Peciva za vroče poletne dni

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

tema odprta - 7. jul 2011 13:07 | ogledi: 14.192 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

zanima me katera peciva pečete v poletnih dneh? Sama imam rada sočna in sadna peciva, vednar večinoma delam vse po istem postopku; razne jogurtove-sadne kombinacije. Prosim za kak nov predlog oz. lahko kar povezavo za kakšen recept.

barbara987

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

7. jul 2011 13:21

pozdravljena.

pri nas poleti pripravljamo kakšne osvežilne sladice, torta z jogurtovo ali skutno kremo, še najraje pa pecivo brez peke (kokosove, rumove kroglice, rafaelo kroglice, čokoladna salama, bajadera)

zelo pribljubljene pa so tudi ledene kocke (ker se jih hrani v zamrzovalniku in se tudi postreže ledene)

sicer pa v vročih poletnih dneh najbolj prija sveže, sočno sadje-lubenice, itd.

 

lp

ledenka_

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2011 23:17

Jabolčni zavitek iz prvih beličnikov, poudarek na tem, da se obirajo ob šesti uri zjutraj, potem se pa do pol osme očistijo....testo se pripravi večer prej in se lepo raztegne in potem je stvar pečena do 8.40, po tej uri je kontraproduktivno dražiti pečico.

Če ni takega jabolčnega zavitka, smo več kot zadovoljni z obilo sadja in ledena kava tudi lepo paše.

Pa limonada tudi.

Ostalo pecivo bo pa počakalo na hladnejše dni v letu.

 

Vendelina jr.

ladyneva  

član od: 6.7.2011

sporočila: 5

9. jul 2011 18:29

Pri nas v res hudi vročini pojemo veliko sladoleda,domače ledene kave,ohlajene sadne kupe s sladoledom ali pa dobro ohlajen tiramisu (lažja varianta z Dolcelino kremo za Tiramisu,hitro narejeno,pa kljub temu odlično),ko se malo pooblači in ohladi pa kakšen hiter biskvit s sezonskim sadjem (marelice, breskve,borovnice,maline...)z dodatkom kepice sladoleda ali stepene smetane,aja pa kakšna dobra bovla tudi dobro de :)))

Uspešno hlajenje v teh pasjih dneh želim:))



ladyneva

Sporočilo je spremenil(a) ladyneva dne 09. 2011 18:31

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. jul 2011 18:45

Zmrznjena margerita, za otroke pa deviška verzija.

Vanja

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

11. jul 2011 10:00

Hvala vsem za predloge. Sem se odločila, da bom letos naredila veliko domačega sladoleda, saj imamo doma kar nekaj malin, robid, jagod,... Seveda pa tudi brez dobre ledene kave in sadnih kup ne bo šlo :) Za danes pa sem že pripravila maso za poletne limonine piškote, upam, da bodo uspeli.

 

Lep dan vsem. Privoščite si kakšen skok v morje ali eno izmed čudovitih rek :)

barbara987

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti