Albuminska skuta

Merjinaa  

član od: 25.11.2009

sporočila: 102

19. avg 2011 14:10

Pozdravček, včeraj sem poskusila narediti to albuminsko skuto. Delala sem po linku od ge. Loni. Zmerila sem litre, dala kuhat, dala noter citronsko kislino. Naredila se je pena, potem se je sir sprijel, dala sem ga cedit. Ampak, ko sem ga poskusila, je blo pa konec. Tako kislo, da ti je slabo. Ne vem kaj sem narobe naredila, tako da tega več ne upam sprobavati. Moram reči, da je skuta, katero sem prej naredila zelo dobra, le ta poskus s sirotko je totalno porazen. Šola za drugič... 

Merjinaa

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

19. avg 2011 20:08

Pomoje si dala fuuul preveč citronke. Jaz dam navadno 1 žlico kisa (alkohonega 9%) na 1 liter mleka + po potrebi eno ekstra žlico na 5 litrov. Pa je prfektna.

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. okt 2014 20:51

Namesto da bi, kot po navadi, odvrgla sirotko, sem jo "ujela" v posodo, počakala, da se popolnoma ohladi (ne vem, če je bilo res treba) in naredila ricotta sirček oz. albumonsko skuto po Ežojevih navodilih. Iz 5 litrov sirotke sem dobila 125g ricotta sirčka, kar je nekoliko izboljšalo "izkupiček". Ricotto sem enostavno dodala skuti. Hvala, Ežoj. 

Uporabila sem samo 1/4 žličke citronske kisline, zmešane z nekoliko sirotke. Bila je taka, kot kupljena in nič kisla. 

 

Vanja

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

22. feb 2015 16:23

MBrando, z veseljem. Iskala sem recept za skuto brez citronske kisline. Pravzaprav me je ferbec, če se da izdelati skuto, da se v mleko vlije sirotko, ki bi jo predhodno prestregla. Bi se pa že spravila poizkusit, pa nimam posnemovalnika smetane. Druga možnost, samo ne vem kako bi se obneslo glede okusa skute, pa, da bi počakala dva dni, da se smetana nabere na vrhu in nato vlila sirotko. Ne vem pa, če bi pri tem imela skuta sladek okus kot ga ima albuminska.

slivovi cmoki

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. feb 2015 18:22

Preberi eno stran nazaj, kaj je napisala rebecca - bolj jasno se ne da povedati. Z vlivanjem sirotke k mleku k skuti kaj dosti pač ne pripomotreš. Navadno (kazeinsko) skuto pa seveda lahko nareduš brez citronske kisline.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. jun 2017 21:42

Ne vem, če je tole reklama. Če je, opozorite Jerneja in naj zbriše. Ampak sem tako vesela, da moram tukaj objavit: albuminska, Koščeva skuta je na  55. mednarodnem kmetijsko-živilskem sejmu AGRA osvojila VELIKO ZLATO MEDALJO (če bo kdo v dilemi, kako je to mogoče, ker se bo sejem odvijal šele avgusta, še pojasnilo: izdelki se ocenjujejo že prej).
Ponosni, veseli, ponosni, veseli (in v podobnem smislu še ene 100x).

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jun 2017 21:53

Ooooooooooooooooooooooooooooooo, čestitke, eni vemo že dooooooooooolgggggooooooooooo, da je več kot odlična. Le malček od rok je.

rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

11. jun 2017 22:19

čestitke članici kul slo pegasti, ker svojemu možu ob redni službi pridno pomaga pri "sirarskih zadevah" in tako nosi svoj delček zlata.. In seveda tudi vsej ostali žlahti, ki jim je v pomoč in podporo. Bravo! 

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti