Morje, lignano, italija

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

29. jun 2011 17:24

Samo en skromen komentar: če bi bila italijanska obala super (jadranska, se ve) severna in nekolika manj severna , zakaj zaboga bi potem Italijani tako masovno hodili k nam (Hrvatom še bolj ) na dopust, izlete, etc....? Mislim, da je Sonci hotela samo to povedati.

lp 

hedonist

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. jun 2011 19:41

kozamurnik je napisal/a:
Nam Lignano ni pri srcu, je prevelik kaos.
Lepo je v Bibione, ki ima moderne, zelo lepe terme. Ali Grado s prelepim starim mestnim jedrom.
Grado je nekaj posebnega tudi za tiste, ki bi sicer morali svoje pasje ljubljence pustiti doma.
Letos so doprli kar dve novi plaži, posebej za


murnik

 

Gradež obiščem večkrat letno in je zelo prijetno.

Sicer nisem tip,ki bi cel teden ali več preživel na plaži,zato gremo vedno tudi naokrog.

Nam je izliv reke Soče recimo zelo všeč.Tam imaš aktivnosti za cel dan.Edino komarji so zelo nadležni.

Bibione pa so kar nekako preveč glasne.

 

 

lp

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. jun 2011 20:33

sonci je napisal/a:

tjas, napisala sem svoje mnenje, saj ga menda še smem, ali pač ne???


sonci

 

Osnovno vprašanje te teme se nanaša na izkušnje in informacije o dopustovanju v Italiji. Če imaš za ljudi obkladat z raznimi pridevniki, nimaš pa kaj pametnega doprinesti k debati o osnovnem vprašanju, po mojem lahko tut preskočiš oglašanje.

tjas

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

29. jun 2011 22:42

No jst se v zmerjanju (čudak) nisem našla ker ne hodim na hrvaško obalo, od kar živim v Sloveniji - 12 let, sem bila samo 2x (po 3 dni - vikend) na hrvaški obali. Če že raje gremo v Turčijo, Tunizijo ... oz. bolj varianta potovanje - kot počitnice, ker nisva ljubitelja sonca, vročine, sončenja ... Se raje vsako leto odpraviva v Srbijo, pa malo tam raziskujeva :) In načeloma enkrat ko bo več časa - letos ga pač ni, se bova 100% odpravila po Italiji za dlje časa z avtom - v lastni režiji, takrat se bom tudi malo bolj poglobila. Vsekakor se pa zahvaljujem, vsem ki ste podali mnenja glede Lignana - ker moj pač želi tja :) in bova vrjetno kar šla za ene par dni. Če se še kdo najde, pa naj se kar javi :) in poda svoje mnenje lp Pitončica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

30. jun 2011 0:09

rimljanka je napisal/a:
Ampak, k Italiji spada še marsikak kilometer obale, ki se še kako lahko kosda s hrvaško.  



rimljanka
Res je. In to je rt Gargano, edini "apnenčasti" del obale italijanske "celine" - na vzhodni obali. Lani smo dodobra prepotovali Sicilijo, Kalabrijo in Apulijo, pa vso vzhodno italijansko obalo. Obala je povsod (razen na Garganu) mivkasta, morsko dno pa tudi. Strmih "padcev v morje" sorajda ni, zato je Gargano zelo obljudena in zaželjena turistična destinacija, saj si tudi največji ljubitelji plitkega, mivkastega dna in trstike na obali včasih zaželijo spremembe, podobnosti z Dalmacijo. Na obali Gargana namreč rasejo borovci in zaradi belih apnenčastih skal ter vsaj malo (nenasutih) prodnatih plaž je ta "izrastek" škornja res zelo drugačen od celotne italijanske obale. V šali nam je neki gostilničar tam rekel, da je "tudi njim bog podaril malo lepe Dalmacije" . Kakorkoli že, Italija je krasna dežela, uživajte na mivki ali produ, predvsem pa si privoščite kar največ kulinaričnih pregreh Mojca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. jun 2011 8:03

Italijanska obala od Amalfija dol je meni krasna, Lignano pa... Fajn je tja iti izven sezone, ko še ni take masovke, npr. v maju, drugače meni mivka ne potegne, kar se pa družabnosti tiče, je pa fajn, no, saj to je lahko fajn povsod, samo da je družba ta prava...

Saj to je potem kot Krf (in še bi lahko naštevala), ki je zame po eni strani dolgočase (mivka), po drugi strani pa se zapelješ samo par km drugam in imaš krasne skalnate plaže, zalivčke... Nočno življenje laufa pa povsod.

Loni Makaroni

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

30. jun 2011 11:27

limnol je napisal/a:

sonci,

ne razumem, kako bi mi menjavali hrvaško morje za italijansko, ko pa ne eno ne drugo ni naše. Za moje pojme bi bil to res čudak, dober za zunanjega ministra. Na dopust pa hodi vsak tja, kamor ga je volja, res ne vem, zakaj bi morala imeti posebno mnenje o nekom samo zato, ker preživlja dopust tam in tako, kot tebi ni všeč. Vesela bodi, ti vsaj ne dela gneče. Svet je velik in lep, dovolj ga je za vse.



Sonja

 

limnol, če bi imela v mislih tako menjavo, kot si jo razumela ti, bi za začetek res zamenjala slovensko morje za hrvaško. Sedaj se pa vsujte še tisti, ki boste iz mojega posta razbrali, da nisem dovolj velik domoljub ...

 

Upam, da bo vremenska fronta, ki nam včeraj in danes dela težave šla hitro mimo ... ufff

 

sonci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti