Šamrole oz. kremrole

mala ustvarjalka  

član od: 7.7.2011

sporočila: 40

tema odprta - 7. jul 2011 13:44 | ogledi: 8.681 | odgovori: 4

živjo!

Ker vem da ste tule gor same dobre kuharice.. no sama obožujem peko piškotkov in tort.. vendar pa me najbolj jezijo šamrole..jezi me, ker ko jih nafilam po dveh urah se že zmehčajo... vem da sm nekoč jih nekje jedla ponoči pa so bli kljub temu da so bili dlje nafilani še vedno hrustljavi i okusni :)

 

a ve katera v čem je problem in kdo pozna rešitev ??

 

lp

mala ustvarjalka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

7. jul 2011 14:45

mala ustvarjalka, nič niste napisali, kako pripravite nadev. Najbrž bo kaj v postopku priprave nadeva ... Če testo ni več hrustljavo, verjetno vpije preveč vlage iz nadeva. Ali ste dodali dovolj sladkorja v nadev? Poleg sladkanja ima sladkor tudi vlogo, da veže večji del vode v nadevu, da le-ta ne prehaja prehitro v testo.


Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 07. 2011 14:45

mala ustvarjalka  

član od: 7.7.2011

sporočila: 40

7. jul 2011 14:49

sama jih filam z kremo za kremšnite.. to je tisti prah-krema ki ji dodaš potlej samo vodo-no jst ji dodam mleko in zmiksam in je... stepeni beljaki mi ravno niso všeč.. poleg smetane pa bi rada še kako drugo kremo..

 

 

mala ustvarjalka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. jul 2011 18:54

če krema vsebuje vodo, potem bo ta seveda razmočila testo. In v kremi za kremne rezine je vode zelo veliko (kaj pa misliš, iz česa je mleko?). Drži se torej preverjenih praks - sneg s sladkornim sirupom in podobne reči, pa ne bo problemov. Če pa jih želiš polniti z bolj lahko kremo, smetano itd,. potem moraš to pač storiti tik preden jih postrežeš. Je malo nadležno, ampak se splača potruditi.

 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti