Hramba popečenih bučk

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

tema odprta - 16. jul 2011 13:32 | ogledi: 14.425 | odgovori: 40

Pozdrav!

 

Zanima me ali lahko bučke po dolgem narežem, popečem in zamrznem? Uporabila bi jih za pite potem in bi mi zelo prav prišle. Verjetno bolje kot, če po dolgem narežem in zmrzenm, bi prišle vse vodene in ne bi mogla popeči. Hvala!

terakota

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. jul 2011 16:02

Zagotovo je tako boljše, kot da zamrzneš surove. Če imaš možnost, jih lahko naložiš tudi v stekleno posodo, zaliješ z dobrim oljčnim oljem (pazi, da vmes ni zračnih "žepkov"), dobro zapreš posodo, pa ti bodo tudi v shrambi ali hladilniku  zdržale dolgo in bodo super dodatek k narezkom itd. Magari dodaš še kak strok česna, listr bazilike, pekoči feferonček ...

Take (popečene in v olju) proizvaja tudi Natureta

Mojca

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

16. jul 2011 17:41

Super,kot nekakšne vložene bučke-to moram narediti.

Do zdaj sem vlagala bučke kot jajčevce.

andreja m

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. jul 2011 23:51

Mi smo jih že lani popekli in zmrznili. Okus ostane odličen, sicer pa so malo bolj mehke in manj "ugledne" - za pito bodo pa gotovo OK.

Nasja

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

17. jul 2011 11:37

O, super! Najlepša hvala! Jih imam kar nekaj viška in jih radi jemo v taki piti oz. musaki. Naložim kuhan krompir narezan, potem popečene bučke po dolgem narezane, pokapam s pelati in baziliko, nariban sir in zapečem. No, pa še kar nekaj podobnih različic, ki jih obožujem. Bučke so zakon, hvala za pomoč, danes jih pa sigurno tudi prvič vložim v olje s česnom in celim poprom! Lansko leto sem napravila takole, da sem popekla po dolgem narezane jajčevce, rdečo pariko, feferone, čilije ter česen v strokih in s tem napolnila kozarčke, dolila olje in zaprla. Pa ni ostalo dolgo. Na robovih zelenjave so se začeli pojavljati mehurči in ves kozares je postal kisel. Ne vem kaj sem delala narobe. Morda bi morala imeti vse v hladilniku največ 3 tedne ali pa dati potem cele kozarčke v vrelo vodo, da zatesnijo, ker jaz sem jih samo zaprla....bom danes poskusila z bučkami z manjšo količino. Lansko leto sem jih vrgla ogromno, seveda z ogromno prvovrtnega olivnega olja

terakota

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

17. jul 2011 13:21

Pa si naložila v kozarce samo 3/4 zelenjave,premešala malo z kuhalnico ali žlico,da je šel zrak ven,počakala čez noč,da se zelenjava napije olja in zjutraj dodala olje?Jaz za vsak slučaj dam še majhne mrežice,ki se jih dobi v Tušu in potem zaprem.

 

andreja m

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

17. jul 2011 14:12

Vse to bi morala? Oh ne, sem kar do vrha dala vso zelenjavo (in še popečene šampinjone), v receptu ni bilo nič omenjeno, da bi morala napolniti kozarce le do 3/4. Nisem pa razumela drugega dela kako naj bi napravila, kdaj dodala olje? Bi prosila za ta navodila, ker očitno sem delala vse napačno. Pa te mrežice, nisem še videla, predvidevam, da gre za neko zadevo, ki drži zelenjavo pod gladino vode ali olja? Super, za kakšno delikatno stvar bi pa tole res prav prišlo!

 

Tako sem par dni nazaj vložila stročji fižol in vodo dodala do roba, drugi dan pa jo je bilo  2-3cm manj in ena plast fižola je sedaj zunaj. Razmišljam, da bi samo večkrat obrnila kozarce in jih pač najhitreje pojemo. Me pa res zanima ali se mi samo zdi in sem se zmotila ter preprosto nalila premalo tekočine ali mi je fižol ponoči res nekaj tekočine popil?

terakota

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

17. jul 2011 16:35

Jajčevce ali bučke(v olju,mislim) naloži samo 3/4 kozarca,da ne splesnijo,da bodo vpili olje povsod.

Nalij olje.

Premešaj s kuhalnico ali žlico,da grejo vsi mehurčki ven-to je zrak(dodaj peteršilj, česen-odvisno od okusa-nekateri dajo majaron).Pusti čez noč odprte in naslednje jutro olje samo doliješ,KER vpijejo še nekaj olja.

Da je bolj sigurno lahko zopet premešaš z žlico ali kuhalnico in daš mrežice in zapreš.Tako,da če je mrežica,ti zelenjavo potisne pokrov dol,da je vsa zelenjava v olju in zato jaz jajčevcev ne pasteriliziram-se mi zdi sigurno.

Ali pasteriliziram ali ne,-tako sem se navadila-vse vlagam z mrežicami-samo marmelade ne.

Danes dopoldne sem naredila kompot iz bučk,za provo,ker še nisem in ke ga vsi tako hvalijo(od ivone),pa sem tudi dala mrežice.

andreja m

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

17. jul 2011 18:39

Spet jaz.Pred leti sem poskusila razliko med navadnim in kupljenim oljčnim oljem-skoraj ni razlike(kar se tiče vloženih bučk in jajčevcev).

Z domačim bi bilo po moje vse drugo.Ampak,če vlagaš na polno paro,bi bilo predrago,si mislim.

andreja m

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

17. jul 2011 21:54

 

Hvala za nasvet Andreja, bom to preizkusila, bučke so pečene, pa da vidimo! Lansko leto se mi zdi, da je bila napaka, ker sem vložila tudi debele mesnate rdeče paprike vmes, morda imajo preveč vode in zato najprej tisti mehurčki okoli in potem kislost. Ker meni ni splesnelo, prav skisalo se je. Za začetek sem si rekla, da bom delala bolj pazljivo, obvezno tako kot si napisala zgoraj in samo eno vrsto zelenjave naenkrat (ok, z začimbami).

 

Kompot iz bučk mi jemo vsako leto od tašče, ga ne zmanjka čeprav ga še naprej delim okoli in je super. Ne sme biti presdladek, meni najbolj ustrezajo buče narezane na kocke, aromatiziran pa je pa je s klinčki.

 

 

terakota

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2011 7:24

Jaz jih pečem v olju, potem jih odcedim, jih dam v kozarce, zaprem, dam kozarce v pečico, so tam kakih 15 minut na 90 minut (da se pokrovček potegne navznoter) in je to TO.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti