Pridobivanje teže

katkaluka  

član od: 11.8.2010

sporočila: 14

10. jul 2011 22:31

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

katkaluka je napisal/a:

jst sm bila v bolnici ker od manekenk zahtevajo marsikej in sm mela bulimijo da bi shujsala za 15kg ...



katkaluka

 

Tole je razlog, da ti vsaj jaz na žalost ne morem verjeti, da imaš vse počiščeno. Nisem se hotela oglasiti, ampak stvar je, bi rekla "stoposto"  taka, da tisti, ki enkrat začnejo z bulimijo/anoreksijo nimajo nobenih težav pridobiti teže nazaj. Telo si, predvidevam, vsaj nekaj let stradala in ko enkrat nato začneš jesti, sta prebava in presnova več kot efikasna. Telo končno dobi hrano in ga precizno shrani, ker ne ve, kdaj ga boš spet začela stradati.

Vsekakor ti želim uspešno okrevanje, samo na pravi naslov se obrni. Pa veliko

 

 



Vanja

sj tud ne mors vedt ker me ne poznas...jst zase vem da mam...pa se ne sramujem da sm mela probleme pa ne skrivam tega...ce nisi dala tega skos prosm ne pametuj k ni use tko kt prikazejo..doklr sam tega ne das skos se tud ne zavedas kako to zgleda...ti vrjetn ves sam kr si prebrala oziroma kje vidla tko da prosm ne bit prevec pametna

katkaluka

katkaluka  

član od: 11.8.2010

sporočila: 14

10. jul 2011 22:33

Dolores je napisal/a:

jaz ne bom kaj dosti pametovala, meni je pomagalo tole:



Dolores

hvala ti

katkaluka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. jul 2011 10:41

Ko se boš naučila še pisati, bo svet malce lepši... In ne glej na to moje pisanje kot na napad nase. Dobro vem, kakšno hrano strežejo na dotičnem oddelku, poznam zdravnike, ki tam delajo, predvsem pa poznam veliko ljudi, kateri so tam bili. Sama (hvalabogu) tako daleč nisem prišla, da bi mi bilo treba iti tja. In to zanikanje, da nimaš težav, je bežanje sama od sebe. Imaš jih, naredila si en velik korak, kateremu se reče, da se zavedaš, kaj si dala skozi, kaj si počenjala narobe, zdaj pa si prišla tako daleč, da veš, kaj moraš narediti... In zavedaj se nečesa, telo si je zapomnilo, kaj si z njim vsa ta leta počenjala in rabi čas, da si bo opomoglo. Precej več časa kot si ga ti zlorabljala, če smem uporabiti ta izraz. Saj se boš začela rediti, a do takrat bo trajalo. Predvsem ti želim, da ti psiha vzdrži, saj telo bo. Pa še nekaj, ne se ustrašiti, ko bo bo tehtnica začela kazati višje številke. Jaz sem se in posledično sem takoj imela spet precej kil manj. Večni krog je to... Misliš, da si zdrav, da delaš vse prav, pa saj to tudi počneš, a pride dan, ki ni ravno tvoj, ko se ti zna vse podreti in si spet na začetku. In tako vedno znova in znova. Vanja in ostali ti nič nočejo, ker je pač res, kar je napisala. Govorim zase in ne posplošujem, rabila sem skoraj tri leta, da sem se naučila nazaj jesti, pa vmes tudi skoraj dve leti terapije, da sem se naučila imeti rada sama sebe.

Punca, drži se in naj ti rata.

Loni Makaroni

katkaluka  

član od: 11.8.2010

sporočila: 14

11. jul 2011 11:49

jst vem da nimam tezav...pa tud ne bojim se vecjih stevilk na tehtnici...ves mas dve različne stvari al shujšaš kr maš u glav da si debu al pa zarad določenega dela....nikol se nism počutla debele pa sm mela učasih mal vec kil

katkaluka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

11. jul 2011 11:59

Saj vem, da je huda vročina in da je pritisk, toda vsak zgornji stavek moram 2-3x znova prebrat... , da bi ga razumela.

 

Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. jul 2011 12:18

Dragička, se je škoda matrat

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. jul 2011 13:24

res je, dragička, škoda vsake sekunde  Sicer pa jaz pridobivam težo že, ko samo gledam slike tvojih kosil!

Sonja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

11. jul 2011 13:27

Hvala, hvala, sem potolažena..., sedaj pa grem malo zlikat kavč. Čao! 

Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 11. 2011 13:28

to sem jas  

član od: 16.4.2013

sporočila: 3

16. apr 2013 18:44

Imam problem ! zelo rada bi se zredila saj imam 37 kil in visoka sem 157....rada bi pridobila težo na 40 ali več ....a mi ni do hrane ( zelo sem zbirčna) a mi lahko kaj svetujete ?

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. apr 2013 18:55

Studentenfuter ;) da bo kaloricno in zdravo :) 

pa banane, koruzne izdelke, krompirjeve, mocnate. Kruh pa puter pa med ali marmelado. Pa puter naj bo na debelo ;)  

u, cokolada ima dosti kalorij. vzami temno da ne bo tolko sladkorja, saj kalorij ima podobno. torej banana in cokolada ;)

lahko pa poskusis tudi s sejki za pridobivanje mase iz sportnih trgovin ali tiste sejke za bolnike z rakom. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti