Mrena

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

7. jul 2011 11:10

jaz mreno pripravim tako, da jo celo plitvo zarežem,posolim in spečem na žaru( jo je zato dobro zarezat,da se tiste male kosti dobro prepečejo) in nam je super-res pa je da mora biti dobro prepečt!Po želji kdor želi si doda še tržaško omako.To mi je povedal ribič.ko smo taborili ob kolpi-res dobro zarezat in prepečt!!!



anibas

Sporočilo je spremenil(a) anibas dne 07. 2011 11:11

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. jul 2011 10:49

Še kar čakam , da dobim obljubljene mrene. Včeraj ni nič ujel ampak zdej pravi, da bo čez vikend spet šel in ni hudič, da jih ne bi nekaj zmetal ven. Ker je baje luna v položaju prvega krajca in da je to za ujeti ribe pravi položaj. Bomo videli . Ribiči so sploh malo tako tako kar se tiče njihovih izjav o ribah, sej to itak poznamo. Vsekakor boste o vsem obveščeni.

hedonist

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

8. jul 2011 22:30

ja,ti bo prinesel tako,ki ima meter med očmi

anibas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. jul 2011 10:58

anibas je napisal/a:

jaz mreno pripravim tako, da jo celo plitvo zarežem,posolim in spečem na žaru( jo je zato dobro zarezat,da se tiste male kosti dobro prepečejo) in nam je super-res pa je da mora biti dobro prepečt!Po želji kdor želi si doda še tržaško omako.To mi je povedal ribič.

Točno tako, moj oče je bil ribič, pojedli mo mnogo sladkovodnih rib in tudi mrene smo pekli takole, no, ne vedno na žeru, lahko kar v malo olja v ponvi.

rimljanka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

9. jul 2011 20:38

ja rimljanka tudi v ponvi je super-važno je da je zarezana in dobro prepečena-tako se tiste male koščice kar izgubijo

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti