Torte - okraševanje :)

manevem  

član od: 9.11.2006

sporočila: 80

tema odprta - 11. jul 2011 21:16 | ogledi: 8.905 | odgovori: 4

Pozdravljene tortne mojstrice!

Pogosto pri receptih občudujem prekrasne torte (tiste oblečene, z rožicami, s figuricami, poslikane). Ravnokar sem gledala foto album morske medvedke, katke lopatke, ma vseh :), in ostala brez besed - prave umetnice.
Jaz zelo rada kuham (rada, ne pa pogosto), izven kuhinje pa zelo rada slikam, rišem in vse sorte ustvarjam.
Zatakne se pa pri tortah, idej imam veliko, ker pa tu nisem dobro "tehnično" podkovana, ne vem s čim (katere barve uporabim, kje jih kupim, kakšna masa se da čez torto...) in kako naj to naredim na torti?
Ali mi lahko predlagate, kje bi se lahko naučila te osnove (pa da ni preveč drago, ker imam bolj ali manj tenko denarnico :-s)? Mogoče kakšen tečaj, ali kakšna res dobra in razumljiva knjiga?
Hvala in še enkrat vse pohvale!

manevem

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

11. jul 2011 23:13

Pozdravljeni.

Tudi jaz že nekaj časa opazujem slikice tort, ki so obdane s čokolado z različnimi vzorčki (rožice, črte, snežinke...) in me zanima kako to nastane in če kdo ve kje v Mariboru ali Murski Soboti oz. okolici lahko kupim te "vzorčke". Če se ne motim je to nekakšna folija z vzorcem na katero nato namažeš čokolado in s tem oviješ torto?  zelo bi vam bila hvaležna za kakršne koli informacije, ker me že nekaj časa mika, da bi poskusila narediti kaj takega

osiris

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. jul 2011 23:28

Osiris, obrni se na članico: Pitončica. Ona ve malo več o teh stvareh

 

 

MM

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

12. jul 2011 9:15

oooo, super. hvala

 

osiris

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

12. jul 2011 12:50

Manevem, za tečaje ali knjige ti ne vem povedati; če pa imaš čas in potrpljenje, se lahko ogroooomno naučiš prav tukaj, v raznih forumih je bilo veliko govora o temah, ki te zanimajo. Nekaj ključnih besed: tičino masa, ponarejena tičino masa, 3d masa za oblikovanje tort, itd. itd. Kaj več ti bo gotovo povedala katera od mojstric, na katere se lahko obrneš tudi preko zasebnih sporočil. Sicer pa vidim, da si že dolgo na kulinariki, tako da me malo čudi, da še nisi našla, kar iščeš.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti