Kruhomat kupiti ali ne?

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

24. okt 2011 6:35

hvala za nasvet. Ga bom nesel danes nazaj v trgovino (Merkur) zaradi obeh opisanih napak in upam, da bodo toliko pošteni (ha ha ha) in ga bodo zamenjali za tukaj pogosto hvaljeni Moulinex, z mojim doplačilom. javr

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. okt 2011 12:10

j04 je napisal/a:

 Meni po dobrem letu najprej ,,zablokirajo ,,osi za metlice,torej kupiti moram novo posodo. 

 

Na servisu so svetovali, naj po čiščenju posode na vsako os kanem malo olja (navadno kuhinjsko), ki se potem zlije okrog nje. Odkar to počnem, osi še niso zablokirale.  

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

24. okt 2011 17:19

nesel danes nazaj v Merkur s prošnjo za menjavo za Moulinex z mojim doplačilom ali vračilo denarja: ha, ha, ha. Čez pet dni ga bodo dostavili v en kilometer oddaljen Gorenje servis, kjer bodo najverjetneje ugotovili, da z izdelkom ni nič narobe. Pač neumna stranka, ki je za ta izdelek plačala 74,99 EUR , novi srečni lastniki pa ga boste dobili za samo 58,99 EUR ! Zato le hitro ponj ! javr

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

8. nov 2011 18:27

po predvidevanjih - po 14 dneh so mi od Gorenja (ne od Merkurja) dostavili enak aparat. Brez neke razlage, brez dopisa, nič. Še vedno velja: iščem en sam uporaben, v praksi preizkušen recept za kruh za aparat Gorenje BM900W s sestavinami (moka, kvas, itd., ali že pripravljena mešanica), ki jih je mogoče legalno kupiti na ozemlju republike Slovenije.

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

8. nov 2011 22:27

Kaj pa če bi povprašal v Gorenju, kakšne recepte ti priporočajo? Oz kako rokovati, da ga ne bodo dobili v ponovno popravilo že po 14 dneh 

OlivaB

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

8. nov 2011 23:52

to je velika firma, fučka se njim če jim zavrnejo en vagon izdelkov, kaj šele enega samega. Sporočilo je spremenil(a) javr dne 08.nov 2011 23:55

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. nov 2011 6:00

javr je napisal/a:

to je velika firma, fučka se njim če jim zavrnejo en vagon izdelkov, kaj šele enega samega.

Pa ne, da si jih že povprašal, pa si dobil tak odgovor?

rimljanka

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. nov 2011 11:33

Ja no, če si že dovolj jezen, jim ga pač dostaviš nazaj. V trgovini kupiš dovolj veliko skledo in pekač in ga pečeš sam. Umesit pol kile moke še zame ni problem.

Še bolje pa je poprosit moškega predstavnika 'plemena' da malo razkaže in potrenira svoje bi- pardon tricepse  Kruh omesen z ljubeznijo je itak najboljši  

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. nov 2011 12:16

javr je napisal/a:
to je velika firma, fučka se njim če jim zavrnejo en vagon izdelkov, kaj šele enega samega.


Sporočilo je spremenil(a) javr dne 08.nov 2011 23:55

 

Mogoče je pa aparat nate jezen ker si ti tako jezen, mislim nasploh, tako vsaj veje iz pisanja?

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. nov 2011 12:29

javr,

kaže, da si že dolgo jezen in kar naprej jezen, pa žal ne bo nič pomagalo. Zdi se mi, da so se v tvoji zgodbi vsi obnašali korektno (OK, nisi dobil pismenega opravičila - bi bilo lepo, če bi ti ga dali zraven, ampak svet se zaradi tega tudi ne bo podrl, jaz ga nisem dobila še pri nobeni reklamaciji, pa če je bila še tako upravičena). Pričakovanja je žal treba prilagoditi realnosti in ne vidim, da bi se ti zgodila kaka krivica. Kupil si aparat, ki ni deloval po tvojih predstavah, oziroma sploh ni deloval. Nesel si ga nazaj v trgovino in priznali so ti reklamacijo. Proizvajalec ti je poslal novi aparat. Če je tudi novi pokvarjen ali ima stvarno napako, imaš res smolo in ti ne preostane drugega, kot da reklamacijo ponoviš. Če je pa problem v tem, da ti pač samo ni všeč in bi naenkrat imel rad drugega, je pa druga stvar in s tem proizvajalec nima nič.

Je že tako, če prideš v trgovino s kupljeno robo, ki je poškodovana ali pokvarjena, se to šteje za reklamacijo in jo rešuje tisti, ki ti je dal garancijo, se pravi proizvajalec. Če bi pa nesel nazaj novi neuporabljen delujoč aparat, pa lahko prosiš za zamenjavo za drugega, kar pa je stvar trgovca in ne Gorenja.

Nič se torej ne jezi, si se pač enkrat narobe odločil, to se vsakomur kdaj zgodi še pri veliko bolj resnih stvareh, kot je kruhomat.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti