Albuminska skuta

MihaD  

član od: 25.7.2011

sporočila: 7

27. jul 2011 13:25

Tradicionalne sirarne preverjeno ne uporabljajo mikrobiološkega sirila sploh holandske, italijanske, francoske! Nekateri Holandski siri imajo zato oznako "Suitable for vegetarians" ....

Sicer je pa to že izven te teme. Debato na to temo lahko razvijemo kje drugje.

lp

 



MihaD

Sporočilo je spremenil(a) MihaD dne 27. 2011 14:54

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

27. jul 2011 14:52

MihaD je napisal/a:

Tradicionalne sirarne preverjeno ne uporabljajo mikrobiološkega sirila /.../

Sporočilo je spremenil(a) MihaD dne 27. 2011 14:46

Sprašujem se, če se ne imenujejo morda ravno zato 'tradicionalne' ... ?

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. jul 2011 20:23

Danes sem bila na poti po našega tabornika in sem se spotoma ustavila v Planikini trgovini evo cena albuminske skute in pogled na pol hlebčka. Po okusu je 

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jul 2011 20:41

Debela rezina albuminske skute, polita z malo medu , lipovega, akacijevega ali cvetličnega..................

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. jul 2011 8:29

No, stvar okusa, kroki. Uporabljam ovčjo albuminsko skuto, pa je dobra tudi z medom, pa z marelično marmelado, pa v zavitkih, pa kot del testa za cmoke, pa.......seveda tudi kar tako, sama.

rimljanka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. jul 2011 10:26

MihaD je napisal/a:

Če še koga zanima glede albuminske skute je na http://www.vegeponedeljek.si odličen recept, opisan je tudi postopek priprave. Tam dobite tudi recepte za uporabo albuminske skute.

lp
MihaD

 

Narobe - tam je opisan postopek priprave skute, ki je sicer dobra, le da ne zasluzi imena albuminska.

Res je izkoristek skute vecji, ce uporabimo mleko. Zakaj? Cisto enostavno - mleko vsebuje razlicne beljakovine, najvec kazeinskih in manj albuminskih. S sirilom koagulirajo samo kazeinske, medtem ko albuminske (ki so v vodi topne) ostanejo raztopljene in jih sesirimo nato s segrevanjem. Ker je v mleku delez albuminskih beljakovin majhen (0,5%) je jasno da se dobi iz veliko sirotke pravzaprav malo skute. Skuta iz mleka tako vsebuje poleg albuminskih se kazeinske proteine.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jul 2011 14:20

No,

po vsem, kar je bilo tukaj napisanega, sem šla raziskovat, kaj na policah skriva bližnji sosed. Do zdaj sem ricoto sicer gledala kot nekaj, kar pač je, pa naj kupi, kdor hoče, če misli, da res potrebuje.

Takole: stvar je že sama dobra, da bi kar še pa še, ko prvič zariješ prste vanjo. Če jo pa preliješ z žlico medu..... rimljanka, prosim nikar takih stvari več ne piši po spletu, ta reč je nesramno dobra, tako zelo, da ne moreš nehati! Od zdaj naprej samo še z zvezanimi očmi mimo "mlečnih" polic....

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jul 2011 16:12

limnol je napisal/a:

Takole: stvar je že sama dobra, da bi kar še pa še, ko prvič zariješ prste vanjo. Če jo pa preliješ z žlico medu..... rimljanka, prosim nikar takih stvari več ne piši po spletu, ta reč je nesramno dobra, tako zelo, da ne moreš nehati! Od zdaj naprej samo še z zvezanimi očmi mimo "mlečnih" polic....
Sonja

..........

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti