Torta, ki ni občutljiva na toploto

lcy  

član od: 3.5.2009

sporočila: 11

tema odprta - 3. jul 2011 17:48 | ogledi: 9.652 | odgovori: 19

Pozdravljeni,

Potrebovala bi kakšen nasvet / recept za torto, ki ni občutljiva na tople dni. Pripravljamo namreč piknik za rojstni dan, na piknik lokaciji pa ni hladilnika, je samo "naravno hlajen" prostor (hiška).

Hvaležna!

lcy

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. jul 2011 18:20

Jaz bi se namesto za torto odločila za sadno pito - krhko testo in sadje. Katera koli krema, vsaka bo občutljiva na toploto, se bo začela potit in topit ali pa sirit.

tjas

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jul 2011 18:55

Se strinjam s tjas. Pa zadevo daj v posodo, kamor lahko namestiš hladilna telesa.

Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. jul 2011 19:45

Izide se tudi s pecivom z marmelado - kakšne žerbo rezine, peščena torta, ali pa rolada. Pa zebra ali marmornik. Vse lahko pripraviš v kakšni atraktivni obliki.

Lisa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. jul 2011 21:03

meni je najboljša sacher torta. Čokolada lahko rata le mehka, pokvari se pa ne, ravno tako marmelada in celo agregatno stanje torte ostane enako.

 

raznorazne pite z kremami in sadjem nikakor ne morejo stat zunaj na toplem.

 

v poštev pride edino še kaka rolada namazana z marmelado in posuta z mletim sladkorjem,..( pa še ta sladkor posladkaš pred postrežbo.Lahko nardiš šarloto iz tega, edino, da je več rolade sestavljene v notranjosti z marmelado seveda in ne z kremo.

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

lcy  

član od: 3.5.2009

sporočila: 11

3. jul 2011 22:21

hvala za nasvete in komentarje... sem jaz tudi razmišljala v tej smeri (marmelada, marcipan, ...). imaste morda tudi kakšen nasvet kako se obnaša tičino masa na "toplem"?! hvala.

lcy

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. jul 2011 6:54

Linške torte in njihove izpeljanke se čudovito obnesejo v tej vročini. Tik pred postrežbo jih okrasiš s svežim sadjem, morda z enakim, kot  je v marmeladi.

lp

mzm

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2011 6:55

 

Eno je, kako se tičina ali karkoli drugega obnaša na višjih temperaturah, drugo pa je, kaj človeku pri teh temperaturah tudi tekne.

Malo preveri pri sebi - v smislu, kakšno torto ali rezino bi pa ti jedla na plus tridesetih? V resnici lahko ta eksperiment narediš že pri 25 stopinjah - opoldne v kakšni slaščičarni poskusi kakšno torto, pa boš videla, če je gušt ali ne.

Vendelina jr.

lcy  

član od: 3.5.2009

sporočila: 11

4. jul 2011 15:24

aham... torej se niti samo okraski ne obnesejo. hvala :)

 

lcy

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. jul 2011 16:11

Mi smo imeli lani ta čas piknik v naravi- tudi nismo imeli hladilnika, zgolj hiška v naravi- do piknika smo se iz Ljubljane vozili celo 2uri. Prinesli smo 2 ruladi (ena polnjena z čokolado, druga z sadjem in smetano) v škatli za prenašanje tort in slaščic. Obdali smo jih z hladilnimi vložki in dali v večjo termo torbo in čisto dobro je vse skupaj prestalo. Dobro se obnese tudi vrečka za prenašanje zamrznjenih živil, pa če nimate vložkov zamrznjene vrečke vode.

Pozabljamo, da smo se včasih vozili povsod brez klime...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti