Funkcija sladkorja v biskvitu

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 29. jun 2011 0:24 | ogledi: 10.153 | odgovori: 5

živijo!

 

zanima me, če se je katera že kdaj ubadala kakšna je poleg sladkosti funkcija sladkorja v biskvitu in ostalih pecivihm, kjer moreš rumenjake stepsti s sladkorjem. zanima me zato, ker bi rada naredila kakšno dietno sladico za v.d. tašče, ki ima sladkorno bolezen, pa bi jo naredila z natreenom.

 

najbrž bi bil a) volumen manjši b) malo drug okus c) ali bi narastlo enako? 

 

www.mojalbum.com/naredilaana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. jun 2011 3:13

http://www.kulinarika.net/recepti/11469/sladice/aromati

 

Jaz sem enkrat pekla biskvit po temle receptu in je po okusu in drugače, krasno izpadel. Sicer sem dodala čokolado in kakav, da je bilo zelo čokoladno, priporočam pa ti, da kupiš in uporabiš čokolado brez sladkorja, tisto za diabetike. Krasno kolekcijo ima tudi Lindt. (ljudje napačno predvidevajo, da je ta čokolada za hujšanje).

 

Preverjeno, strjenke se krasno delajo sladili. Razen če preveč sladiš (narediš presladko), sladica ne bo imela priokusa.

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jun 2011 7:23

Tekoči natreen in gre po tem razmerju: kakih deset kaplijc (kar je en kolikor toliko korekten zamah s tekočim sladilom) je enak eni žlici sladkorja.

Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. jun 2011 7:25

Volumen je manjši, tekstura pa ni bistveno drugačna. Namesto natreena ti za biskvit predlagam diabetični sladkor (sorbitol), ki je enako sladek in se pri visokih temperaturah obnaša enako kot običajni sladkor, tako, da ne boš v dvomih ali si ga dodala preveč ali premalo.

nola

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

29. jun 2011 11:00

Zmes za biskvite, souffleje in peciva je mešanica različnih sestavin v katero vpeljemo zrak (na primer, ko dodamo sneg iz beljakov). Želimo, da je končni izdelek čim bolj rahle, penaste strukture. Zaradi sladkorja v mešanici so mehurčki bolj čvrsti in stabilni. Ker sladkor veže vodo, bo ta pri peki izhlapevala počasneje, posledično bodo stene luknjic v biskvitu imele več časa, da se utrdijo med peko in bo biskvit bolj rahel.

Miroslav Vulović

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jul 2011 18:09

hvala za odgovore, sem naredila kar pana coto, , super je izpadla, nihče ne bi rekel da je z diabetičnim sladkorjem posladkana. za orehovo rolado brez moke in pa z natreenom pa še nimam "jajc"..

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti