Jabolčna marmelada

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. okt 2004 23:37

za moj okus paše zraven jabolk nekaj kislega... zlo paše rabarbara, gor je omenjen tud ribez kar tud ne more bit slabo, p še kej bi se najdl.... ostalo pa standardni recept za marmelade, sam jest ne maram celih koščkov v marmeladi, tko de je treba vse prej dodobra scmart pa speštat pa pretlačt, in poj je dobr.... a slučajn kdo ve kako narest kislo marmelado brez ogromnih količin cukra? a je to sploh možno? men namreč zlo paše kislo, sladko mi pa nekako ne gre, odkar pomnim... Drejček

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. okt 2004 10:37

Probaj z limono. lp Vesna Vesna Milek Recko

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

10. okt 2004 14:00

Drejček, sadje se lahko kuha tudi brez sladkorja, dobiš čisto enako in dobro kiselkasto marmelado. Pri sadju z manj pektina je dobro dodati vrečko Želina ala čisti pektin (ne želirni sladkor). Vedno je dobro dodati limonin sok kot pomoč za želiranje. Marmelada je sicer menda manj obstojna, nekateri jo hranijo v hladilniku, drugi zamrznejo. Jaz sem tako delala samo slivovo (tista varianta v pečici z 10 dag sladkorja na 1 kg sliv, pobrskaj po starem forumu), zaprta v tople kozarčke mi je v shrambi zdržala tudi leto in več. LP Fani

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

10. avg 2010 11:15

Naredila odlično jabolčno marmelado iz zgodnjih (belih) jabolk. Na 1 kg jabolk sem dala 60 dkg sladkorja, sok 1 limone in 2 vanilij sladkorja, kuhala cca 0,5 ure (po 15 minutah sem dodala sladkor) in je skoraj pretrda. Jabolk nisem nič miksala, ker so sama razpadla - se razkuhala. Priporočam, ker je res dobra. Noel

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

31. avg 2010 9:30

Skuhala sem marmelado iz 1 kg jabolk, 2o dag ribeza, 1,5 kg kosmulj, sok ene limone in 1 kg želirnega sladkorja. Marmalada je dobrega okusa, samo precej redka. Morda je vzrok to, da je bilo sadje zmrznjeno. Zanima me ali lahko s čim zgostim? Pa še to, če pustim takšno kot je ali bo vseeno obstojna? buča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. avg 2010 14:16

S pektinom, seveda, ali podobnim zgoščevalcem. Obstojnost in gostota marmelade nista ravno v ne vem kakem razmerju. Seveda bo enako obstojna, se zna pa še zgostiti. Je pa tole bolj kosmuljevo-jabolčna marmelada. 

rimljanka

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

5. okt 2010 13:16

marmelada brez želina in skoraj nič sladkorja je enako obstojna kot ostala marmelada dokler so kozarci zaprti. Ko kozarec odpreš pa jo moraš v nekaj dnevi porabiti, drugače zavre. Predlagam da jo vlivaš v manjše kozarčke. lp limona

tancy1984  

član od: 13.6.2007

sporočila: 76

19. sep 2014 22:47

Kako bi pa skuhala metino marmelado na jabolčni osnovi, samo zraven dodam ko kuham metine lističe in jih potem odstranim? 

Tanja

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

20. sep 2014 12:59

Metine Lističe sem povezala z sukancem in jih kuhala z jabolki. Kakšnega posebnega okusa po meti

nisem zaznala, verjetno sem dala premalo mete. Na  1,5 kg sem dala za pest mete.

 

 

martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti