Borovničeva marmelada in shranjevanje borovnic

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. jun 2015 8:54

Tako se zanesljivo ne more pokvariti, je pa hudo sladko. Pri nas doma je razmerje borovnice:sladkor ravno obratno, ali pa je sladkorja še manj, pa raje polnimo majhne kozarčke, ki se sproti (ali pa vsaj v par dneh) po odprtju porabijo. Tako vsaj ostane kaj okusa po borovnicah.

Sonja

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

24. jun 2015 13:51

Res je, kolikor ljudi, toliko okusov. Kaj pa zdravje? Nikakor ne morem sprejeti, da bi bilo na 1 kg sadja primerno dodati dva kg sladkorja. Tudi ni res, da daje limona in citronka primerno kislino, ampak je naravni zgoščevalec. Ali pa sladkor najprej skuhati. in kuhati marmelado uro ali več. Jaz sem ravno skuhala višnjev džem takole.  Razkoščičene višnje 2 kg sem v posodi, kateri jih skuham posula z 1 kg sladkorja in enim želino 2:1. Čez noč krasno spustijo sok, jih prekuham na 3 min in vroče v vroče kozarce. Brez vsakih vanilijev in ruma itd. so se krasno strdile, ohranijo aromo in okus, sploh pa koščki sadja na kruhu delujejo odlično. Tak postopek uporabljam za vse vrste, razem breskev. Do sedaj še se ni pokvaril niti eden kozarem marmelade.

Želim vsem pri kuhanju marmelade veliko užitkov, predvsem pa željen uspeh!

milja44

topsi  

član od: 3.6.2009

sporočila: 110

24. jun 2015 16:13

Borovničevo marmelado delam že kar nekaj let tako, da na 3 kg borovnic dam 2 kg želirnega sladkorja (1:1). In je ravno dovolj sladka, pa tudi strdi se dovolj, zdrži pa tudi 3 leta, predvsem pa ima okus po borovnicah in ne samo po sladkorju. Shranjeno pa imam v kleti bloka, kjer je dokaj toplo, nekje med 15-17°C pozimi in poleti 18-20°C. Cca. pol borovnic spasiram, polovico pa pustim celih.

Smo vsi bolj sladkosnede narave, celo mož si marmelado večkrat namaže na kakšne piškote, da je le sladko dovolj.

Lp,

 

topsi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

24. jun 2015 16:21

Jaz dam na 6 kg sadja 2 kg sladkorja, letos želirnega 1:3. Vedno dam cca 300 g sladkorja na kg sadja.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

24. jun 2015 20:48

Mi damo max 0,5kg sladkorja na 1kg sadja. Da bi dala dva kg na 1kg sadja mi je pa škoda sadja, saj izgubi ves svoj okus. Bolje jesti sladkor na žlico 

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti