Maline-borovnice- vanilijev sladoled

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 10. jul 2011 14:34 | ogledi: 13.153 | odgovori: 3

Ker mi je ostalo še nekaj malin in borovnic prosim za kakšno idejo za današnjo sladico:) >Čimprej:)

Imam tudi vanilijev sladoled :)

V mislim sem imela preliv za čez sladoled. Pa ne najdem pametnega recepta. Če pa ima kdo kakšno drugo idejo je bom vesela.

Al-Ni

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

10. jul 2011 14:47

Borovničevi muffini, ali pa debele ameriške palačinke - polnozrnate, kajpada! :) - z borovnicami. Obakrat gredo borovnice seveda v testo, sladoled pa poleg.

Nesramno dober bi znal biti tudi mlečni riž - vsakemu eno šalico, povrh sladoled in čez vse borovničev preliv. Podobno bi šlo z riževim in, zakaj ne, prosenim narastkom. 

Če imaš pri roki smokve: smokve in maline so za moj okus super kombinacija.

Če vse ostalo odpove, ti vedno ostane (ko imaš sveže sadje in sladoled/smetano, pa ne veš, kaj bi) "pohorska omleta", torej tak ali drugačen biskvit.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. jul 2011 17:19

Če imaš v mislih preliv za čez sladoled, potem ne potrebuješ prav nobenega recepta. Vrzi maline in borovnice v lonec, dodaj malce sladkorja in pusti, da tekočina malo povre. Koliko sladkorja dodaš, je povsem stvar okusa (poskusi, pa ti bo takoj jasno). Prav tako to, kako dolgo pustiš vreti - pač toliko, da je tako gosto, kot hočeš imeti. In potem prelij čez sladoled vroče ali mrzlo, tako, kot je tebi bolj všeč.

Sonja

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

14. jul 2011 17:58

Jaz dam maline ali borovnice ali tudi kakšno drugo sadje v mixer, dodam malo sladkorja in zmeljem. Nastane fantastična polivka za sladoled.

Ali pa zmiksam sadje z mlekom, ali z navadnim jogurtom. To ima moja hčerka ponavadi za zajtrk.

 

lp

baška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti