Marelični kompot in marelična marmelada

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 9. jul 2011 12:47 | ogledi: 16.866 | odgovori: 3

OK, osnove že poznam.

 

Marelice bom očistila, prepolovila, naložila v kozarce, dodala sladkor (koliko??), nalila vode do vrha, postavila v hladno pečico (v pekač kamor sem nalila vodo). Pečico vklopila na 120 stopinj, pustila pol ure v pečici od takrat ko se je segrela. Nato pustila v pečici, da se počasi ohlaja.

Še lahko kaj drugega dodam v kozarec? Klinčke ali cimet v kosu morda?

Prosim še za kakšen nasvet !

 

Marelično marmelado, bom verjetno delala po BABIČINEM RECEPTU iz baze, vendar bom namesto navadnega sladkorja dodala želirni sladkor in želin. Bo oboje preveč trdo potem? Marelice so precej zrele.

Kakšno razmerje naj uporabim??

 

Hvala za vse nasvete, naslednje leto pa bom že mojster v tem::))))

Al-Ni

ladyneva  

član od: 6.7.2011

sporočila: 5

9. jul 2011 18:15

Pozdravljena,

ravnokar sem zaključila s kuhanjem marelične marmelade.Imela sem domače,zrele marelice zato sem kuhala samo z želirnim sladkorjem v razmerju 1:1,dolžino kuhanja pa prilagajam glede na to kako gosto marmelado ali džem želim imeti,džem kuham malo dalj kot marmelado,zato da se kosi marelice lepo zmehčajo,marelice za marmelado pa spasiram s paličnim mešalnikom in se potem tudi hitreje zgosti kot džem.Če pa želiš manj sladko marmelado pa daš manj želirnega sladkorja in potem po občutku še želin (jaz vedno dodajam želin v manjših količinah do željene gostote,pa vedeti moraš,da se zlasti pri marelicah vsa stvar še naknadno pri ohlajanju  zgosti).

Je pa kuhanje marmelade precej stvar prakse in izkušenj,zato le pogumno,celo življenje se učimo:))))

lp

ladyneva

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

9. jul 2011 18:57

K mareličnem kompotu vedno dodam nekaj celih klinčkov, košček cimeta, eno do dve jedrci iz koščice.

Lisa

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

10. jul 2011 14:30

Hvala vsem! Mislim, da mi je oboje super uspelo!

Al-Ni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti