Ali mi kdo lahko obrazloži?

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

tema odprta - 16. jul 2011 17:51 | ogledi: 7.747 | odgovori: 6

mene pa zanima kakšna je razlika ali je to eno in isto, med:

- Zveza potrošnikov

- Zavod za varstvo potrošnikov

- Urad za varstvo potrošnikov

Zanimajo pa me tudi izkušnje, ki ste jih imeli z njimi.

 

onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

melcii

sporočila: 39

16. jul 2011 18:10

Stric google  :

- Zveza potrošnikov Slovenije (ZPS) je neodvisna, neprofitna, mednarodno priznana nevladna organizacija, ki že od leta 1990 dalje varuje in zastopa izključno interese potrošnikov.

SSKJ:

uràd  -áda m (ȁ á) 1. organ državne oblasti za urejanje določenih zadev, opravljanje določenih nalog, navadno povezanih s pisarniškimi opravili: urad izdaja dovoljenja, potrdila

závod  -óda tudi -a m (á ọ́; á) 1. delovna organizacija za opravljanje določene dejavnosti, katere namen ni pridobivanje dobička


Če kaj pomaga :)

melcii

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

16. jul 2011 20:21

Jaz sem se nekoč obrnila na Zvezo potrošnikov Slovenije, vendar bi se morala včlaniti, če bi želela njihovo pomoč.

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

16. jul 2011 21:12

Tako je, zveza potrošnikov slovenije pomaga ljudem, ki se na njih obrnejo s težavo  le če so člani, urad za varstvo potrošnikov pa takoj odgovori, vsem. Sem imela izkušnje in so zelo učinkoviti - urad namreč.

patty

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

17. jul 2011 10:40

Z uradom imam tudi jaz dobre izkušnje. Dvakrat sem spraševala za nasvet oz. obrazložitev kar po elektronski pošti, nič niso komplicirali, obakrat sem dobila zelo izčrpne, strokovne in uporabne odgovore. Drugič je sicer malo dlje trajalo.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2011 10:55

ZPS je stvar civilne družbe, Urad je pa v sestavi ministrstva za gospodarstvo.

Pramati te zgodbe je bila sicer v tem, da je bilo treba gospe Kutinovi postaviti en kontrapod in da je bila ena političakra iz krščanske demokracije brez službe in so si morali izmisliti eno zadevščino in je nastal zavod še na državni ravni in potem so iskali vsebinsko podlago za to v evropskih priporočilih

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti