Kupim knjige iz zbirke velika kuharska knjiga, cankarjeva založba, okoli 1990

wragetz  

član od: 12.10.2004

sporočila: 10

tema odprta - 18. jul 2011 17:24 | ogledi: 26.297 | odgovori: 16

Iz zbirke knjig Velika kuharska knjiga, ki so pri nas izhajale okoli leta 1990 pri Cankarjevi začožbi odkupim naslednje naslove:

- Mesne jedi iz ponve, lonca in pekača (Annette Wolter in Cornelia Adam, Cankarjeva založba, 1995)
- Juhe in enolončnice (Annette Wolter in Cornelia Adam, Cankarjeva založba, 1991)
- Velika knjiga o peki (Annette Wolter in Christian Teubner, Cankarjeva založba, cca. 1987)
- Perutnina (Annette Wolter in Elke Alsen, Cankarjeva založba, 1988)
- Hladne jedi ali Hladne in tople predjedi (Annette Wolter in Christian Teubner, Cankarjeva založba, 1989)

Dopolnjujem namreč svojo zbirko in bom zelo hvaležen, če se bo našel kateri od teh naslovov.

Sporočila na zasebno sporočilo na Kulinarika.net ali na e-mail: wragetz@gmail.com

Marko / wragez

 

Knjige imajo takšno naslovnico (to knjigo, Zelenjavne jedi, že imam...) 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jul 2011 21:37

Lani so te knjige izšle v hrvaščini, Jutarnji list jih je izdajal. Morda velea poskusiti pri njih, če pri nas nikogar ne najdeš, ki bi ti jih prodal. Jaz imam perutnino, knjigo o peki in testenine v slovenščini, v hrvaščini pa kompletno zbirko. Recepti so identični tistim v slovenski izdaji, ne glede na več kot 20 let razlike v izidu knjig.

Mamamia

mamamia

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

18. jul 2011 21:42

Morda bi pogledal v kakem antikvariatu?

rosie

wragetz  

član od: 12.10.2004

sporočila: 10

19. jul 2011 19:34

redno spremljam vse ljubljanske antikvariate, vendar brez sreče... očitno se nihče noče ločiti od teh knjig... :)

wragetz

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jul 2011 11:42

wragetz je napisal/a:

redno spremljam vse ljubljanske antikvariate, vendar brez sreče... očitno se nihče noče ločiti od teh knjig... :)



wragetz

 

hehe, že vemo, zakaj ...

Mamamia

mamamia

wragetz  

član od: 12.10.2004

sporočila: 10

1. sep 2011 14:09

Veliko knjigo o peki sem medtem že dobil. Imeli so jo v Bukvarni, na Hribarjevem nabrežju v Ljubljani za 20 €...

še vedno pa iščem:

- Mesne jedi iz ponve, lonca in pekača (Annette Wolter in Cornelia Adam, Cankarjeva založba, 1995)
- Juhe in enolončnice (Annette Wolter in Cornelia Adam, Cankarjeva založba, 1991)
- Perutnina (Annette Wolter in Elke Alsen, Cankarjeva založba, 1988)
- Hladne jedi ali Hladne in tople predjedi (Annette Wolter in Christian Teubner, Cankarjeva založba, 1989)

wragetz

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2011 15:06

Če je Perutnina identična tisti v hrvaščini, ki sem jo dobila lani, in mislim, da je, ti jo jaz lahko odstopim. Samo da pogledam, če so res vsi recepti enaki, pa javim, ok? mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2011 15:24

Če je Perutnina identična tisti v hrvaščini, ki sem jo dobila lani, in mislim, da je, ti jo jaz lahko odstopim. Samo da pogledam, če so res vsi recepti enaki, pa javim, ok? mamamia

mamamia

wragetz  

član od: 12.10.2004

sporočila: 10

1. sep 2011 15:30

o super- se priporočam... sem pa slišal, da so na hrvaškem lani izdali celotno zbirko knjig kot prilogo enemu od njihovih časopisov. in baje so recepti identični, kot pri slovenski izdaji, takrat v 90-ih...

wragetz

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2011 18:23

no, to zbirko v hrvaščini imam, knjige so izšle kot priloga Jutarnjemu listu; kot še marsikatere druge na Hrvaškem, Kod Ane na primer, jih tudi imam vse. So identične tistim slovenskim iz let pred 1990 - slovenske imam o perutnii, testeninah in ribah, drugih nimam.

Zdaj sem pregledala: testenine, ribe, meso (brez perutnine), pecivo in hladne jedi so knjige, ki so izšle. Moram sicer pogledat pri svaku, ki si občasno sposoja moje knjige, ali je perutnina v hrvaščini morda pri njemu, priznam pa, da se sploh ne spomnim, ali je izšla ali ne. Jaz sem namreč knjige dobila "v paketu", vse naenkrat.

 

Je pa pred nekaj leti kot priloga Jutarnjemu listu izšla tudi zbirka 20 knjig (okoli 400 strani vsaka) Enciklopedija mediteranske kuhinje. To pa je zbirka. Seveda jo tudi imam.

 

javim, wragetz

mamamia

wragetz  

član od: 12.10.2004

sporočila: 10

19. okt 2011 9:37

prve štiri knjige mi je uspelo dobiti v ljubljanski Bukvarni in v tržiškem antikvariatu, tako da sedaj iščem le še:

- Hladne jedi ali Hladne in tople predjedi (Annette Wolter in Christian Teubner, Cankarjeva založba, 1989) 

Marko /wragetz

wragetz

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti