Skale za skalnjak

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

tema odprta - 28. jun 2011 22:46 | ogledi: 16.065 | odgovori: 11

Pozdrav!

Po ugodni ceni prodamo cca 2m3 skal za skalnjak. Skale so različnih velikosti, odvoz organizira kupec (okolica Kranja).

 

Več informacij na ZS.

 

Lp

 

 



planet_food

Temo je spremenil(a) planet_food dne 28. jun 2011 22:50

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

1. jul 2011 7:49

Pa se tudi skale prodajajo. Mi jih naberemo kar v naravi kolikor jih rabimo.

reza

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. jul 2011 7:52

Sam res.... ne morem verjet...

JJ

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. jul 2011 8:08

Odvažanje iz narave je po mojem spominu sicer prepovedano. In ja, tudi skale se prodajajo, tako kot kamni, kamenčki, itd. Vse, kar služi za urejanje okolice hiš. V večini vrtnarsko/hobi trgovin jih imajo v sezoni.

tjas

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. jul 2011 8:17

Kje jih pa potem dobijo tisti, ki jih prodajajo, če je odvažanje iz narave prepovedano? A jih proizvedejo?



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 01. 2011 08:18

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. jul 2011 8:26

Kamnolom, peskokop... koncesije za izrabo.

tjas

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. jul 2011 8:35

No, jaz do nadaljnega ne nameravam kupovat kamnov, skal ali zraka...

JJ

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. jul 2011 8:40

Ja, potem pa bodi previdna, če se boš šla odvažanje kakih večjih količin iz narave. Ker te lahko kdo pofotka in prijavi ali pokliče inšpektorje. Ali pa te lahko v gozdu ustavijo povprašajo, kaj počneš z mladimi drevesci v vreči.

Če ti še kar ni jasno, zakaj se ne sme prosto odvažati stvari iz narave: predstavljaj si, da bi se vsakdo, ki bi si urejal okolico hiše, ki bi za kar koli potreboval par dreves, skal, kak kubik proda,... odpeljal do bližnjega gozda, obrežja reke, in si kar postregel. Kako bi po tvojem to zgledalo že po enem letu odvažanja? Posegi ob obrežju rek bi lahko pomenili štalo ob prvih hudih deževjih, če bi vsi odnašali mlada drevesa, ker bi hoteli zastonjsko zasadit okolico svojega doma, bi bili gozdovi lahko hitro opustošeni.

Zato pa obstajajo drevesnice, arboretumi, specializirane trgovine.

tjas

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

14. jun 2013 6:38

Pozdravljeni!

Tema se mi zdi primerna za moje vprašanje. Urejam okolico bloka. Del zelenice, ki je v velikosto 4 x 3 m so nam popolnoma uničili zaradi nujnih vzdrževalnih del. Sedaj bi ta del spremenila v skalnjak, ker je ostala samo bolj pusta zemlja. Imate izskušnje z izdelavo skalnjaka? Veliko sem prebrala na raznih forumih, prav bi mi pa še prišel kakšen dodatni nasvet in tudi kakšna fotografija. Imam že pripravljen okrasni pesek, nekaj skal, velik razvejan štor, okrasni javor (upam, da sem napisala prav) in nekaj nizkih trajnic. V bloku imamo predvsem starejše stanovalce, ki komaj čakajo kaj bom tokrat ustvarila, zato jih ne bi rada razočarala. Vsako leto dobimo priznanje za lepo urejeno okolje, ki se ga moji sostanovalci zelo razveselijo. In kako lepo jih je opazovati, ko sedijo na klopcih in uživajo v rožicah. Ves trud in delo imam s tem poplačan.

Hvala za predloge in pomoč. Lep dan vsem.

 

 

 

 

 

ursula-ce

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

14. jun 2013 10:26

Pri štoru bodi pozorna na to,da je mogoče poln malih živali,ki so lahko škodljivci,lahko pa ne.In da bo štor verjetno v par letih strohnel.

Nekoč  sem ga imela v svojem skalnjaku,bila premalo pozorna na njegove prebivalce-mravlje.

 

Sama imam skalnjak,posajenih je sicer nekaj okrasnih trajnic,prevladujejo pa zelišča.

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti