Poroka v zimskem času?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jul 2011 13:29

minutka je napisal/a:

Mamamia, a sva se midve slučajno poročili na isti dan (namreč, tvoj opis vremena je enak, kot bi bil moj).



minutka

Kaj vem, morda pa le?  21. april 1985 je bil, poroke so potekale od osme zjutraj do šestih popoldan, taka gneča je bila, štirje pari smo se med seboj poznali, ki smo se tistega dne poročili.

Samo meni se zdi da si ti vseeno precej mlajša od mene.

mamamia

mamamia

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

20. jul 2011 13:46

[citat=--mamamia--]

"Malo je bilo sicer nepričakovano ''hitro'', saj sva pričakovala, da bo ''ratalo'' kasneje." - hm, če seksaš, pač lahko tudi zanosiš, zato pa je kontracepcija ...

Se strinjam z trditvijo, ki si jo napisala. Naj povem, da je bil otrok načrtovan in ni nobene presenečenje, ker tudi jaz ne vrjamem v besede "SE ZGODI, NAŠ-A JE BIL/BILA ČIST ''PO NESREČI''! Vendar smo se prvič dlje ''trudili'' preden sem zanosila, zato sem tudi sedaj (narobe) predvidevala, da bo tudi ta otroček kasneje, zato kar nas je presenetilo je to da je ratalo v prvo.

 

Vsem ostalim bi se najlepše zahvalila za mnenja in vaše izkušnje;

tjas, glede obleke sem skrajno neizbirčna - preprosta obleka, brez vlečke in krinoline oz. le ta minimalna, ne maram preveč oblek v katerih nevesta ne zgleda nevesta ampak poročna torta! poleg tega, bom, če se bomo res poročili pozimi videti kot s mletim sladkorjem posut krof.

 

poroka bi sicer bila tradicionalna z cca. 80 svati, v domačem kraju, in bližnjem gostišču.

 

še enkrat hvala prav vsem za vaša mnenja in izkušnje!

Se priporočam naprej za kakšno mnenje še!

 

lep dan še naprej!!!

Anjuška

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

20. jul 2011 14:37

Živjo!

 

Prijateljica se je poročila letos marca, v eni majhni italijanski vasici v Abruzzih, je bil sneg, kar precej snega... Poroka je bila noter in je super uspela, nevesta pa si je proti mrazu nadela "krznen" plašček in bele škornje. Probleme so imeli nekateri svatje z avtomobili in snegom, a se je vse rešilo. Čez nekaj dni ima rok, pričakujeta fantka!

Midva sva se poročila pred nekaj tedni, prepričana da v začetku julija temperature ne bodo pod 25 stopinj...no ja, malo nas je zeblo, ker sva imela vse planirano zunaj, ampak smo se vsi ogreli s plesom in vztrajali do jutra. Res je, največ je odvisno od dobre volje svatov in mladoporočencev!

Saša

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

20. jul 2011 19:14

no 21.4. 1979 je bilo enako vreme kot takrat ,ko se je poročila mamamia

jesen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jul 2011 19:47

Ampak smo večni optimisti že po značaju in ker smo se veselili dogodka nas je tudi sonce razveselilo, kajne?

 

 

[citat=--mamamia--]

"Malo je bilo sicer nepričakovano ''hitro'', saj sva pričakovala, da bo ''ratalo'' kasneje." - hm, če seksaš, pač lahko tudi zanosiš, zato pa je kontracepcija ...

Se strinjam z trditvijo, ki si jo napisala. Naj povem, da je bil otrok načrtovan in ni nobene presenečenje, ker tudi jaz ne vrjamem v besede "SE ZGODI, NAŠ-A JE BIL/BILA ČIST ''PO NESREČI''! Vendar smo se prvič dlje ''trudili'' preden sem zanosila, zato sem tudi sedaj (narobe) predvidevala, da bo tudi ta otroček kasneje, zato kar nas je presenetilo je to da je ratalo v prvo.

 

Glej, nič slabega nisem mislila, malo heca v vsej tej situaciji, zato smeško na koncu. Ker iz tega, kot si napisala, ni razbrati, da sta načrtovala oziroma kot pozneje pojasniš, zato sem se pač pohecala na ta račun. Če sem te priazadela s tem, se ti opravičujem, moj dober namen v odgovoru pa je razbrati iz nadaljevanja mojega pisanja.

Sicer pa nista edina. ki sta bila na ta način presenečena, mi smo bili tudi (samo smo že bili poročeni). V stilu: zdaj, ko načrtujemo, ne bo šlo tako gladko ... no potem pa tako rekoč iz prve in rodil se je še en najlepši otrok pod soncem...

mamamia

 

mamamia

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

20. jul 2011 20:45

mamamia, nisem vzela za slabo. Nisem hotela da drugi razumejo narobe, ker kot sem že napisala ne vrjamem ''se zgodi'', ker če seksač so posledice....no, čudovite!

 

Anjuška

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

20. jul 2011 21:19

Mamamia, jesen, 22.4.1989 je bil moj (najin) dan. Ja, kar nekaj časa je že tega...

minutka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. jul 2011 21:37

Lepo se je spominjati svoje poroke. Jaz sem se poročila 24.11. pred skoraj 38 leti. Bil je pust novemberski dan in proti večeru je začelo še deževati. Imela sem čudovito belo obleko, ki sva jo kupila v Trstu ali Gorici, se ne spomnim. Še danes jo hranim za spomin na ta srečni dan. Okoli ramen sem imela ogrnjen bel pled, ki mi ga je naredila soseda. Ampak bilo smo mladi in veseli in je bilo to čisto nepomembno ali sije sonce ali pada dež. Bolj bi me motilo danes. Ko si mlad in zaljubljen, sonce itak sije tudi, ko padajo ušpičene prekle z neba.

 

naor

alovsin  

član od: 29.3.2006

sporočila: 37

20. jul 2011 22:23

mamamia, nisem vzela za slabo. Nisem hotela da drugi razumejo narobe, ker kot sem že napisala ne vrjamem ''se zgodi'', ker če seksač so posledice....no, čudovite!

 

Anjuška

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

20. jul 2011 22:43

Jaz sem se poročila teden pred božičem, nosila sem bel tak dolg starinsko romantičen šal/plet na bel puloverček in lepe modre kavbojke, bele gležnjarje z umetnim krznom okrog, mož bel pleten pulover in tudi modre kavbojke (oba Levis), vse je bilo lepo novoletno okrašeno, v poročnem šopku nekaj majhnih cvetov bele božične zvezde, malo je naletaval sneg in po obredu smo šli še na večerjo z ožjo družino in najboljšimi prijatelji. Na torti so bile majhne srebrne in rdeče snežinke in dva minimalistična golobčka...V četrtek istega tedna sva imela zabavo za še prijatelje in znance in sodelavce in če mene vprašaš - bolje ne bi moglo biti! Seveda kakor si zastaviš, ampak letni čas te prav dosti pri takem dnevu res ne more ovirati;-)

Barb31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti