Naročilo/uvoz hrane iz tujine

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

tema odprta - 8. jul 2011 10:19 | ogledi: 16.042 | odgovori: 23

Pozdravljeni,

 

ker sem velik ljubitelj ovesa ;) bi rad poizkusil tudi grobo melti oves (steel-cut ali pinhead oats). V Sloveniji ga nisem nikjer našel, zato sem poskusil z naročilom iz tujine, vendar ga noben prodajalec noče dostaviti v Slovenijo.

Ni pa oves edina hrana, ki sem jo poizkusil naročiti. Nočejo dostaviti niti konzerviranhe hrane, jušnih osnov v tretrapaku, ... 

 

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tem, ali pozna način kako priti do te hrane.

Temo je spremenil(a) Terman dne 8. jul 2011 10:37

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. jul 2011 10:41

Znotraj EU ne bi smel biti problem in če ne želijo dostavljati, gre verjetno bolj za to, da nimajo Slovenije med državami, za katere imajo pogodbe o za njih nizkih stroških dostave. Jaz imam izkušnje sicer edino s pasjimi prehranskimi artikli in tudi te ne marajo dostavljati vse spletne trgovine. Razlog pa je ponavadi ta, da jim stroški transporta npr. 30-kilske vreče ne dišijo.

A si se zanimal tudi v slovenskih mlinih?

tjas

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

8. jul 2011 15:41

Saj za oves sem naknadno ugotovil, da se ga lahko po želji zmelje v tržnici v BTC-ju, vendar je te hrane toliko različnih vrst... (Norveški sprat v konzervi, ...) 

Oves je bil samo kot primer. Naročal sem na britanskem amazonu, ki ima med državami kamor dostavljajo hrano tudi Slovenijo, vendar očitno ne tisto kar hočem jaz. 

Terman

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jul 2011 16:04

No, vidiš, morda boš pa začel razmišljati tako, kot bi bilo (menda) v teh krajih in časih treba. Lokalno. Saj, kaj pa manjka naši hrani? Menda smo potomci tistih, ki so tu že dolgo, priilagojeni hrani od tu (ja, evolucija je, poleg genetike ena resna veda, ki ima pri tem kaj prstov).......

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. jul 2011 16:13

Terman, tale steel-cut oves sem kupila enkrat, ker me je pač zanimalo, kakšen je. Kuha se ene pol ure, za kar jaz nimam potrpljenja, okus ima pa enak, kot ovseni kosmiči. Meni tudi tekstura ni všeč, ker je kot bi imel malo večji pesek v ustih. Sprejemljiv mi je bil samo takrat, ko je bil tako gost, da se je dalo jed rezat na nož. (predstavljajte si zelo gost mlečni zdrob) No, jedla sem ga vseeno z žlico. Kar ti hočem povedat je to, da trava ni vedno bolj zelena na sosedovi parceli. Uživaj v normalnih kosmičih.

 

Vanja

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

10. jul 2011 6:58

Hvala obema, vendar sem jaz eden tistih, ki mora vse (dobro in slabo) izkusiti na lastni koži.

Terman

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. jul 2011 12:49

Probaj na ameriškem ali nemškem amazonu, z britanskega marsičesa ne pošiljajo. Ali pa na ebayu.

tjas

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

10. jul 2011 14:50

Probaj, pravim jaz, zmleti nekaj ovsa v multipraktiku ali mlinčku za kavo, gre brez težave.

Oves je najmehkejše od žit, ki jih na tem koncu sveta uživamo, ima tudi veliko (razmeroma - za žito) maščobe, kar 6%, zato se ga npr. ne sme mleti na gospodinjske mline na kamen na fini nastavitvi, ker bi se zrnje bolj speštalo kot zmlelo, kamna pa zapacala.

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

13. jul 2011 15:22

Bil v BTC-ju, kjer ne meljejo več. Razlog: naša draga država zahteva licenso za mletje žit.

 

Sedaj me pa zanima, če mi kdo lahko priporoči kak mlin v bližini Ljubljane (do 30km - razdalja za kolo). 

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

14. jul 2011 6:52

Terman

 

MLIN FELIX, Anžič Branka, s.p.

Bišče 27, BIŠČE, 1230 DOMŽALE
Telefon:
(01) 562 84 10
GSM:
(041) 474 457

 

Osebno grem pogosto tja, tudi s kolesom. Ima pa ponedeljek zaprto. Da se pa dobiti še kakšno drugo dobroto (iz kmetije).

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti