Kruhomat kupiti ali ne?

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

12. jul 2011 9:24

barty

Napiši recept za ta kruh brez gnetenja,prosim.

andreja m

neznan uporabnik

12. jul 2011 11:07

Verjetno misliš dodane povezave v besedilu.

 

Iz orodne vrstice čisto levo zgoraj na določeni strani (recimo youtube) označiš z levim gumbom miške naslov,da se obarva modro. Nato z desnim klikom izbereš kopiraj ali copy. Potem v tekst tukaj z desnim klikom izbereš opcijo prilepi oziroma paste.

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. jul 2011 13:02

Mi imamo kruhomat, ampak je zelo malo v uporabi. Na začetku je bil več, ampak nam ta kruh ni tako zelo všeč, mene predvsem moti oblika. Dosti boljši mi je pregneten na roke in pečen v pečici. Sicer ga pa še vedno največkrat kupimo. Na podlagi naših mnenj se boš torej težko odločila.

 

Nola, tudi moja stara mama je testo za potico vedno "tepla" z leseno kuhavnico in je bila vedno zelo dobra



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 15. 2011 10:29

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

12. jul 2011 15:01

 

Andreja m

Ribaracarak ti je že napisala link do tega recepta.  Pravkar ga pečem in že diši po celi hiši

 

barty

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

15. jul 2011 8:57

Meni pa se kruhomati ne dopadejo. Seveda, je hitrejše narejeno, a so mi stvari, ki jih vmesiš sam z rokami ljubše.

trac

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. jul 2011 10:20

Jaz sem svojčas razmišljala o nakupu kruhomata. Potem se mi je pa (na srečo) pokvaril mikser in zamenjala sem ga z MUM-om. In on lepo testo zamesi, jaz ga obdelam in pečica speče. Kruhomat me ne mika več.

Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. jul 2011 11:14

Kruhomat imam pretežno za gnetenje in vzhajanje testa (pica, potice, krofi), kruh spečem občasno, ko si zaželimo ajdovega z orehi ali koruznega. Sem zadovoljna, da ga imam, je pa tudi res, da bi bil med prvimi aparati, ki bi jih v gospodinjstvu lahko pogrešala. Mamamia

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

18. jul 2011 6:26

Tudi jaz nikakor ne pogrešam kruhomata. Pri kruhu mi je važna tudi oblika, zato se včasih prav igram - spečem kito, pa štruco, hlebec...Oblika, ki pride iz kruhomata mi ni všeč.  Tako kot Atina imam stroj, ki zamesi testo, vzhajam ga večinoma v hladilniku čez noč, zjutraj oblikujem in postavim v pečico na cca 40-50oC da vzhaja in nato spečem v pečici. v eni peki v pečici komot lahko spečem kruh iz cca 2 kg moke, če rabim več - pa tudi postopek in sam čas peke je popolnoma enak kot za polovično ali še manjšo količino. Jaz bi npr raje imela kakšno modernejšo pečico, ker mislim da bi jo več in bolje izkoristila - sedaj imam ventilatorsko.

tedyka

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. avg 2011 10:26

Midva sva ga dobila v dar, predvsem zaradi tega, ker je moj celiakaš in kupljen kruh brez glutena je drag + gumijast + suh. Tako nama pride zelo prav, meni pa prihrani ogromno živcev in slabe volje, ker tisto smotano in nemogočo moko mesi namesto mene :)   Rahlo mi je zoprno samo to, da je posodica kar majhna in ga več kot cca. 400 g naenkrat ne morem speči. Ampak ok, raje dva dni zaporedoma pečem kot mesim tisto moko (in pomivam potem to s posode dol .

 

Sem pa zadnjič nekje vidla reklamo za kruhomat, ki ima dve posodici. Če ta kdaj crkne, kupim nekaj takega.

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti