Kruhomat kupiti ali ne?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. avg 2011 14:20

Ragdoll,

običajni kruhomati pečejo kilo ali pa še več kruha - ne vem, kje si staknila takega, ki ne nese čez 40 dek. Malo poglej po trgovinah, izbire je kolikor hočeš.

Lep pozdrav,

Sonja

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. avg 2011 19:13

limnol je napisal/a:

Ragdoll,

običajni kruhomati pečejo kilo ali pa še več kruha - ne vem, kje si staknila takega, ki ne nese čez 40 dek. Malo poglej po trgovinah, izbire je kolikor hočeš.

Lep pozdrav,

Sonja

 

V bistvu sem ga dobila podarjenega :) Za kruh, ki ga pečem, dam pa 350 g moke, pa še to je zadnjič tako vzhajal, da se je testo "prelilo" čez posodo in je bilo okrog grelca pod posodico vse zažgano (čisto idealen svež kvas na sobni temp.). Sem živela v veri, da imajo vsi tako male posodice in se nisem s tem ukvarjala, si mi odprla oči :)

rag_doll

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. avg 2011 19:49

Uporabi suh kvas, je tudi v redu. V vseh receptih je suh kvas. Meni ni testo še nikoli ušlo. Sicer ga pa že dolgo ne uporabljam, za včasih se mi zdi ok.

 

naor

neznan uporabnik

24. avg 2011 19:53

Jah, če ga že maš peci. Samo po parletni evforiji si jaz extra ne bi kupoval tega. Je def bol hitro it v pekarno in kruh kupit.

 

Multivitamin

multivitamin

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

25. avg 2011 12:03

Tudi sama sem vsa vesela kupila kruhomat - pa nisem zadovoljna. Pravijo da zato , ker nimam 2 metlic za mešanje. Kruh delam po receptih proizvajalca . Kruh lepo vzhaja potem pa malo pred koncem pečenja 'pade dol'. Zato imamo trenutni kruhomat za nabiranje prahu. Mogoče pa nimam pravega recepta.

sasah

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

26. avg 2011 9:04

sasah je napisal/a:

Tudi sama sem vsa vesela kupila kruhomat - pa nisem zadovoljna. Pravijo da zato , ker nimam 2 metlic za mešanje. Kruh delam po receptih proizvajalca . Kruh lepo vzhaja potem pa malo pred koncem pečenja 'pade dol'. Zato imamo trenutni kruhomat za nabiranje prahu. Mogoče pa nimam pravega recepta.



sasah

 

Isto težavo sem imela in pogruntala, da je vzrok v tem, da dam preveč kvasa. Poskusi.

rag_doll

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

1. sep 2011 19:05

Še moje izkušnje.Moj prvi kruhomat sem privlekel iz tujine, ko je še tam bil zelo drag in pri nas še nismo slišali zanj.Kruh je bil vedno odličen sveš in zelo drobljiv ali zbit ko je bil že 1 dan star.

 Sedaj imam že 3 aparat (poceni iz hoferja).Poskusil sem vse živo za ohranitev svežosti kruha od pecilnega, limoninega soka, askorbinske kisline......Kljub svetovanju profesionalnih pekov kruh ni bil zadovoljiv.Sploh pa ne pravi črni kruh(ržen).Skratka katastrofa, vendar jemo sveži beli in je vse OK.

Nasveti:

-odličen kruh brez težav za vse, ki jim kruh v kruhomatu ne uspeva -namenska moka za kruh iz HOFERJA (druge mešanice mi niso tako uspele).Vendar je potrebno slediti navodilom in peči kruh pod programom navadni program(3 ure+), ne glede na to ali je mešanica za večzrnat ali ržen kruh.Zlasti ržen in kmečki ostane dolgo svež.Mi ga jemo tudi do 5 dni.

 

-če vam kruh po vašem receptu uspe a se drug dan že drobi dodajte namesto vode sirotko (ostanek vode pri izdelavi skute).Zagotovo bo kruh še nekaj dni svež.Za sirotko sem dobil idejo na hoferski moki zadaj pri sestavinah.Se odlično obnese.Zato pri izdelavi skute vedno spravimo sirotko v zmrzovalnik.

 

-to pa je izkušnja mojega očeta pivovarja, ki prav tako nekaj ve o živilstvu in je vzporedno z menoj preiskušal dodatke za svežost po svojih idejah.

Nastrgajte 1 surov krompir na čežano(to je tisti del strgala, ki štrli ven in ne reže).Dodajte vašemu receptu in kruh bo svež še nekaj dni.

 

-želite črn kruh? Danes so skoraj vsi črni kruhi praktično beli z barvilom.Dodajte KNAJP (pražen slad) in dobili boste lep črn kruh.

Vsak z lahkoto speče odličen kruh iz kruhomata z uporabo pripravljenih mešanic.

Sedaj imamo zunaj krušno peč in 90% nam aparat služi za gnetenje testa.

Zoki

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

4. sep 2011 22:50

Kruhomat je cool in poceni.

Kot je rekel Zoki je, če za drugo ne, je dober za gnetenje in vshajanje testa, potem pa po želji.

archi

robertM  

član od: 5.9.2011

sporočila: 3

5. sep 2011 11:57

Dobil sem ga za rojstni dan, ker sem želel imeti vedno sveži kruh doma. Pa po pravici povem, da smo ga na začetku cc3mesece vsak dan pekli in z užitkom jedli, potem pa vedno manj in na koncu zdaj že več kot 1leto nič. Stran vržen denar. Je bolje, da ga vsake toliko sama zamesiš in spečeš, se ga vsaj naveličaš ne.

lp

robertM

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. sep 2011 12:07

robert,

če ste ga 3 mesece pekli in jedli vsak dan, ste že kruhomatovo ceno noter spravili (razen če niste kupili naj-naj-naj dražjega). Tako da stran vržen denar ni bil, sploh če vzemeš užitek in vonj po domačem kruhu kot nematerialno dodano vrednost. Naveliča se pa človek tako ali tako vsega enkrat.

jasno pa da lahko vsak peče, kupuje in je, kar hoče. Samo da je zadovoljen.

 

Lep pozdrav!

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti