pujse in ostala samo pri kuncih in piščancih. Nimam nič proti. Loni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

30. avg 2004 15:09

Loni pusti pujse za salame - prosim. Saj je zajček dober ampak čez pujsa ga pa ni. Lumpica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. avg 2004 14:28

Saj pri pujsih in naši hiši gre za to, da jih imamo čez celo leto, zdaj pa bi jih imeli samo za čez zimo. Meni se zdi prav malo odvečno v juniju packat klobase in ostalo, pa še tako vroče je, da je treba vse na hitrco. Pozimi pa je vse tako lepo počasi, ta prav praznik, naslednji dane pa zelje in krvavice za južno. Letos sem bila jaz glavna miksarka pri krvavicah. Imaš pa prav, svinjske klobase in salame so zakon, mi delamo še šunkarice, pršuta navadno ne. Zajčje se lahko skrijejo, smo letos probali, pa se nikomur niso zdele prav nič posebnega. Edino ena stvar ne štima pri vsem tem, jaz smem pujsovino jesti v zelo minimalnih količinah, isto tudi govedino. Moje ledvice gredo rade na štrajk... Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti