Sardele v soli

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. jul 2011 16:59

nola je napisal/a:

Ne, sardelam pa res še nisem nikoli odstranjevala lusk, pa tudi še nikogar nisem vidala. ki bi to počel. Zato pa sprašujem.



nola

 

Res je, vsepovsod jih ponudijo z luskami, zato jih jaz ne jem, ker sem se enkrat skoraj zadušila.

Tako kot jih jaz čistim pa jih nihče, tako je enostavno

Živi s srcem, ne z glavo.

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

4. jul 2011 17:27

Vzameš žličko, primeš za rep in po vsaki strani dvakrat potegneš! Če drsi, pa za glavo. (?)

Sergej

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. jul 2011 20:21

No, tole je eden od razlogov, zakaj sardel ni treba oluskati (tam, kjer jih lovijo to tudi ni v navadi).

 

Here's the reason sardines peel off its own scales. Sardines produce about ten thousand eggs, and because of that, it became the feed resource of other marine creatures. Sardines are exposed to the crisis of their lives. To escape or maneuver the attackers, sardines drop their own scales to make the eyes of the enemy black out.

Of course, sardines that lost their own scales are hurt and weak, so they easily die or spoil. You may notice that most sardines you buy in the markets have less or no scales. This is because of the unique habit of sardines to remove their scales when they were caught in the net.

 

Pa še vir:

http://www.pyroenergen.com/articles/sardines.htm

nola

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. jul 2011 20:38

Sergej C je napisal/a:

Vzameš žličko, primeš za rep in po vsaki strani dvakrat potegneš! Če drsi, pa za glavo. (?)



Sergej

Jaz jo primem za rep in potem pod tekočo vodo z roko odstranim luske. Ja, roke morajo biti hrapave

Ampak tole o žlički ni slaba ideja...

lp!

Živi s srcem, ne z glavo.

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

5. jul 2011 13:50

Sergej, hvala za zelo dober nasvet, Anamarija me je pa pošteno nasmejala. Lep dan še naprej.

 

mejačka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

5. jul 2011 22:11

Nola prihajam iz ribiške družine (3. generacija), delam v ribarnici že 4 leta in imam vsak dan (od aprila do oktobra, ko je pač sezona) frišne sardele in sardone pa tudi kakšno skušo, šure, ipd. (če vreme dovoli seveda) in še vsaka sardela ki je prišla na mojo prodajno mizo je imela luske.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. nov 2014 14:32

vse sem preštudirala stokrat, vohunila na tekmovanju slanih sardel, zdaj sem jih končno očistila. konec zime se jih zagotovo lotim, tokrat z debelimi mastnimi ribicami 

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

8. nov 2014 16:48

Bravo Bannanna..pa zeloooo lepa konzerva...in zapisano na blogu že prečekirala...

P.s.čakamo nadaljevanje

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 08.nov 2014 16:52

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. nov 2014 21:04

Vrtejbenka, jutr bo a vredu? :D

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

10. nov 2014 15:18

Super receptura kako doma naredit inčune..do potankosti napisano kako in kaj..z vsemi fintami ...alora v maju po sardele.......ta podatek je tudi nekaj vreden,da se vlaga majske.

 

 

 

 

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti