Morje, lignano, italija

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

tema odprta - 29. jun 2011 12:06 | ogledi: 15.512 | odgovori: 17

Pozdravljeni, ker nisem našla teme ki zadeva Italijo in Lignano, sem odprla novo :)

Zanima me namreč, ali ima kdo izkušnje? Kakšne so plaže? voda .. uMazana ...?

Nekako smo si letos zamislili malo Italije :)

Hvala za kakršne koli informacije,

 

lp



Pitončica

Temo je spremenil(a) Pitončica dne 29. jun 2011 22:04

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

29. jun 2011 12:44

Mogoče bo moj odgovor v manjšini podobnih. Meni je Lignano odličen, plaža z mivko, ki jo vsak dan čistijo. Ležalniki so za plačat, če prideš sam z brisačo na plažo, imaš možnost, da si tik ob vodi. Vsaj na urejenih delih. Tako, da pozabi na to, da boš nosila s sabo ležalnik in dežnik. Razen če ti je všeč tudi borov gozdiček in si tam 'zakampirana' cel dan in občasno greš na plažo oz se okopat. Druge sence ob vodi ni. Aja, še voda - je OK, primerna za mivkasto plažo.

Glede življenja: zvečer je res veliko ljudi po mestu, v lunaparku, imajo različne igre, odbojko, nogomet,... Ni da ni. Lep je tudi živalski vrt prav blizu. Misli na to, da če ne boš nastanjena točno v Lignanu, ampak kje blizu, da je to zaščiteno območje - močvirja, kjer ne skrbijo za odganjanje komarjev in to posledično pomeni veliko breme, saj v večerih ne moreš uživati na terasi.

Če boš v Lignanu v avgustu, vsako leto imajo 15.avgusta šov - Frecce Tricolori. Če ne veš, kaj to je, pogooglaj. Je pa vredno ogleda :)

Ne vem, če ti je kaj pomagalo. Glede na to, da je Lignano dokaj blizu, grem jaz večkrat dol za vikend, z družbo. Ne vem pa, kako bi bila dol ves teden, ker nisem tip človeka, ležalnik-voda-ležalnik....

Lep dopust, Mateja

 

 

 

 

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

29. jun 2011 13:27

Pitončica, oprosti, ampak meni je vsak, ki bi recimo hrvaško morje in plaže zamenjal za italijansko, čudak. Seveda pa je popotovanje po Italiji, na primer z avtodomom od mesta do mesta, čisto nekaj drugega.

sonci

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jun 2011 13:37

sonci, takole na splošno pač ne gre. Najbrž nisi videla kaj veliko italijanskih obal. Res pa je, da obala v severnem delu Jadrana ni ne vem kaj. Ampak, k Italiji spada še marsikak kilometer obale, ki se še kako lahko kosda s hrvaško. No, res je, da plaža v Lignanu ne sodi v ta krog. 

rimljanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. jun 2011 13:41

Sonci  , buhseteusmili... dej no s takimi. Če si ti polna predsodkov in zapečkarska, še ni treba drugih ljudi obkladat s čudaki. Če drugo ne, OKUSI so različni.

Lignano je fajn. Sploh za ljudi, ki uživajo v veliko dogajanja. Tudi Adria Mobil (tisti, ki proizvajajo prikolice, iz NM) imajo v Lignanu postavljene mobilne hišice in jih oddajajo. http://www.adria-holidays.net/si/mobilne_hisic

Ni sicer morje, je pa kopanje in poletni dopust v Italiji - jaz sem bila lani ob Lago di Garda in me je čisto prevzelo. Tudi to varjanto priporočam. Klimo imajo mediteransko, čeprav so pod alpami, okolje je bajno, hrana božanska, ljudje super.

tjas

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

29. jun 2011 14:14

rimljanka, videla sem tudi zahodno italijansko obalo in me tudi ni navdušila.

 

tjas, napisala sem svoje mnenje, saj ga menda še smem, ali pač ne???

sonci

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jun 2011 14:19

No, s čudaki nas, samo zato, ker s tabo ne delimo enakega mnenja, res ni treba nazivati, sonci. Drugače pa, ti kar povej svoje mnenje.

rimljanka

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

29. jun 2011 15:22

rimljanka, točno tako. Napisala sem svoje mnenje (ker je Pitončica prosila zanj, a ne?), da se mi tisti, ki BI zamenjali RECIMO hrvaško morje (jasno mi je, da je tudi drugih lepih obal veliko) za italijansko (tu sem pozabila dodati jadransko), zdijo čudaki. Moje mnejnje o ljudeh, ki jim paše, da se kot sardince v konzervi pražijo na ležalniku in opazujejo umazano morje od daleč, je pač tako kot je, okusi so res različni. S tem nisem mislila VAS (TEBE) na Kulinariki. Če ste se nekateri v tem prepoznali ..., kaj jaz morem za to??

 

Sicer pa, že zdavnaj sem sklenila, da se na podobne reakcije, kot jo je zmogla tjas (ki se v isti sapi pritožuje, da jo razlašam za čudaka, ona pa mene konkretno obtoži zapečkarstva in predsodkov polno osebo, da o butnskalcu sloh ne govorim) ne bom več odzivala, pa me je spet premamilo. Upam, da me ne bo več.

 

 

sonci

kozamurnik

sporočila: 2311

29. jun 2011 15:29

Nam Lignano ni pri srcu, je prevelik kaos. Lepo je v Bibione, ki ima moderne, zelo lepe terme. Ali Grado s prelepim starim mestnim jedrom. Grado je nekaj posebnega tudi za tiste, ki bi sicer morali svoje pasje ljubljence pustiti doma. Letos so doprli kar dve novi plaži, posebej za murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jun 2011 16:24

kozamurnik je napisal/a:

 Ali Grado s prelepim starim mestnim jedrom.

...in prelepim slovenskim imenom Gradež.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jun 2011 16:37

sonci,

ne razumem, kako bi mi menjavali hrvaško morje za italijansko, ko pa ne eno ne drugo ni naše. Za moje pojme bi bil to res čudak, dober za zunanjega ministra. Na dopust pa hodi vsak tja, kamor ga je volja, res ne vem, zakaj bi morala imeti posebno mnenje o nekom samo zato, ker preživlja dopust tam in tako, kot tebi ni všeč. Vesela bodi, ti vsaj ne dela gneče. Svet je velik in lep, dovolj ga je za vse.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti