Zeleni volk na wc školjki

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. jul 2011 6:22

Proxima, sem speachless, o tem kar si napisala o lesenih kuhlah itd .Ampak jih ne zamenjam za plastične.

Enkrat so poleg daljincev omenjali tudi ročko za vodopotegnit na veceju.

Kako se pa z bide prho čisti WC? Saj govoriš pokrovu za školjko, tistem, ki so ga, vsaj men se zdi, Japonci prvi naredili.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22. 2011 06:24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jul 2011 8:36

No, proxima me je prehitela, za moj okus les presega plastiko, kjerkoli je le mogoče, seveda. Saj, konec koncev, kako si pa predstavljati, da drevesa lahko stotine let rastejo, pa je večinski del njihovega ledsa že desetletja mrtev. Glive in bakterije bi ga že davno pojedle, če se ne bi branil, kot pravi proxima, s tanini in še čim.

Za moj okus je od Pasteurja pametneje pobrati pasterizacijo kot paranojo pred mikrobi. Še taka navidezna čistoča ne odžene bakterij z in iz nas. K sreči.

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. jul 2011 8:42

Ne, govorim (in mislim, da Cila tudi) o majhni prhi na nekoliko krajši cevi, ki se jo montira zraven izplakovalnika; videla sem pa to prvič na Siciliji, najbrž pod vplivom prosvetljenih higienskih navad iz bližnjih muslimanskih dežel - ker je v prvi vrsti namenjena umivanju tistega dela, kjer hrbet izgubi spodobno ime, in ne izplakovanju školjke. lp, proxima

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

22. jul 2011 8:46

Mene pa zanima tudi, kako se očisti rjavkasta sled na nagnjenem delu, ki gre do vode, kombinirana z vodnim kamnom - to je tako grdo  Kis namreč steče dol po krivini, pena tega ne odstrani, ne vem več kaj naj naredim. Tudi ne vem kako naj odstranim vodni kamen na delu pipe za tuš, ki je za VROČO vodo - kis, odstranjevalci vodnega kamna itd. tega ne odstranijo...

Drugače pa kupujem črne ščetke za WC, jih pa tudi zelo pogosto menjam.

EvaLuna

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. jul 2011 9:58

proxima je napisal/a:
... govorim (in mislim, da Cila tudi) o majhni prhi na nekoliko krajši cevi, ki se jo montira zraven izplakovalnika; videla sem pa to prvič na Siciliji, najbrž pod vplivom prosvetljenih higienskih navad iz bližnjih muslimanskih dežel - ker je v prvi vrsti namenjena umivanju tistega dela, kjer hrbet izgubi spodobno ime, in ne izplakovanju školjke.

lp, proxima

Točno tako.  Le da je pri nas prišlo do nje zato, ker v naš sicer lep keramični kotliček ne moremo namontirati aparatur, ki bi spuščale manjše količine vode. In ker je dognano, da največ vode izpuščamo skozi WC-je, smo porabo omejili tudi na ta način.  Letno se je zmanjšala za približno 20 m3.

Cila

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. jul 2011 10:46

EvaLuna je napisal/a:

Mene pa zanima tudi, kako se očisti rjavkasta sled na nagnjenem delu, ki gre do vode, kombinirana z vodnim kamnom - to je tako grdo  Kis namreč steče dol po krivini, pena tega ne odstrani, ne vem več kaj naj naredim. Tudi ne vem kako naj odstranim vodni kamen na delu pipe za tuš, ki je za VROČO vodo - kis, odstranjevalci vodnega kamna itd. tega ne odstranijo...

Drugače pa kupujem črne ščetke za WC, jih pa tudi zelo pogosto menjam.



EvaLuna

 

Ta rjavkasta sled nastane zato, ker ti pušča kotliček, pa zato voda neprestano mezi po školjki. Zato so tudi vse pene in čistila neučinkoviti, ker jih voda odplavi.  Najprej popravi ali zamenjaj kotliček, kamen boš pa najlažje odstranila s kislino (previdno).

Kamen na armaturi ti bo lepo odstranil tako kis, kot kakšen odstranjevalec (ki običajno ni nič drugega kot razredčena in odišavljena kislina), če ga boš nanesla na pipe za nekaj ur (recimo čez noč). Kuhinjski papir ali krpo natopi v tekočino, pa jo ovij okrog pipe, zjutraj pa splakni in obriši, pa bo.

Če boš v pršilko nalila alkoholni kis in jo postavila v kopalnico, jo bo vsaj vsak tretji uporabil in tega problema sploh ne bo več.

A črne krtače so kaj manj umazane?

nola

trotek  

član od: 21.7.2011

sporočila: 2

22. jul 2011 11:05

menjaj desko enostavno ;)

trotek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jul 2011 11:17

EvaLuna je napisal/a:

Mene pa zanima tudi, kako se očisti rjavkasta sled na nagnjenem delu, ki gre do vode, kombinirana z vodnim kamnom - to je tako grdo  Kis namreč steče dol po krivini, pena tega ne odstrani, ne vem več kaj naj naredim. Tudi ne vem kako naj odstranim vodni kamen na delu pipe za tuš, ki je za VROČO vodo - kis, odstranjevalci vodnega kamna itd. tega ne odstranijo...

Drugače pa kupujem črne ščetke za WC, jih pa tudi zelo pogosto menjam.



EvaLuna

 

Meni je uspelo odstranit z WC varikino, če ti slučajno ne bo uspelo s katerim od prirpavkom, ki so jih ti svetovale predhodnice. Malo čistila sem zlila po rumeni "špuri", z malo pa natopila gobico in pošteno zdrgnila, saj pena bolj počasi drsi navzdol od čistila, pustila kakih pet minut, še enrkat zdrgnila s krtačo, splahnila, in rumene sledi ni bilo več.

 

@proxima: mi imao že nekaj let v enem od stranišč v hiši mini prho, v kopalnici, ki je brez bideja. In to je res super stvar. Samo ne vem, kje smo to nabavili, je že več kot deset let od tega, kar je tast reč privlekel k hiši.

 

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

22. jul 2011 11:23

Jaz pa v tejle domoljubni wc debati močno pogrešam puhko2. Ona nekak najbolj zna ponazorit te wc zadevščine, se mi zdi.

 

No, šalo na stran. Take ali podobne težave niso nič drugega kot pomanjkanje rednega čiščenja. Če to narediš vsak dan ti vzame 5 minut časa, na vsake 3 dni tudi toliko. Če pa wc školjko čistiš na 14 dni ali pa še na daljši rok je pač potrebno vložiti več dela, čistil, in zmrdovanja kako je trdovratno umazano je tudi veliko. Enako velja za tuš kabine, kopalne kadi, umivalnike, pomivalna korita v kuhinji.

 

A, da črne ščetke tud prodajajo??? Prvič slišim.

 

Multivitamin



multivitamin

Sporočilo je spremenil(a) multivitamin dne 22. 2011 11:41

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

22. jul 2011 11:40

Hvala za odgovore :)

EvaLuna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti