Sojine omake

sgolob2  

član od: 6.7.2011

sporočila: 1

tema odprta - 7. jul 2011 20:04 | ogledi: 12.350 | odgovori: 6

Čav! Sem še čisto na frišno navdušena kuharica in malo probavam in gledam različne recepte. V velikih sem zasledila sojino omako, vendar ko sem se odpravila v trgovino po njo je bila izbira tako velika da sem bila čisto zmedena. Torej, je ponavadi ko v receptih piše sojina omaka, mišljena svetla al temna? Ali je kakšna že preizkušena, ki je dobra, da se ne bom preveč lovila?:)

Hvala!

sgolob2

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

7. jul 2011 21:10

Najprej lepo pozdravljena med nami.

Jaz osebno uporabljam samo temno, ker imam vedno občutek, da je osnova za obe ista, samo svetla je bolj razredčena, - sem pa prepričan, da bo mamamia vedla bolj točen odgovor, če se bo ustavila v tejle temi. Sprobal sem jih kar nekaj, na koncu pa ostal pri znamki Pearl River Bridge.

V receptu praviloma piše, za katero gre, svetlo ali temno, drugače pa probaj. Pa če boš še malo pobrskala po forumih tule gor, se spomnim, da je debata o sojinih omakah že nekje tekla.

LP

Drejček

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jul 2011 21:51

Golobica druga, dobro nam došla.

Glede sojine omake: a bi ti rad kuhala ali se afnala? Če kuhaš ričet, pasulj, filane paprike.............je čist vseen katero omako kupiš, torej najmanjšo pakungo in najcenejšo, vse so enako ogabne, ko je kupiš eno dvakrat poskusiš ( na kakšnem rižu ali testeninah ) in pol ti zaseda mesto in je čez dve-tri leta vržeš stran, ampak takoj kupiš novo in si rečeš, da je boš večkrat uporabila............ in se zadeva ponovi.

ežoj

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. jul 2011 22:15

Točno tako kot pravi Ežoj.

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

7. jul 2011 22:36

Nisem izvedenec za sojine omake (uporabljam jo menda samo pri melancanih ). Ko kupujem sem pozorna na sestavine in izberem takšno, ki ne vsebuje ojačevalcev okusa ali konzervansov.

 

kafetarca foto blogec:Sovica Oka

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

7. jul 2011 23:04

Hej!

 

Jaz tako gledam, da imam doma obe, meni so najboljše tiste ki imajo srebrno oz. zlato obobo na nalepkah pa z rdečim so napisane. Svetlo ponavadi uprabljam za "svetlejše" jedi, se pravi ko delam recimo piščanca, ali kako svetlo zelenjavo. Temno pa za ostale, kot je govedina, in če želim mogoče kdaj malo kontrasta povečat. Je pa temna vsaj meni bolj slana.

 

Tako si jaz razlagam, upam da ti kej vseeno pomaga! Pa kar pogumno ;)

_tmickena_

sgolob2  

član od: 6.7.2011

sporočila: 1

8. jul 2011 14:16

Hvala vam, odlični ste! :) zdaj pa samo še veselo na delo. Ko pa mi uspe kaj slastnega bom takoj delila z vami! :)

sgolob2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti