Naročilo/uvoz hrane iz tujine

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. jul 2011 8:04

rimljanka je napisal/a:

No, vidiš, morda boš pa začel razmišljati tako, kot bi bilo (menda) v teh krajih in časih treba. Lokalno. Saj, kaj pa manjka naši hrani? Menda smo potomci tistih, ki so tu že dolgo, priilagojeni hrani od tu (ja, evolucija je, poleg genetike ena resna veda, ki ima pri tem kaj prstov).......



rimljanka

Ko kdo potuje po eksotičnih deželah in poizkuša lokalne specialitete in značilno prehrano za tisti del zemljice, ste vsi navdušeni in pogovor teče strani in strani. Ko pa nekdo želi poizkusit nekaj drugačnega in novega tu, pa takoj na vislice z njim? Mislim da tu nima zraven evolucija in genetika prav nič. Mogoče bolj zaplankanost, slovenceljstvo baje ne smem uporabljati.

Upam da dobiš svojo porcijo ovesa in poročaj kako boš zadovoljen. Sam tudi obožujem par stvari ki ne rastejo pri nas in sem prav vesel ko dobim kakšen kos teh, čimbolj avtohtonih. Tudi obratno gre, poznam tudi kakega tujca ki obožuje slovensko potico in kako dobro domačo salamo. Sam sem tudi tak, če mi je neka stvar všeč, naredim vse da jo dobim in da pridem stvari do dna, kolikor je le možno v naši majhni prelepi deželici.

O genetiki in lokalnosti pa škoda besed v takih primerih, vzemimo neko slovensko vas kjer se 70 procentov prebivalcev piše enako, pa imamo Deliverance. Za kaj je to dobro, dve kile ovesa slabo, pa res ne vem.

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

14. jul 2011 8:31

Definitvno priporočam mlin Rotar ene 3 km iz Moravč v smeri Kandrš.  Njihovi produkti so izvrstni , sam jih redno kupujem pri njih tako da to lahko povem iz prve roke.

lp

hedonist

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

14. jul 2011 13:14

Zagovornike uporabe v glavnem domačih/lokalnih živil sem večkrat vprašal, ali naj po tej logiki nehamo jesti banane, pomaranče, ananas, pa še kaj bi se našlo ... Pa so rekli, ja to je pa drugo ...

Miroslav Vulović

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. jul 2011 21:14

Pa ne samo to. Tudi krompir, paradižnik...pa tako za svojega imamo praženega.

Commis débarrasseur

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. jul 2011 8:35

Oves, ovsa, ovsu, oves, pri ovsu, z ovsom. Sicer pa, vseobče razumljivo: Avena sativa. Terman, upam, da boš prišel do svojega ovsa.

Zakk, če nekdo noče dojeti napisanega, mu pač ni pomoči, kajne? Ko bodo postali članki o povezavah med čedalje pogostejšimi in bolj zgodnjimi alergijami in tujerodno hrano bolj pogosti in vsesplošni, se pa spomni na moj zapis (no, pa četudi se ne boš). Kar se mene tiče, lahko prav vsak kupuje karkoli, kjerkoli, kakorkoli.

Sicer pa so bile moje besede Termanu zapisane v smislu, da se čedalje bolj podpira kupovanje lokalno pridelane hrane. Pa ne bom zdaj o tem, kdor hoče, lahko najde o tem zadosti napisanega.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 15. 2011 08:38

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

15. jul 2011 8:55

Našel sem to stran:

http://www.izanglije.com/ 

Vendar je za namene eksperimentiranja veliko (po 1 mali paket vsega) veliko predraga. Če pa želi še kdo kaj naročiti skupaj z mano...

 

@rimljanka: Jaz se polnoma strinjam s tabo. Doma imamo kmetijo, večino stvari pa kupim na raznih tržnicah in "šiptarjih".  Vsake toliko pa si je treba tudi želodec zapacat ;)

 

@kroki: A imajo tudi oves (dokaj redka stvar v Sloveniji), da ne kličem brezveze?

 

Terman

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

15. jul 2011 12:41

Nazadnje je imela Ovseno moko, ima pa še kar nekaj neklasičnih mok. Lahko ti preverim, tekom druzga tedna, ko grem po novo zalogo polnozrnate moke.

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

15. jul 2011 13:14

Terman, a nimajo nekaj podobnega  v Hoferju? Mislim, da je navaden oves in oves ne vem kak. Je pa en pakiran v modrem in en v rumenem. Mogoče je en ekstrakt (?). Saj ne vem, mogoče ve kdo več o tem. Jaz jem večkrat za zajtrk oves in sem v Sloveniji kupovala v Hoferju (pa sem že pozabila katere barve :P)

Zdaj bolj na pamet pišem, vem pa, da mi je bil kupljen tam najboljši.

Lp, Sara

slovinkita

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. jul 2011 10:52

Terman,   z zamudo sem včeraj bila v Mlinu Feliks, imajo ovseno moko polnozrnato, stane okoli 3 eur/kg, v avgustu so zaprti. Drugače pa prodajajo tudi na LJ. pokriti tržnici . Druge oblike ovsa nima.

 

Oves se v Kamniškem koncu najde pogosto. Na cca. 2 km sem jih naštela 5 njiv. Isto pravi mlinarka, da ni redka rastlina na našem področju.

 

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti