Bovla iz kompota

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 10. jul 2011 21:37 | ogledi: 8.867 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Pregledala sem že vse recepte za bovlo in je povsod treba uporabiti surovo sadje.Tukaj pa nastane problem.Mož je na večino surovega sadja alergičen(kivi,jabolka,hruške,češnje,jagode,breskve,nektarine,marelice,slive).Tako,da bi poskusila narediti bovlo iz kompota.Mi lahko svetujete,kako to naredim?

 

najlepša hvala

nejcanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. jul 2011 21:42

Res ne vem, če se norca delaš ali kaj??

Odpreš konzervo, vzameš sadje iz konzerve, sok prišparaš in ga po želji dodaš sadju, da je vse skupaj ravno prav mokro. Spet po želji, dodaj vino, rum, pomarančni ali mandarinin liker, vanilijo, limetin ali limonin sok.

 

 

Vanja

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

11. jul 2011 6:20

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Res ne vem, če se norca delaš ali kaj??

Odpreš konzervo, vzameš sadje iz konzerve, sok prišparaš in ga po želji dodaš sadju, da je vse skupaj ravno prav mokro. Spet po želji, dodaj vino, rum, pomarančni ali mandarinin liker, vanilijo, limetin ali limonin sok.

 

 



Vanja

 

Vanja,od jeze rit raste!!!

Sem pa čisto lepo in vljudno prosila za nasvet,ker bi bovlo delala prvič!

 

Še kakšen nasvet ali točen recept?Saj ne bi rada vse 'nametala'skup,kot si predstavlja Vanja.

 

hvala lepa in brez zamere

 

nejcanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. jul 2011 6:48

Nejcanja, prav nič se nisem jezila.    Vzameš pač tisto, kar imaš doma. Jaz vedno "počistim" tudi zmrzovalnik, ker imam pač zmrznjeno jagodičevje vedno na zalogi in nihče nima težav z njimi.

Zmečeš skupaj, kar pač imaš doma ali ali je na posebni ponudbi v trgovini in potem počasi dodajaš alkohol, sladkor, itd, dokler ti okus ni všeč. Ko jo bodo vsi hvalili in prosili za recept boš lahko rekla, da si jo naredila po navdihu in da si vesela, da jim je všeč.

 

Bovle še nikoli nisem pila/jedla 2x enake. Za to res ne rabiš niti preciznih enot, niti kake posebne tehnike.

Zame pa "bovla" nima pravega okusa, če ni dodana vanilija.

 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 11. 2011 06:51

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

11. jul 2011 10:53

Vanja,anjlepša hvala za tale nasvet.

 

Nisem vedela,da se to dela 'na uč'.

Bom pa res poskusila naredit tole bovlo iz jagod in breskev(kompot).Upam,da mi uspe.

Kaj pa ,ko ponekod piše,da se doda šampanjec?Ali je tudi brez šampanjeca dobro?

 

hvala

nejcanja

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

11. jul 2011 11:46

Nejcanja, tudi brez šampanjca je dobro. jaz ponavadi naredim z vinom, rumom in sprite-om. Čisto po želji, počasi probavaj, pa bo vse ok! Pa naj malo počije, ker je potem še toliko boljše ko se vsi okusi malo premešajo.

_tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti